La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1446 Culés

0

Jest tu ktoś to ogarnia dobrze gramatykę w angielskim? Mam teraz mowę zależną i nie wiem jak się za to zabrać. Czasy jak były osobno to ogarniałam ale w tym jest jakaś masakra. Jest jakiś inny sposób na robienie tych zdań niż nauka bardzo dużo różnych następstw czasów?

0

@Lola120 Jeśli dobrze pamiętam, to musisz zapamiętać transformację niektórych słów, np will -> would, can -> could. Mowa zależna jest dość schematycznym zagadnieniem, po prostu rozpoznajesz czas, w którym dana osoba coś mówi i w jakim czasie odbywało się/odbywa/będzie odbywała się opisywana sytuacja i spokojniutko wszystko sobie zmieniasz. Musisz rozwiązać sporo przykładów, wyrobisz sobie "te automatyzmy" :D Nas nauczycielka katowała każdym zagadnieniem z gramatyki, po 400-500 przykładów na zadania domowe, wtedy ją przeklinaliśmy, teraz osobiście jej dziękuję :D

0

@Amigo_Blanco Spróbuję popatrzeć sobie na różnych stronach co nie co i może dam radę :)

0

@Lola120 http://www.ap-angielski.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=9&Itemid=24

Trzymaj, sporo przykładów na różnych poziomach zaawansowania :P

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?