- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1381 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
125
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
10
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1381 Culés
12
76 urodziny obchodzi dziś Grzegorz Lato - wybitny napastnik reprezentacji Polski w piłce nożnej, z którą dwukrotnie zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata rozgrywanych w RFN (1974) i Hiszpanii (1982). W kadrze rozegrał łąćznie 100 spotkań, zdobywając 45 bramek. m.in. jedynego gola w wygranym spotkaniu o trzecie miejsce (1:0) przeciwko Brazylii na mundialu w RFN (1974). Z olimpijską kadrą zaś sięgnął po złoty medal na igrzyskach rozgrywanych w Monachium (1972) i srebrny krążek na zawodach w Montrealu (1976). Podczas kariery występował w takich zespołach jak: Stal Mielec, Lokeren i Atlante FC. Z klubem z Mielca dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski w sezonach 1972–73 i 1975–76. Został królem strzelców mistrzostw świata rozgrywanych w RFN (1974) jak i znalazł się w najlepszej jedenastce turnieju. Dwukrotnie został też najskuteczniejszym strzelcem sezonu polskiej ligi piłkarskiej (1972–73, 1974–75) czy tyle samo został laureatem nagrody dla najlepszego piłkarza roku w plebiscycie tygodnika "Piłka nożna" (1977, 1981). Został również wybrany do najlepszej jedenastki z okazji stulecia PZPN-u (2019). Po zawieszeniu butów na kołku, został szkoleniowcem, prowadząc takie zespoły jak: Stal Mielec, Olimpia Poznań, Amica Wronki, Kavala czy Widzew Łódź. W latach 2008-2012 pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej
@Arkon @arsenallondyn0 @Muszynianka @wlodek54 @kamyk_23 @aldewir @Klaudiaa8 @Konradowskyy @Safrani @Gary oraz inne osoby zainteresowane