- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1111 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
shinthps
7
@Kgorecki2500 jakie złodziejstwo i jaka niemoralność? ktoś tworzy produkt i ma prawo sobie z... » Czytaj dalej
74 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1111 Culés
2
Każdy z nas ma w otoczeniu kogoś nierozgarniętego (czyt: kibic Realu) i ja również.
Kilku kumpli z drużyny i brat.
I teraz wszyscy krzyczą "Negreira! Negreira! Złodzieje!"
Wracam do przeszłości, kiedy grałem w piłkę i przez lata Messi i spółka czyścili Real na każdym kroku.
2:6, 5:0, 0:4, 5:1 itp, itd..
Zmierzam do tego, że gdy następnego dnia po meczach widziałem się z tym znajomymi, to każdy z nich mówił:
- zmietli Real
- nie było co zbierać.
- zasłużona porażka.
- nie jestem zły, bo Real był słabszy (po manicie za Mourinho czy 2:6 na SB) (mój brat)
Po sukcesie w LM, gdzie MSN kosiło wszystkich i wszystko...
- zasłużyli, rozwalili po drodze wszystkich mistrzów, pewny triumf.
Mój brat dostawał już frustracji i zawsze po meczu, w którym Barcelonie nie poszło mówił:
- Barcelona się skończyła.
Matula, która kibicowała Barcie od lat i uwielbiała Tello zawsze go gasiła:
- Mówisz tak co sezon i dalej dostajecie.
Po przegranym SPH z Realem (1:3 i 0:2)i po odejściu Neymara, slyszałem:
- Już po Barcelonie...
Wiemy jak to się skończyło, ale chodzi mi o to, że:
Dopóki nie usłyszeli o Negreirze, to NIKT, żaden z kibiców Realu nie wygadywał, że rozgrywki kupione...dopiero teraz pamięć im wróciła.
Owszem, zdarzały się wpadki, kontrowersje i mega błędy, ale chwilę potem na takim skorzystała inna drużyna i tak to się kręciło, a teraz?
Negriera opłacił kibiców Madrytu na Bernabeu, żeby oklaskiwali Ronaldinho, zapłacił im za klepanie piłkarzy Realu na Bernabeu, płacił im za frustrację CR, kiedy nie mogli przejąć piłki...
Podsumowując:
Przez prawie 20 lat siedzieli cicho w jaskiniach, kiedy Barca królowała i była podziwiana w Europie, bo wiedzieli, że ta drużyna była wielka, ale ból widać ciągle w nich siedzi, skoro nie pamiętają (nie chcą pamiętać) jak zgrzytali z zazdrości zębami i nawet ze spuszczoną głową chwalili...
Więc niech nie piszą o kompleksach, bo jeśli ktoś je ma, to tylko paździerz z Madrytu.