La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1684 Culés

0

Witam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych :) Chciałbym poruszyć temat który mnie aktualnie najbardziej zastanawia :) Obecnie kadra liczy 23 zawodników, mamy 4 graczy na wypożyczeniu plus około 5 graczy z drużyny b którzy mogą być włączenie od przyszłego roku do kadry pierwszego zespołu i około 4 graczy dołączy po transferze. Łącznie daje to nam 36 zawodników, sam trener powtarza że wolał by pracować z grupą 18-20 piłkarzy. Ciekawi mnie rozwiązanie tej sytuacji przez nasz zarząd bo jak wiemy mają problemy z transferami a tu trzeba będzie sprzedać 16-18 gości. Druga rzecz która mnie nurtuje to kto definitywnie pożegna się z klubem.

Moja lista wygląda tak: Samper, Dogluas, Marlon, Munir, Cilessen, Mascherano, Vermalen, Vidal, Gomes, D.Suarez, Rafinha, Turan i Paco.

Kadrowo w tej sytuacji widzę to tak:

Ter Stegen/ Ortola

Samedo/S. Palecncia Pique/Umtiti/transfer/transfer Digne/Alba

Busquets/Paulinho

Iniesta/transfer Roberto/Alena

Messi/Arnaiz Delofeu/Dembele

Suarez



A wy jak to szaleństwo widzicie?

33

@german_17 Ja nie wiem co wy macie do tego Cilessena-dobry, młody bramkarz idealny do roli rezerwowego w Barcelonie.

2

@R10BarcaM10 Młody :)

1

@german_17 ja bym nie skreslal paco, mial bardzo malo okazji żeby się pokazać a juz w koncowce poprzedniego sezonu udowodnił ze może dużo pokazac, idealny zmiennik 9

1

@R10BarcaM10 Nic nie mam, uważam że sam podejmie taką decyzję. W większości klubów byłby pewnym pierwszym wyborem, taki bramkarz to skarb ale kij ma 2 strony, on też o tym wie i też chce grać częściej niż 10 razy na rok. Więc nie zdziwię się jak odejdzie a ucieszę jak zostanie.

1

@ViscaBarca123 Jak na bramkarza 28 lat to nie dużo, bramkarze swoje najlepsze lata przeżywają mając ponad 30 wiosen na swoim koncie - np Gigi.

1

@german_17 Jeśli piszemy o przyszłym letnim okienku transferowym, to przypominam, że Marlon jest na dwuletnim wypożyczeniu i nie odejdzie. W pierwszej kolejności do odejścia jest moim zdaniem Arda. Vermaelen, Munir, Douglas, Aleix VIdal i Rafinha. Dodatkowo ktoś z dwójki Rakitić/ Gomes też się pożegna. Paco musiałby rozegrać bardzo dobry sezon, żeby zostać, a taki Samper nie odejdzie tylko, jeśli będzie miał bardzo dobry sezon w Las Palmas. Denis natomiast powinien został. Mascherano pewnie odejdzie do MLS. Cillessen powinien zostać w zespole - bramkarz idealny do roli rezerwowego.

Z Barcy B powinien awansować Palencia, Alena i Arnaiz. Oriol Busquets z Cucurellą może jeszcze nie, ale na pewno powinni dostawać więcej minut. Potrzebne by wtedy były transfery co najmniej 2 środkowych obrońców - Yerry Mina i może De Ligt/Tah, albo ktoś jeszcze inny. Do pomocy potrzeba klasowego gracza - Coutinho oraz z dwóch młodych - Maxime Lopez i np. Frenkie de Jong. Po odejściu Rakiticia lub Gomesa, lub ich dwóch transfer Goretzki nie byłby głupi. Zmiennik dla Suareza. Najbardziej myślę o Wernerze i Dolbergu. I do tego ktoś na ławkę - Malcom, Brandt...Ciekawe co będzie z Martialem i innymi nazwiskami, które się już wiele razy przewijały.

Od razu przypominam o Haliloviciu - po tym sezonie kończy się nam opcja odkupu i zapewne z niej skorzystamy. To czy Alen zostanie w zespole, zależy tak samo jak w przypadku Sampera - od rozegrania bardzo dobrego sezonu.

0

@MeGiZ Masz rację żeby go nie skreślać, po prostu myślę że przyjdzie ktoś taki jak Cou/Grizman i będzie 4 kozaków na 3 pozycję a co za tym idzie liczba minut znowu mocno ograniczona. W przypadku Brazylijczyka to pewnie będzie grał zarówno w środku jak i do rotacji na skrzydło zaś francuz skrzydłowy bądź na szpicy.

0

@ViscaBarca123 Bardziej myślałem że skrócą mu wypożyczenie aby zbić cenę z któregoś obrońcy, możemy mieć 3 gości spoza UE a na ten moment to Suarez i Paulinho, jeżeli trafi Cou to dla Marlona miejsca nie będzie zwłaszcza że w obwodzie pojawia się Y.Mina. Ogólnie ciężka rozkminka z tym wszystkim.

0

@german_17 Moim zdaniem pozbyć się ; Arda, Vermaelen, Vidal, Gomes, Douglas, Munir, Rafinha, Mascherano

Sprowadzić ; Mina, Tah, Coutinho, Martial, ew. Goretzka

I wprowadzać z Barcy B ; Alena, Cucurella, Busquets, Arnaiz, Palencia

Ter Stegen/Cilessen - Semedo/Roberto - Pique/Tah - Umtiti/Mina/Marlon - Alba/Digne - Busquets/Paulinho - Rakitić/Denis - Iniesta/Coutinho - Messi/Deulofeu - Suarez/Paco - Dembele/Martial

23 zawodników pierwszej drużyny + zawodnicy z Barcy B
ew. wypożyczyć Deulofeu, Denis

Jeżeli tak prezentowała by się kadra na sezon 2018/19 to ja byłym cieszył niesamowicie.

0

@R10BarcaM10 Jest dobry, ale myślę, że po sezonie odejdzie by grać częściej. Zresztą sam przed sezonem mówił, że chce grać.

0

@german_17 Nie wiem jak wam sie wydaje ale dla mnie letnie okienko transferowe to jest idealnymomwnt na sprzedaz suareza, za niego antek i bylo by ideolo, zmiennik paco i tez by to jakos.sensownie wygladalo

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: