- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1529 Culés
Gorące dyskusje
Sysia11
9
5 spotkań w 16 dni no to nieźle. (Oczywiście jeżeli będziemy przechodzić do kolejnych... » Czytaj dalej
41 odpowiedzi
Zoker
13
Dobrze, że Anka ma wsparcie, bo też nie wiem co zrobiłbym w tak trudnej... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
EzioAuditoreDF
2
Nie rozumiem fenomenu Haalanda. Czy według Was jest technicznie jakiś gorszy piłkarz od niego?... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1529 Culés
9
Tragiczne losy przedstawicieli Pokolenia Kolumbów.
Pokolenie Kolumbów to zbiór polskich pisarzy urodzonych w okolicach roku 1920, których czas dorastania przypadł na okres II wojny światowej.
1. Wacław Bojarski (22 lata) - żołnierz, zginął w czasie II wojny światowej, został postrzelony przez niemieckiego policjanta;
2. Józef Szczepański (21 lat) - żołnierz zginął w czasie II wojny światowej, został
postrzelony w czasie ewakuacji w pierwszym dniu wojny;
3. Krzysztof Kamil Baczyński (23 lata) - żołnierz, zginął podczas powstania warszawskiego zastrzelony przez niemieckiego snajpera;
4. Zdzisław Stroiński (22 lata) - żołnierz, zginął podczas powstania warszawskiego po wysadzeniu kamienicy przez Niemców;
5. Tadeusz Borowski (28 lat) - popełnił samobójstwo, wcześniej był więźniem Auschwitz;
6. Tadeusz Gajcy (22 lata) - żołnierz, zginął podczas powstania warszawskiego po wysadzeniu kamienicy przez Niemców;
7. Andrzej Trzebiński (21 lat) - działacz konspiracyjny, zginął zamordowany przez Niemców, rozstrzelany z ustami zalepionymi gipsem;
8. Grażyna Chrostowska (20 lat) - działaczka konspiracyjna, zginęła zamordowana przez Niemców, rozstrzelana w obozie w Ravensbruck.
Pozostałej części pisarzy takich jak np. Roman Bratny, Gustaw Herling-Grudziński, Anna Kamieńska czy Tadeusz Różewicz udało się przeżyć wojnę.
3
@NeroTFP1 niesamowite, że też miałem kiedyś tyle lat. Można powiedzieć, że byłem taki jak oni..