La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1103 Culés

1

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad znaczeniem słów "Mes que un club'' i z chęcia z Wami na ten temat podyskutuję.

Wiele się tutaj naczytałem, że to tylko chwyt marketingowy, inni twierdzą, że to hasło polityczne, jeszcze inni uważają, że chodzi w nim o działalność charytatywną Barcy. Ja uważam jednak, że chodzi tu o coś innego. Każdy z nas ma swoje poglądy polityczne, religijne, moralne, światopoglądowe, które często nas dzielą. Najlepiej widać to na Camp Nou, na stadionie zasiadają różne grupy kibiców: Almogavers, Supporters Puyol, Boixos Nois, itd. Grupy te są bardzo podzielone politycznie: od skrajnej lewicy, przez separatystów i nacjonalistów, aż po nazistów. Wyniki badań przeprowadzonych na kibicach Barcy mówią, że 60 % popiera niepodległość Katalonii, 34 % jest przeciwko, zaś 6 % nie ma zdania na ten temat. Pokazuje to jaki jest podział między nami. A mimo to dzięki Barcie potrafimy się pojednać i wspólnie jej kibicować. O to według mnie chodzi w tym haśle, że Barca jest "więcej niż klubem", ponieważ nas jednoczy.

3

@Adrian2005 Bardzo ładnie, ale nie ;) Tzn teraz oczywiście każdy może sobie do "Mes que un Club" dopisać dowolne znaczenie, ale historycznie sens tego stwierdzenia jest jednoznaczny i w zasadzie nie ma tutaj pola do polemiki :)

konto usunięte

0

0

@Bykunn Historycznie tak, ale teraz klub nie działa jak za czasów gdy powstało to hasło. Teraz sama Barca używa go w różnych kontekstach żeby każdy mógł się z tym motto utożsamić, dlatego jest uniwersalne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?