La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1436 Culés

1

Jak sprawdzić czy płyta główna ma możliwość podłączenie dwóch kart graficznych? Który parametr jest od tego? :D

konto usunięte

2

@Bamek94 Podaj model płyty to szybciej będzie xD

1

@kordyl1010 gigabyte aorus z370 gaming k3

konto usunięte

1

@Bamek94 "2-Way CrossFire Support"

Czyli możesz połączyć 2 karty w technologii CF :)

1

@kordyl1010 Czyli bez problemu połączę w przyszłości np dwie GTX 1060?

konto usunięte

1

@Bamek94 Z tego co pamiętam w CF działają grafiki od AMD.

Tutaj możesz poczytać o CF i SLI, różnice, plusy i minusy itp. :)
https://pclab.pl/art59415.html

2

@kordyl1010 A to szkoda, bo akurat teraz mam jednego GTX'a 1060, czyli kiedyś kiedyś taniej wyjdzie po prostu zmienić płyte :D

konto usunięte

2

@Bamek94 W sumie, to tak :D
1060 z tego co widziałem jakiś czas temu, to nieźle potaniały jak wszystkie karty i łatwo je dostać, więc zmienić płytę i szukać jakiejś karty :)

1

@kordyl1010 nie no, to jest plan na przyszłość, na razie zdecydowanie wystarcza mi jedna, jeszcze nie było gry, która by nie poszła, każda śmiga na razie na ultra, ale lada moment pewnie już będą wychodziły jeszcze cięższe gry, choć nie wiem co oni mogą jeszcze poprawić :D

konto usunięte

1

@Bamek94 Poszli w ray-tracing, więc pewnie głównie to, ale pies ich tam wie... jakoś nie czuje tego, aby ktoś biegał po polu bitwy i chciał się przeglądać w kałuży lub spoglądać na inne detale. Chociaż są gusty i guściki, każdy ma inne preferencje.
Sam mam 1060 w laptopie i jak dla mnie to już jest inwestycja na kolejne kilka lat, nie oczekuje od sprzętu detali na poziomie ultra, zapalonym graczem też nie jestem, ale czasami lubię zagrać. Ulepszać będą, bo jednak na tym mogą najwięcej zarobić, jedni napędzają drugich xD Chciaż ceny sprzętu to jednak czasami niezła przesada jak np. w ostatnim czasie Intel, a głównie przez to, że nie wyrabiał z produkcją. xD

1

@kordyl1010 No ale Ci powiem, że mam Intela i5 8600K i jestem mega z niego zadowolony, nie wiem jak Ryzeny w tej kategorii cenowej, ale na razie nie wymieniłbym 8600K na żadnego innego :D

konto usunięte

0

@Bamek94 A wcześniej jaki miałeś procesor ? :)

0

@kordyl1010 Wcześniej to był jakiś AMD ale to z 2007 roku, grzmot okrutny :D Inna bajka, inna technologia pewnie

konto usunięte

0

@Bamek94 Chodziło mi nawet o sam rok, żeby zobaczyć jaki skok w wydajności zrobiłeś i trzeba powiedzieć, że ogromny :D

0

@kordyl1010 No bo to było tak, że stacjonarka się zepsuła, najpierw poleciała karta, potem zaczęło wszystko się wieszać no i przejałem laptop brata, który sobiek upił nowy i był jeszcze gorszy :D intel pentium jakiś, nie mogłem mieć otwartych wiecej niż 3 zakładki bo komputer nie nadawał się do użytku, charczący dźwięk w słuchawkach :D Tata mi sprawił prezent jakiego nigdy nie dostałem i złożyliśmy komputer, taka historia, o :D

konto usunięte

0

@Bamek94 Składanie pc to coś fajnego :D
Jest ryzyko, że samemu coś się zepsuje, ale jak ktoś robi to co trzeba, to jest wszystko ok. Sam kiedyś składałem komputer część po części, ale przyszedł czas na studia, małe mieszkanie i trzeba było przeskoczyć na laptopa. Ostatnio miałem okazję, więc zmieniłem na najnowszego, a nie na używanego jak wcześniej, bo już jak go kupiłem to miał 1 rok za sobą. Niby ludzie narzekają na laptopy, że nie do gier itd. ale jednak po coś robią takie laptopy i jak dla mnie to nie ma na co narzekać :D
Gdybym miał dużo więcej miejsca, lub wolne pieniążki to chociaż jakiegoś składaka do domu by się zrobiło :D

0

@kordyl1010 Tzn napisałem złożyliśmy, ale w takim sensie, że pojechaliśmy do netpunktu moreli u nas w Radomiu, wcześniej mniej więcej dopytywałem się każdego ze znawców części co i jak wybrać. Z tym też było śmiesznie, bo jeden mówi, że ta część gorsza, tamta lepsza, drugi mówi inaczej :D Najrozsądniejszy głos to chyba był takiego znajomego znajomego, co mówił, że w tej cenie praktycznie wszystko będzie śmigało jak należy. A co do laptopa, ja jakoś wole stacjonarkę, glownie przez to, że można sobie ją modyfikować, tak jak ostatnio kupiłem 8 gb ramu drugie, bo uznałem że 8 to jednak za mało na przyszłość :D

konto usunięte

0

@Bamek94 A :D
Każdy mówi inaczej, są te "polecane zestawy" w różnych kategoriach cenowych, ale czasami np. jest tak, że nie chcesz dać tyle RAM, to dołożysz do karty graficznej, albo jedni jeszcze nie chcą kupić karty graficznej i wybiorą droższy procesor, a w tym przedziale jest karta+procesor. Najlepiej trochę w tym posiedzieć i samemu poszperać, popytać i wybrać :D
RAM w laptopie też możesz wymienić/dodać, ale jeszcze możesz zmienić dysk i nic więcej nie zrobisz xD

0

@kordyl1010 A no właśnie, byłem ogólnie strasznie zmotany przed wyborem części :D No i laptopa zdecydowanie trudniej wyczyścić, a tak to otwieram klape, biore sprężone powietrze i cpykam co by nie zrobić jak w starym komputerze gdzie wiatraki były cale w kurzu :D

0

@kordyl1010 Teraz jeszcze stoję przed wyborem jakiejś klawiatury i myszki... To też problem :D Fajna jest mycha logitecha g102, ale nie wiem czy nie przymała, lubię takie dosyć duze i cięższe :D

konto usunięte

0

@Bamek94 O myszki ciężko, bo mało jest do wyboru w sklepach stacjonarnych, ale jak przejdziesz się po sklepach to coś będzie :D
Najlepiej znajdź jakąś grupę na FB o komputerach i zadaj pytanie jaka myszka i klawiatura do określonej kwoty, albo poszukaj po takiej grupie za pomocą wyszukiwarki, bo często widać, że ludzie pytają :D

0

@kordyl1010 fajnie by było mieć klawiaturę mechaniczną, ale coś slyszalem, że te mechaniki do 200 zł to trochę lipa :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?