- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1546 Culés
Gorące dyskusje
heniusss
3
Niektórzy to narzekają jak by 26 stopni w nocy było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
28 odpowiedzi
QQL5
16
W taki gorąc już mój organizm jest tak przemęczony ze japierdziele. Od rana mi słabo
25 odpowiedzi
Arkon
9
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
41 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1546 Culés
7
Ciekawostki La Liga #17 "El Diego czy "El Pelusa":
Długie ale warto przeczytac -Diego Armando Maradona - urodzony w 30 października 1960r. w Lanús w Villa Fiorito jednej z najuboższych dzielnic miasta niedaleko Buenos Aires jako 5 z 8 dzieci Diega i Dalmy Savadory Franco. Mając 10 lat trafia do Los Cebollitas (cebulek). A mając 16 lat trafia do Argentinos Juniors w barwach których rozgrywa 167 meczy, strzela 115 goli. W 1981r. przechodzi do wymarzonego Boca Juniors. Grał tak dobrze że zdążył rozegrać tylko 40 meczy i strzelić 28 bramek by przykuć zainteresowanie Barcelony. Co ciekawe kiedy w 1982r. miał polecieć do Barcelony po podpisaniu kontraktu w Argentynie był tak lubiany że Argentyńczycy na lotnisku sforsowali kordony policyjne by położyć się na pasie startowym i nie dac mu odlecieć!!! Zwany "El Diego" czy "El Pelusa" (Puszek) z Barcą wygrał Puchar Króla, Puchar Ligi i Superpuchar Hiszpanii. Dla Barcy grał w latach 1982-1984 grając w 36 spotkaniach, strzelając 22 gole co było wspaniałym wynikiem. Niestety przez takie rzeczy jak:
Faul Goikoetxei na Maradonie :( UWAGA dla niektórych może być ciężko oglądalny:
Kłótni z zarządem z powodu alkoholu i narkotyków Maradona opuścił klub. Chłopiec który stał się legendą Argentyny, zabawiał publiczność żonglerką w przerwach meczu kiedy miał 8-9 lat, był wspaniałym pilkarzem - najlepszym w swoich czasach. Niestety przegrał walkę z narkotykami ale zasługuje na szacunek jezeli chodzi o pilkarza.
Tu zdjęcia Maradony:
https://goo.gl/images/XKxiwN
https://goo.gl/images/KVCbXT
Tu filmik z jego golami w Barcy:
A tu dowód na to że Diego umie kung fu - walka piłkarzy Barcy z Atletico:
Maradona uciekł do Neapolu o czym może kiedyś napisze w innych ciekawostkach ;)
PS. 0:15 knock out Maradony niczym Bruce Lee :)
1
@Wilczeq W Meksyku w 1986r wstawałem w nocy na każdy mecz Argentyny by oglądać Maradonę. Już nikt później nie zdominował tej imprezy tak jak wtedy Diego. A pierwszy raz widziałem Go na MŚ w Hiszpanii i do dziś pamiętam brutalny Jego faul w meczu z Brazylią.
1
@Janiama Mi nie dane było oglądać jego umiejętności :(
Ale jeżeli oglądałeś rzeczywiście każdy mecz Argentyny to widziałeś też te magiczną bramkę:
1
@Wilczeq Pamiętam ten moment jak by to było wczoraj. Z każdym dryblingiem podnosiłem się z fotela a jak strzelił bramkę to dotknąłem sufitu. Razem z ojcem nie byliśmy wstanie powiedzieć słowa. Po prostu brak słów