- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1062 Culés
Gorące dyskusje
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
20 odpowiedzi
Ilka
4
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
ranger3120
4
Kobiety lubią brąz, idę się opalać
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1062 Culés
0
Wreszcie zabrałem się za "Black Sails" i zjadłem go w trzy dni. Nie słyszałem wcześniej o tym, że piraci są niejako prequelem ukochanej wyspy skarbów, a szkoda. Luźna opinia, wszelkie spoilery zostaną odpowiednio wyróżnione:)
Serial oceniam 9/10. Jest - w całej rozciągłości - rewelacyjny. Nie chcę pochylać się zanadto nad plusami, więc wymienię tylko:
- znakomita scenografia
- kostiumy(!)
- inscenizacje, batalie
- niektóre postacie, jak Teach, Flint czy Rackham
- prowadzenie akcji, choć tutaj można wskazać uchybienia
Co mi się nie podobało, choć nie rzutuje to na końcową ocenę? [SPOILERY]
- wątek homoseksualny Flinta, który kompletnie mi nie pasował. Starałem się odbierać ich relację jako prawdziwą, męską przyjaźń. Na tyle mogłem się zdobyć. Nie chodzi o homoniechęć. Po prostu nie pasowało mi to do portretu Flinta.
- niektóre, irytujące do bólu postacie: Max, Billy czy E. Guthrie
- akcja prowadzona była dobrze, ale nie podobały mi się zbędne dłużyzny: wątek Max, Rackhama i AB (meeeh), zbyt duźa ilość smętnych dialogów, które miały nakreślić nam danego bohatera, ale na dłuższą metę strasznie nużyły
- odejście w wielu aspektach od Wyspy Skarbów, tutaj czysto fanowski zarzut
Niemniej całokształt prezentuje się wyśmienicie. Jak odbieracie zakończenie? Zgodnie z opowieścią Silvera, czy inaczej?
0
@al Fayed Nie czytam całego, ale przypomniałeś mi że muszę skończyć ten serial :D