La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1971 Culés

1

W ewentualnym półfinale LM, wolelibyście Inter czy Bayern?

11

@Messibestplayerintheworld Wszystko jedno. Obie drużyny do złapania.

5

@Messibestplayerintheworld chyba bayern bo inter gra defensywnie trochę a z takimi nam trudniej w tym sezonie chociaż z drugiej strony bayern w formie może być trudniejszy i fajnie byłoby zobaczyć 4 Polaków w jednym półfinale lm

2

@Messibestplayerintheworld Subiektywnie, to Inter, bo trzeba się zrewanżować za fazę grupową. Obiektywnie, chyba Bayern, bo Inter gra jeszcze większy autobus w LM niż Atletico ogólnie.

1

@blakkudium Bo Cholismo Simeone to nie jest typowy autobus jak niektórzy błędnie zakładają tylko niski podwójny blok defensywny z zagęszczonym środkiem pola, który gra blisko obrońców.

Natomiast Catenaccio Interu to zdecydowanie bardziej skrajna wersja głębokiego wycofania zespołu, który powoduje wyciągnięcie do przodu bocznych graczy przeciwnika aby po odbiorze piłki atakować jednocześnie przestrzeń z obydwu skrzydeł.

Inter jest bardziej stabilny w środku pola, ma silniejsze boki formacji, ma zdecydowanie większe pole rażenia i zdecydowanie lepiej się organizuje bo Atletico często w fazie przejściowej dublowało daną sferę, a potem nie nadążało by ją pokryć.

Inter też ma więcej kreatywności w środku pola, lepszych techników i lepszych napastników. Obrona też jest dużo pewniejsza bo Acerbi czy Bastoni to półka wyżej niż Lenglet czy le Normand

Barella/Calhanoglu/Frattesi czy w obwodzie Mkhitaryan to znacznie lepszy środek pola niż ten Atletico albo nawet ten Włoski

Sommer na bramce to też kot, ale tutaj Atletico nie odstaje. Za to Martinez i Thuram to już lepsi napastnicy niż Alvarez i Griezmann szczególnie do bardzo defensywnej struktury zespołu. Wahadła Interu świetnie atakują, ale jeszcze lepiej bronią a Atletico ma największe braki na bokach.

Niemcy pokonali Włochów niedawno, ale jak czysto porównać Bayern do Interu to jednak obecnie solidniej wygląda Włoski zespół choć jakiejś spektakularnej formy u nich nie widzę. Bayern oczywiście w LM będzie miał wielką motywację by zagrać na Allianz Arena w finale, ale według mnie ten dwumecz zależy tylko i wyłącznie od Interu.

To, że Bayern zagra dużo lepiej niż możemy się spodziewać to jasne, ale jeśli Inter zagra agresywnie, odważnie i nie będzie chciał dawać pełnej swobody w rozgrywaniu Bayernowi to myślę, że mogą awansować.
Pierwszy mecz w Monachium i jeśli Bayern nie zbuduje zaliczki to jakoś nie widzę żeby mogli wygrać na Giuseppe Meazza.

Inter ma ogromną przewagę rewanżu u siebie ale mimo wszystko uważam, że styl Bayernu może być dla nich kontrą bo Bayern gra bardzo szeroko i atakuje oboma skrzydłami i tutaj nie będą mieć takiej swobody żeby podwajać w kryciu skrzydłowych za każdym razem bez zagrożenia z drugiej strony.

Dla mnie właśnie paradoksalnie Inter byłby zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem dla Barcelony w potencjalnym półfinale, ale dla Interu to grający bardzo szeroko Bayern może być groźniejszy by rozerwać system jaki stworzył Inzaghi. Oczywiście Inter to najlepsza zespołowa defensywa w Europie.

Dobrze wiemy jak ciężko się Barcelonie gra na Włoskie zespoły, szczególnie te stosujące Catenaccio jako główny system gry. Taki styl gry wyłącza środek pola Barcelony, który nie może kreować i jest całkowicie odcięty od możliwości przełamania rywala podaniem, gracze nie mają miejsca by zrobić różnicę w środku bo jest gąszcz, a jakakolwiek próba dryblingu jest natychmiastowo powstrzymywana poprzez krycie strefowe zamykające pół przestrzenie.

Na taki rodzaj gry przeciwnika ciężko byłoby graczom Barcy złapać rytm żeby móc zdominować grę z pola, a wszystkie próby przyśpieszenia gry przez Barcę to zwalnianie gry przez Inter i wybijanie z rytmu. Gdy środkiem pola nie możesz zrobić różnicy to potrzebujesz obu skrzydeł żeby rozerwać obronę rywala i rozciągnąć obie linie jak najdalej siebie, ale Barca ma jedynie na prawej flance Yamala, a schodzący do środka Raphinha byłby kompletnie odcięty od gry bo Inter ma trzech stoperów i dwóch cofniętych pomocników do asekuracji przedpola.

Balde mógłby na tyle zakręcić obroną Interu by przejąć kontrolę nad prawą stroną Interu? Absolutnie nie bo Inter dynamicznie po przejęciu piłki zagrywa piłkę na wolne pole i atakuje przestrzeń na bokach, więc miałby zdecydowanie więcej zadań defensywnych i nie mógłby tak się zapuszczać do przodu.

Dlatego właśnie transfer lewego skrzydła był taki ważny z perspektywy Barcelony bo jednak mając takiego Nico Williamsa i Lamine Yamala po obu stronach możesz grać na nich żeby wchodzili w pojedynki i próbowali zbudować przewagę w bocznych sektorach gry. Nawet jak nie uda im się przedrzeć w pole karne to jest duża szansa, że jakiś drybling na skrzydle skończy się faulem i będzie jakiś stały fragment gry blisko bramki, co pozwala na jakieś dośrodkowanie lub strzał, a też szansa że po takich pojedynkach rywale grając jeden na jeden złapią kartkę.

Wtedy dla takich świetnych dryblerów to idealna okazja żeby kręcić rywalem, który nie będzie mógł już grać ostro na kontakt, a Inter byłby zmuszony przydzielić do krycia tego sektora dodatkowego gracza, co Barcelona wykorzysta zyskując przewagę w tym sektorze gdzie tego rywala zacznie brakować.

Może się tak okazać, że Bayern zrobi Barcelonie przysługę eliminując Inter z Ligi Mistrzów, ale kiedyś i tak przyjdzie nam czas weryfikacji żeby zagrać bardziej niestandardowo, a wciąż skrzydła może brakować.

Rapha jest świetnym graczem, ale na taki Inter nie mógłby wykorzystać swojego potencjału, a też nigdy nie będzie gościem co choćby grał źle albo niedokładnie to jednak będzie non stop męczył rywali dryblingiem żeby powodować naruszenie w ich strukturze gry. Liczę, że Martinelli odpali a Arsenal zapomni o Nico bo przypadłby się Barcelonie taki decydujący zawodnik na tej pozycji. Yamal by się ucieszył bo się kumplują, a też mają świetny feeling na boisku i jeden gra do drugiego ze skrzydła na pamięć. To byłby takie skrzydła jak te Bayernu z czasów RR ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?