- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1697 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
74 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1697 Culés
2
Zawsze są dwa uda:
3
@Kgorecki2500 głupia odpowiedź na głupie pytanie... jak można wziąć do tłumaczenia prostych procentów przykład z tyloma zmiennymi
0
@Bykunn Ja dalej pamiętam, że mi na matematyce wychodziły dobre wyniki tylko to nijak nie wychodziło z obliczeń xD Dalej nie wiem jak
2
@Kgorecki2500 prawdopodobieństwo to największa zmora matematyków. Co za ironia
I nie to nie jest fakt z dvpy bo ja mam z nim problem tak samo jak moja wykładowczyni z maty (sama potwierdziła że umysły ścisłe mają problem z prawdopodobieństwem w przeciwieństwie do humanów)
@misterio możesz potwierdzić?
1
@DragonxNF @Kgorecki2500 Raczej nigdy nie miałem problemów z "prawdopodobieństwem" na poziomie szkolnym (też tym wyższym). Generalnie jest to trochę nieprecyzyjne, żeby używać zwrotu "mieć problem z prawdopodobieństwem", bo z definicji jest to iloraz (stosunek) zdarzeń korzystnych do wszystkich zdarzeń. Dzielić dwie liczby umie raczej każdy. Problem co do zasady można mieć z określeniem tych dwóch składowych. Powiedziałbym więc, że bardziej adekwatnym stwierdzeniem jest, że ktoś może mieć problem z kombinatoryką. Na studiach przeczołgali mnie po różnych wariantach wieży Hanoi (czasem faktycznie były problemy powodujące flashbacki z Vietnamu – pun intended), czy takie problemy: https://pl.spoj.com/problems/AL_01_05/
Niemniej da się żyć.
Sądzę, że o wiele bardziej perfidne są, chociażby:
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Geometria_algebraiczna
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_liczb
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Topologia_algebraiczna
PS A personalnie nienawidziłem stereometrii, bo moja wyobraźnia 3D praktycznie nie istnieje.
1
@misterio hm ciekawe teraz od Ciebie nie dostałem powiadomienia
Fakt, trochę zbyt ogólnie powiedziałem. Bardziej mi chodziło o zadania gdzie trzeba ustalić co przez co podzielić. Nie pamiętam dokładnie zadań, ale na pewno miałem z tym trudności. A to jakieś wkładanie ubrań do szuflad, a to prawdopodobieństwo tego że usiądzie się obok jakiejś osoby przy okrągłym stole. No może to brzmi prosto, ale nie pamiętam już treści tych zadań po prostu. Zawsze dla mnie jakoś to nielogicznie było rozpisane.
A co do Twoich przykładów to Panie ja na uczelni najbardziej zaawansowane rzeczy to miałem związane z całkami, pochodnymi pochodnych i macierzami, a Pan mi tu o jakiejś wierzy wyskakuje XD