La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1335 Culés

91

Jest pan prezesem federacji hiszpańskiej, kilkadziesiąt godzin przed pierwszym meczem dowiaduje się, że selekcjoner podpisał kontrakt z klubem i po mundialu odchodzi. Co pan robi?Boniek: Zwalniam go w pięć minut. Chodzi o to, w jaki sposób wszystko się odbyło. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której informację o tym, że Adam Nawałka poprowadzi po turnieju AC Milan, przeczytałbym na Twitterze albo w mediach. Gdyby Adam chciał zostać szkoleniowcem Milanu, byłbym zadowolony, ale zrobilibyśmy to inaczej. Jeśliby przyszedł i powiedział, że po mistrzostwach odchodzi, pogratulowałbym i zorganizował wspólną konferencję prasową. Gdyby postąpił tak jak Lopetegui, nie wahałbym się ani sekundy.

Przegląd Sportowy


Większość prezesów by tak raczej postąpiła jak Rubiales a biali się sapią.

36

@dafik85 Ale Oni o wartościach nie mają pojęcia, daj im spokój ;) Liczy się tylko klub, a wszystko inne może płonąć

33

@dafik85 Rzadko się z Bońkiem zgadzam. U Hiszpanów dochodzi jeszcze do tego duma narodowa, Lopetegui jest Baskiem i to z perspektywy Rubialesa wyglądało po prostu, jakby prowadzenia kadry nic dla niego nie znaczyło, jakby to była tylko zwykła praca którą można zmienić w dowolnym momencie gdy pojawi się lepsza oferta.

1

@dafik85 Lepszym przykładem niż AC Milan byłaby Legia, lepiej to oddaje klimat całej afery

0

@dafik85 Ja tu nie rozumiem jednak tego hejtu. Lopetegui sam dowiedział sie o zainteresowaniu pare godzin przed tą oficjalką, gdy on i Perez dograli szczegóły, poinformowali o tym Prezesa federacji, którego pierwotna reakcja była normalna, nawet pozytywna. Dopiero po paru godzinach przed jego konferencją nagle zmienił nastawienie. Sami piłkarze normalnie przyjeli wiadomość, gratulując jemu kontraktu i chcieli kontynuacji jego prowadzenia na mundialu.

1

@Sztosik Serio? :D Dowiedział się, że zmienia pracę parę godzin przed tym jak to ogłosili? :D No nie sądzę

0

@Bykunn Z tego co mówili, to dogadali szczegóły w pare godzin. Przecież jest to możliwe. I moim zdaniem, tłumaczenie dlaczego ogłosili to przed mudnialem jest wporządku. Gdyby ukrywali to za plecami podczas mundialu, potencjalne plotki podczas trwania turnieju nie wpłynęłyby dobrze na kadre.

2

@Sztosik Ale nikt nie ma do niego pretensji o to, że ogłosił to przed mundialem tylko o to, że federacja która go zatrudnia dowiedziała się o fakcie praktycznie w tym samym czasie i w ten sam sposób co reszta świata.

0

@Eleri Eleri, dowiedzieli się po skończeniu dogadywania szczegółów. Ogłosić chcieli dla dobra kadry PRZED mundialem. Moim zdaniem to się tak zbiegło, że inaczej nie dało się tego zrobić. Jakby ogłosili to wczoraj, to byłaby jakaś różnica? Do tego wszystko zgodnie z prawem, żadne przepisy nie zostały naruszone. Jest hejt ze środowiska Barcelony, no bo wiadomo jakie są relacje. Gdzie się da to sobie wbijają szpile.

0

@Sztosik Ale co się zbiegło? Rubiales powiedział, że o fakcie dowiedział się pięć minut przed ogłoszeniem decyzji światu przez Real. Nawet jeśli Lopetegui dostał ofertę kilka godzin wcześniej i tego samego dnia uzgodnił warunki, to to go nie usprawiedliwia, a nawet źle świadczy, bo tym bardziej pokazuje że prowadzenie kadry z którą dobrze mu szło i z którą niedawno podpisał kontrakt nie znaczy dla niego tyle, ile powinno - tak to przynajmniej wyglada. Musiał zgodzić się na to, żeby Real wstawił wiadomość o zakontraktowaniu go na media społecznościowe. Mógł to rozegrać zupełnie inaczej, a tak nadwyrężył zaufanie federacji.

0

@Eleri Federacji, na której czele stoi prezes, który normalnie odebrał tą wiadomość, nawet pozytywnie, ale po paru godzinach nagle jego stosunek się zmienił. ;) I nie nikt, tylko było dużo o tym, że jak to przed taką imprezą ogłaszać TAKIE COŚ. ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy