La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1588 Culés

2

Czy nie zauważyliście, że już któryś piłkarz z rzędu obraża sędziego w taki sam sposób: la concha de tu madre (twoja matka to k****)?

Nie chce mi się wierzyć, że to prawda o Mascherano, ale co gdzieś nie czytam o "obrazie sędziego" przez piłkarza, to w 90% przypadków są użyte te słowa. Jakoś mało prawdopodobne.. co oni wszyscy na treningach uczą się tego na pamięć?!

Gdybym był bardzo ale to baaaardzo zły na sędziego i chciałbym mu coś "ciepłego" powiedzieć, to z pewnością bym nie powiedział mu nic o jego matce, (bo co kobieta ma tu do tego), tylko prędzej o nim np. ********* - wstawcie coś sobie.

Cholera wie, ale mocno jest to dla mnie naciągane.

2

@Fenelon Takie mają zwyczaje... Trudno to przełożyć na język polski, różnie to interpretują. Ja widziałem raz, że to może oznaczać, żeby "spierpapierać skąd się wyszło", to jest z powrotem do matki... prawda... tą samą drogą. No brzydkie. Albo coś w stylu: "obyś się nigdy nie urodził". Inni oddają to jako nasze swojskie "k.... mać", które tak właściwie w brzydki sposób odnosi się do czyjejś matki, ale my raczej nie mamy tego na myśli... myślę, że to może być dobry trop, ale trudno tutaj o pewność. Może ktoś, kto lepiej zna ich zwyczaje, Ci wszystko wyjaśni...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?