La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1090 Culés

1

Jest tu jakiś pasjonat "Fizyki"?, bo jak by się nudził to mogę podrzucić zadanka do rozwiązania ;)

0

@Gumiak10 Z czego masz zadania?

0

@matiz1514 Przykładowe zadanie:

W modelu Bohra atomu wodoru, elektron krąży po kołowej orbicie wokół jądra. Promień orbity wynosi 5,3 x 10 -11 m, a elektron wykonuje 6,6 x 10 15 obr/s.
Znaleźć: a) przyspieszenie elektronu ( wartość i kierunek), b) siłę dośrodkową działającą na elektron. Jest to siła spowodowana przyciąganiem między dodatnio naładowanym jądrem i ujemnie naładowanym elektronem. Masa elektronu wynosi 9,1 x 10 -31 kg.( 6 pkt)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?