- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1670 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1670 Culés
5
O widzę że ekspert od liczenia głosów też trochę grosza przytulił,jaki ten świat mały...
https://x.com/WaldemarKowall/status/1954620637445583263
0
@urbipl niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy żadnej dotacji nie wziął. Nie znam osobiście przedsiębiorcy, który nigdy nie skorzystałby z pomocy publicznej czy pomocy de minimis.
Ja sam na rozpoczęcie działalności kilka lat temu dostałem 30k dofinansowania i wcale nie czuję się z tym źle. Urząd pracy, w którym składałem wniosek co prawda na to nie pozwalał, ale wiem, że w innych urzędach w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności można było nawet ten nieszczęsny ekspres do kawy brać i ludzie brali.
0
@Aragorn33 No i spoko też jestem jak najbardziej za taką pomocą ale ewidentnie szły wałki.
1
@Aragorn33 Zwalczanie uprzedzeń i manipulacji jurorów w konkursach muzyki klasycznej - 582 916 PLN xDDD
0
@Rifek Najgorsze jest to że oni tego nie rozliczą.
1
@Rifek jak masz prawie 800k umów to jasne jest, że dochodzi częściowo do wałków i przyjęcia części absurdalnych wniosków - teraz jest czas, aby te błędy skorygować.
0
@urbipl akurat to jest trochę korzystanie na niewiedzy ludzi i robienie afery z niczego. Jestem na wielu grupach prawniczych i handel spółkami z określoną historią jest czymś standardowym i niekoniecznie świadczy o złych zamiarach.
Natomiast z tego co wiemy to dotacje z KPO polegają na zwrocie poniesionych wydatków, więc każdy przedsiębiorca musiał najpierw ze swoich pokryć koszty kupowanego sprzętu (jaki by on nie był), a później ewentualnie mógł starać się o zwrot.
Dodatkowo każdy przedsiębiorca ma obowiązek utrzymać działalność, tj. nie ma możliwości by zakupiony sprzęt sobie refinansować z KPO, a następnie zamknąć działalność, zgarniając sprzęt na cele prywatne czy też odsprzedając przedsiębiorcy prowadzącemu faktyczną działalność.
Oczywiście przy 800k umów nie ma możliwości by wszyscy beneficjenci byli uczciwi. Na 100% są jakieś wałki, ale od tego jest etap kontroli, żeby takie niezasadne dotacje wyłapywać.
1
@Aragorn33 dlaczego teraz jest czas na korygowanie a nie było go jak wnioski były składane? Co się zmieniło? Czekali, aż obywatele im wyślą co trzeba korygować? XD
1
@Aragorn33 Ale wiesz że np. taki jacht po roku można sprzedać bez żadnych konsekwencji i nie będzie żadnego rozliczenia bo to nie wina biorącego że mu urzędnik przyznał.
0
@Rifek bo wnioski rozpatrywały lokalne agencje zarządzane przez urzędy marszałkowskie, a kontrole przeprowadza teraz ministerstwo.
@urbipl z tymi łódkami jest szerszy problem bo te środki z HoReCa już w 2021 roku były zaplanowane nie na innowacje w tych branżach, lecz na dywersyfikację działalności. Idea była taka, że skoro w covidzie ich działalność została zamknięta i z dnia na dzień zostali bez źródeł dochodu to należy wprowadzić taki program, by na przyszłość mieli jeszcze 2 gałąź działalności, z której mogliby się utrzymywać. Te zmiany wprowadzono głosami PiSu i Razem (Konfa była przeciw, a KO się wstrzymało w głosowaniu).
Później w 2022 albo 2023 r. został stworzony wykaz działalności, które mogli podjąć przedsiębiorcy z branży HoReCa w ramach dywersyfikacji i ktoś z rządu wpisał tam działalność polegającą na czarterowaniu łodzi rekreacyjnych.
Z drugiej strony jeżeli ten najem będzie przynosił dochody to dlaczego mieliby komuś sprzedawać? Ja po roku też mogłem cały zakupiony sprzęt sprzedać, a mimo to prowadzę działalność do dzisiaj i niczego nie sprzedałem. Moim zdaniem trochę błędnie zakładasz, że każdy przedsiębiorca wnioskujący o dofinansowanie łodzi na Mazurach jest oszustem, który po roku chciałby zamknąć działalność.
0
@Aragorn33 Dobry chłopak z Ciebie ale niestety bardzo naiwny...
0
@urbipl to nie jest naiwność tylko stwierdzenie faktu. Życie ma różne kolory. Oczywiście są oszuści, którzy po okresie karencji będą chcieli sprzedać refundowany sprzęt, ale są też tacy, którzy będą z niego korzystać.
Sorry, przy 800k wniosków trzeba być nastawionym na ten 1-2% przekrętów.
0
@Aragorn33 Masz swoje zdanie i jeden głos w wyborach jak każdy, ludzie to ocenią inaczej .Później zdziwienie jak mógł wygrać Karol .
0
@urbipl a to z zestawianiem byłbym ostrożny bo te kilka mln niezasadnie wydanych z KPO (bo o takich środkach mówimy na tę chwilę) to jest kropla w porównaniu do marnotrawienia środków za PiSu.
0
@Aragorn33 A to ciekawe są już jakieś wyliczenia? Skąd wziąłeś sumę kilku milionów?
0
@urbipl HoReCa - 1,2mld zł.
Wydano w dotychczasowych turach - ok. 100 mln zł.
Wystarczy podliczyć choćby pobieżnie wartość wątpliwych dotacji wyłapanych dotychczas przez internautów (jest ich kilkanaście). Wyjdzie nie więcej jak kilka milionów.
0
@Aragorn33 No to może jeszcze uda się zatrzymać resztę tej patologii .
0
@urbipl No pewnie się uda - ale sam widzisz jakie fejki lecą bo cała prawica pisze o przekręcie na 1,2mld zł, co jest kompletną bzdurą.