La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1319 Culés

konto usunięte

21

|Barcelona u19 2:0 Atletico Madryt u19|Meldujemy się w półfinale!|

Kompletny mecz w wykonaniu Barcelony. Niewiele akcji ze strony Atletico w pierwszej połowie. Wydawać, by się mogło czy może być gorzej? Może być. W drugiej połowie tylko jedna groźna akcja ze strony drużyny z Madrytu (bardzo dobrą paradą popisał się Inaki Pena).

Bramki:
• 1:0 (25') - Alejandro Marqués (Juan Miranda?) - https://imgur.com/AZ0wTyo.
• 2:0 (42') - Alex Collado (Juan Miranda) - https://imgur.com/l6jJCfm.

Opis i moja opinia co do gry, niektórych zawodników:

► Riqui Puig (18-letni środkowy pomocnik) - fantastyczne spotkanie w jego wykonaniu! Moim zdaniem, zawodnik meczu. 4' przejęcie piłki w środku pola. 18' dobra piłka między dwoma rywalami do Mirandy na lewą stronę. 20' wygrał pojedynek siłowy i ładnie odegrał piłkę do Ruiza. 20' dobry przerzut na prawą stronę do Guillema. 26' odbiór. 27' dobre podanie do Ruiza między dwoma rywalami. 30' dobra dwójkowa akcja z Perezem w polu karnym rywala, ale niestety Perez oddał niecelny strzał. 41' przejęcie górnej piłki. 48' pomimo pressingu trzech rywali, świetnie odegrał piłkę do Collado. 52' dobre przyjęcie kierunkowe i dobre podanie na prawą stronę do Collado. 58' świetne odegranie piętą. 62' strata. 90' odbiór. 92' odbiór. 94' przegrał pojedynek z bramkarzem w dogodnej sytuacji.

► Juan Miranda (18-letni lewy obrońca) - naprawdę dobry mecz w jego wykonaniu. 5' dobre zgranie górnej piłki do Ruiza. 7' zablokowanie podania w pole karne. 13' faul. 13' przejęcie piłki, niezły drybling, ale potem złe podanie na wysokości własnego pola karnego. 16' niecelne podanie (prosto do rywala) w środku pola. 23' inteligentnie nabił rywala, dzięki czemu odzyskaliśmy piłkę. 25' bardzo dobra piłka ze skrzydła w pole karne (asysta?). 40' przejęcie piłki i dobre wyprowadzenie akcji. 42' bardzo dobre podłączenie się do ataku i przytomne odegranie do Collado (asysta). 50' strzał, ale bardzo niecelny. 54' dobra interwencja w obronie. 57' i 68' przecięcie podania. 69' nieudane zagranie.

► Alex Collado (18-letni środkowy pomocnik) - również naprawdę dobry mecz z jego strony. 16' przejęcie piłki. 17' ładny drybling, ale potem kompletnie nieudana wrzutka. 25' odbiór. 42' gol. 49' rajd prawą stroną i dobre zagranie w pole karne. 51' przejęcie piłki. 55' wybicie wrzutki głową. 56' niedokładne podanie (w aut). 62' bardzo dobre wyjście spod pressingu, gra na jeden kontakt z Guillem. 65' średni strzał z rzutu wolnego. Mocny, ale w środek. 73' przecięcie podania.

► Oscar Mingueza (18-letni środkowy obrońca) - dobry, spokojny mecz w jego wykonaniu. Jestem pod dużym wrażeniem, jak potrafi rozgrywać i wyprowadzać piłkę. 1' dobre podanie z pierwszej piłki do Collado. 2' dobre podanie do Puiga. 10' bardzo dobre podanie górą do Puiga. 11' odbiór. 25' dobre rozegranie na prawą stronę do Guillema. 37' dobre podanie z pierwszej piłki do Morera. 40' odbiór. 45+' dobre wybicie wrzutki głową. 66' dobre podanie do Ruiza. 86' dobre wybicie górnej piłki głową.

► Abel Ruiz (18-letni środkowy napastnik) - niezły mecz w jego wykonaniu, dużo pracował w defensywie. Na początku warto zaznaczyć, że grał na lewym skrzydle, a nie na środku napadu. 19' dobre przepuszczenie piłki między nogami. 24' drybling, ale stracił piłkę. W 25' miał udział przy bramce. Przepuścił piłkę (nie wiem czy tak chciał). 27' dobre podanie do Collado przed pole karne. 30' dobry drybling i ponownie dobre podanie do Collado przed pole karne. 35' przejęcie piłki. 38' mocno wrócił się do obrony i pomagał w odbiorze, ale niestety faulował. 55' odbiór. 66' dobry drybling, ale potem poniosła go fantazja i stracił piłkę. W 94' ładnie wyprowadził kontratak i dobrze odegrał do Puiga.

Zawodnicy, których zagrań nie notowałem, ale myślę, że warto ich wyróżnić:
► Carles Perez (20-letni prawy napastnik) - niezły mecz, szczególnie w drugiej połowie. Miał piłkarzy Atletico z dużą łatwością. W 59' przeprowadził świetną akcję, ale niestety jego strzał wybronił bramkarz (przy dobitce fatalnie zachował się Marqués, nie trafiając w pustą bramkę).
► Guillem Jaime (19-letni prawy obrońca) - również niezły mecz w jego wykonaniu. Solidny w obronie. Raz tylko się pomylił i dał się łatwo minąć.

Moim zdaniem, ciekawa sytuacja, którą zauważyłem podczas spotkania. Mianowicie, w pierwszej drużynie Barcelony często można zauważyć, jak Busquets cofa się między obrońców i pomaga rozegrać piłkę. W dzisiejszym meczu naszej młodzieżówki wyglądało to trochę inaczej. Prawy środkowy obrońca przesuwał się jeszcze bliżej prawej strony, lewy środkowy obrońca zajmował część centralną, a defensywny pomocnik (dziś tę funkcję pełnił Morer) schodził nliżej lewej strony.

Na koniec, gratulacje dla drużyny za bardzo dobry mecz i awans do półfinału! :D

2

@BaroPodertos Kurła gościu, co za robota!

1

@BaroPodertos Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Puig i Collado to fantastyczni zawodnicy. Wyróżniłbym jeszcze Marquesa, który także pokazał się z dobrej strony.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?