- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1439 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1439 Culés
5
Cóż - minusów ciężko szukać dzisiaj - lekko pogubiony Dembele i mało dający Suarez (chociaż asysta + asysta drugiego stopnia przy drugiej bramce i cały czas absorbował Barzagliego). Na plus cała reszta drużyny - Rakitić jakby inny piłkarz. Pół roku temu cień zawodnika - grający z tyłu, oddający szybko piłkę, a dzisiaj ? Wychodzi na pozycje, przyjmuje, mija rywala, przerzuty - no kozak. Iniesta wrócił - dawno nie widziałem tak pewnego Andresa, wchodził sobie na spokojnie z piłką w 2-3 rywali, a oni nie wiedzieli jak go ogarnąć. Alba i Semedo trzymają poziom - mocne 7 dla obu panów. To samo Pique (wybił piłkę z linii bramkowej) czy Umtiti (da się go jakoś ograć?). Busi spokojnie, miał większość piłek pod kontrolą, a do tego to co było za Guardioli - szeroko boczni obrońcy a Busi wchodzi między stoperów i ucieczka z pressingu rywala co chwile była. Messi - są jeszcze słowa, które są w stanie go określić? Już teraz można napisać - zagrał swoje, czyli rajdy, pewnie z 5 udanych dryblingów, kilka kluczowych podań, 2 bramki. Ter Stegen też dzisiaj ładnie - niby jakichś setek nie wyciągał ale kilka groźnych strzałów, gdzie piłka była zasłonięta jednak obronił. Cała drużyna na ocene 7,5/10. To jeszcze nie jest perfekcja, ale jest dobrze. Wszystko zaczyna się od obrony - a tu gramy pewnie. No i przede wszystkim Valverde - widać, że chłop ma pomysł. Nie będzie to kolejny Tata Martino, że 'jak grają ze sobą 5 lat to ja tu przyjdę, wystawie skład i niech chłopaki sobie radzą'. Ernesto ma pomysł, widać to. Barca jest Barcą ale ma jakiś swój styl. Są kontrataki, bo po 2 rożnych Juve groźnie było przy bramce Buffona, do tego 1 gol też z kontry. Jest pomysł na Messiego - to nie jest już takie rób co chcesz. Messi ma zadania - widać to było chociażby przy pressingu, gdzie Leo z Suarezem sobie pokazują który biegnie do którego. Poza tym powroty do obrony też za Lucho były rzadkością, a w tym sezonie widzę to w każdym meczu u Leo. Pressing działa - ta złota zasada 'jeśli stracicie piłkę, macie 5 sekund żeby ją odzyskać'. Gramy mądrze - jeśli rywal zaczyna od bramki to jesteśmy większością na swojej połowie i czekamy, jeśli natomiast my atakujemy i stracimy piłkę to zobaczcie jak Juve (naście razy) reagowało - laga w aut/do przodu/w powietrze, bo piłkarze Barcy rzucali się z pressingiem. Nie jest to ideał - ale drużyna ma kształt, każdy wie co ma robić - no i cóż, CZEKAMY panie i panowie, czekamy, bo jest na co. Przed nimi kolejne treningi i mecze, ale skoro jest pomysł i każdy wie jak i co ma grać to będzie tylko i wyłącznie lepiej (a już jest dobrze).
0
@Kubix93 No, ale dla niektórych sezon stracony bo niekupilismy Coutinho..
0
@Kubix93 Zgadzam się z Panem :D