La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1149 Culés

4

Ok. Spróbuję się odnieść do słów Ronaldo w których stwierdził że grając w Argentynie i Barcelonie miałby więcej Złotych Piłek...

A więc tak. Real Madryt obiektywnie jest na tym samym poziomie co Barcelona. Wygrali w końcu dwie Ligi Mistrzów w ciągu ostatnich trzech sezonów.
Wg. Transfermarkt Real jest ciut więcej wart od Barcelony. Mają większą kadrę a co za tym idzie większe pole manewru. Wprost trzeba sobie powiedzieć, że mają również na chwile obecną lepszą ławkę. Kovacic, Isco, Varane czy James wchodząc ostatnio do składu grali naprawdę dobrze. Nawet Mariano po wejściu z ławki strzela bramkę.

Teraz Portugalia. Czy faktycznie jest taka słaba jak wielu mówi? Mam wątpliwości. Po raz kolejny powołam się na transfermarkt gdzie Portugalia jest więcej warta od... Niemiec oraz Francji. Argentyna jest warta trochę więcej ale warto wziąć pod uwagę że czterech z pięciu najlepszych oraz najwięcej wartych zawodników (moim zdaniem ofc) tej kadry to napastnicy. Ciężko chyba ustawić ich wszystkich na boisku, prawda? Środek pola nie wygląda już tak dobrze nie wspominając już o obronie czy bramce. Portugalia nie ma takiej ofensywy ale przewyższa Argentyne w obronie i zwyczajnie ma lepiej rozłożone siły. Argentyna to głównie atak i nie wiele więcej moim zdaniem. Czy zatem faktycznie Argentyna jest lepsza? Ryzykowna teza.


No ale przecież wg. CeeRa wszyscy grają średnio, on ciągnie kadrę i klub za uszy i generalnie gdyby wszyscy grali na jego poziomie to... No wiecie;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?