La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1090 Culés

1

KALENDARIUM: 16 kwietnia 1986 r. Fc Barcelona pokonała IFK Goteborg 3:0 a w karnych 5-4 w półfinale Pucharu Europy Mistrzów Klubowych! Była to jedna z magicznych remontad na Camp Nou. Barca potrzebowała cudu by odrobić straty ze Szwecji. Na stadionie Camp Nou zasiadło aż 100 tysięcy widzów a cena najtańszych biletów odpowiadała dzisiejszym trzem euro dla socios i sześciu euro dla pozostałych kibiców. Schuster z początku nie został powołany z powodu gorączki ale ostatecznie prosto z łóżka udał sie na Camp Nou i zagrał w podstawowym składzie. Najlepszy mecz w Barcie rozegrał Pichi Alonso, który zdobył 3 gole dające dogrywke i rzuty karne. W serii rzutów karnych Urruti obronił decydującą jedenastkę Nilsona, która mogła dać awans IFK a następnie sam strzelił gola! Błąd Mordta i gol Victora dały szczęśliwą przepustke do finału. ,,Jeżeli nasz dwumecz byłby podstawą opowiadania to edytor wyrzucił by je do kosza, uważając że finał historii jest zbyt wydumany''- tak podsumował ten ,,dramat'' Terry Venables.
Nie zapominajmy o tak wspaniałych chwilach jak ta sprzed laty.
A tak na marginesie to co robi redakcja, że wypisuje iż nic się w tym dniu nie wydarzyło? To po co jest te kalendarium?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?