La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1592 Culés

0

https://wydarzenia.interia.pl/opolskie/news-strzelanina-w-namyslowie-sa-ofiary-smiertelne-dzieci-byly-za,nId,7862615

Dajmy wszystkim broń, to takich sytuacji będzie multum, nie mówiąc o innych ciekawych rodem w USA.
Obecnie i tak łatwiej jest o broń, widać po tym przypadku iż badania psycho nie działają…
Chyba te ułatwienia też nie do końca dobrze zostały wprowadzone.

3

@AbelKabel zabierzmy broń policjantom bo ostatnio policjant zastrzelił innego policjanta.

0

@ObiwanKenobi
Komentarz chyba nie na temat kolego, tylko zwykłe dziecinny argument wysuwasz
Policjant to nie jest zwykły obywatel
Tak jak lekarz który leczy
Co każdy ma leczyć i operować idąc twoim durnym tokiem myślenia

Tak jak lekarz, policjant jest zawodem odpowiednio szkolonym i wykształconym
Ja piszę o dostępie ogólnym dla obywateli

Policjant może popełnić błąd tak jak
Lekarz i za to odpowiada
Tu mamy do czynienia z osobą która broni nie powinna mieć
A czy ogólnym dostępie do broni takich osób ty były setki lub więcej

0

@AbelKabel bez sensu argumentacja. Policjant może popełnić błąd i kogoś zastrzelić i to jest ok? Poniesie konsekwencje i po sprawie?
To już zwykły obywatel może się trafić szurnięty i dlatego nikomu nie wolno dać broni, ale jak policjant będzie szurnięty to już jest ok?

Tak tylko przypomnę, że aby otrzymać broń to też musisz przejsc szkolenia, uczestniczyć w zawodach itd więc też jest przeszkolony. Nikt ci nie każe uczestniczyć w jakich akcjach z antyterrostymi.

Biorąc argument z lekarzem to nikt nie każe ci operować, ale i tak wiesz jak udzielić pierwszej pomocy więc argument z d…

0

@ObiwanKenobi
Bez sensu argumentacja ?
Dla policjanta broń to narzędzie pracy kolego
Dla zwykłego człowieka chyba nie ;)
A wypadki się zdarzają wszędzie !
Ktoś może mieć wypadek z bronią ktoś z piłą łańcuchową no drwal

A po co każdemu obywatelowi broń nad tym się zastanów lepiej ?
Im jej więcej tym więcej będzie tych wypadków oraz więcej dostanie się jej w niewłaściwe ręce
Tak są badania tylko one nie wykluczają że psychol dostanie broń jeśli ilość się zwiększy znacznie tych pozwoleń


0

@AbelKabel narzędzie pracy? Jak często widzisz, aby policjant używał broni?

To może autem powinni jeździć tylko zawodowi kierowcy? W końcu to ich narzędzie pracy. A wypadki na drodze zdarzają się bardzo często.

Broń zwykle służy do obrony. Masz coraz więcej ciapakow czy innych pseudouchodzcow i lepiej, aby u nas nie wyglądało to tak jak na zachodzie. Do tego też przeszło pełno nielegalnej broni z Ukrainy i ludzie powinni mieć możliwość się bronić.

0

@ObiwanKenobi
Ty jesteś oderwany całkowicie
Auto i broń super porównanie :)
Zawodowy kierowca i policjant super porównanie :)

Tak broń jest wyposażeniem Policjanta, zależy też gdzie pracuje i jakie ma zadania

Broń ma chronić przed uchodźcami :)
Ty masz naprawdę nie równo pod sufitem
Będziesz ją trzymał za paskiem czy co ?
Aha i uważaj bo przeciwnik też może mieć broń jak będzie dużo pozwoleń i wtedy kto pierwszy ten lepszy
Tak jak na dzikim zachodzie :)

A aha na zachodzie to już mordują wszędzie
Ciekawe :)
Jeżdżę i jakoś żyję

0

@AbelKabel a co ci nie pasuje w porównaniu? Takie samo jak twoje z lekarzem. Ile osób ginie w wypadkach a ile od broni?

Broń ma chronić napastnikami. A ty to się naucz ortografii.

Tak, na pewno będzie tak jak piszesz, że wszyscy będą do siebie strzelać.
Większej głupoty to już nie mogłeś napisac

0

@ObiwanKenobi
Bo nie ma powszechnego dostępu jeszcze obecnie i tej broni jest relatywnie mało :)
Porównanie z wypadkami :)
Wypadek to wypadek
Jak ktoś kogoś zastrzeli to wypadek ?

Nie wszyscy będą do siebie strzelać ale będą takie akcje jak w USA , czyli czasami małe strzelanki i kilkunastu zabitych :)

Poza tym kozaczku myślisz że Cię ta broń uchroni przed prawdziwym napastnikiem też z bronią :)
On będzie przygotowany żeby cię zabić a czy ty będziesz żeby jego zabić
Broń na broń
Tak będzie jak będzie ogólny dostęp

Żegnam

0

@AbelKabel widzę, że mam do czynienia z jasnowidzem. Juz teraz wiesz jak będzie. Strzelanki itd.

Czyli jak nie będę miał broni to to mnie uchroni przed napastnikiem z bronią?

Jakoś wszyscy mają dostęp do noży i nie widzę masowych ataków, ale ty wiesz jak bedzie

0

@ObiwanKenobi
Obecnie nie ma napastników z bronią więc Ci niż wystarczy :)

Rozumiem iż broń byś trzymał najlepiej na półce żeby móc użyć od razu
Tylko wiesz z półki może ją wziasc dzieciak i cię zastrzelić nawet twój dzieciak, myląc ze to na kapiszony

Nóż to nie broń palna kolego
Nóż służy do krojenia nie zabijania
Fakt można zabić nim
Można zabić też innymi rzeczami
Jednak broń to jest broń i jednak jest to prostsze żeby kogoś lub siebie zajebac !
Poczytaj sobie mądralo statystyki z USA i ilość masakr z udziałem broni w roku

Ps.
Broń służy do zabijania nie do obierania ziemniaków
A porównywanie psychola który zabił 3 ludzi do policjanta który nie chciał zabić jest żenujące
Ten koleś specjalnie chciał mieć broń aby zabić rodzinę
Policjant ma broń jako narzędzie pracy i nie chce kogoś zabić, czasami musi lub popełni błąd
Nie widzisz różnicy w tym ?

Dając dostęp ogólny zwiększasz ilość psycholi mających broń, bo nie ma badań idealnych aby to wykluczyć

Ja nie widzę sensu aby mieć obecnie broń w domu w sejfie
Chyba że masz małego i to wszystko wyjaśnia

0

@AbelKabel czytasz czasem te bzdury, które wypisujesz? Też mógłbyś się nauczyć pisać po polsku.

A to broń musi być tylko palna?

Niecałe 2500 zabitych w masowych strzelaninach przez 20 lat. To dużo czy mało? To mnie niż rocznie w Polsce ginie osób w wypadkach samochodowych.
A co do statystyk to też ciekawe, że te masowe strzelaniny najczęściej są w stanach, w których są ograniczenia w dostępie do broni.

Taa, policjant nie chce, ale musi. To poczytaj baranie kim był ten policjant co zastrzelił drugiego policjanta. Ale dla ciebie psychol w mundurze jest ok i on może mieć broń.

Nie, nie widzę różnicy między psycholami.

Ale wiesz, że nikt cię nie zmusza, abyś miał broń?
To też jakieś badania, że chęć posiadania broni zależy od długości przyrodzenia? Ale to chyba jest odwrotnie bo takie pi..dy jak ty nie chcą mieć broni

0

@ObiwanKenobi
Jesteś żenujący
Nawet nie wiesz od kiedy są dane zbierane w USA

„Masowe strzelaniny w USA
W całym 2022 roku doszło do 647 masowych strzelanin, a w 2021 roku - 690. Od 2013 roku, czyli odkąd organizacja zbiera dane, tylko na terenach szkół doszło do co najmniej 40 masowych strzelanin, a łącznie do 726 przypadków postrzelenia lub zastrzelenia ucznia lub nauczyciela w szkole.”

Kończę bo nie ma sensu ta dyskusja
Tobie pozwolenia bym nie wydał

0

@AbelKabel haha, podajesz jakieś gownodane nie wiadomo skąd. Czyli przed 2013 nie było strzelanin bo ktoś nie zbierał danych?
Co za głupoty.
Poszukaj raczej oficjalnych danych.

Na szczęście nie ty wydajesz pozwolenia

0

@AbelKabel nawet nie wiesz o czym piszesz i co wrzucasz.
Po pierwsze to sprawdź ile osób zginęło w tych masowych strzelaninach bo widzę masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Po drugie sprawdź ile masz „defensive gun use” bo widać wyraźnie, że takich jest najwięcej.

Poczytaj sobie, może się czegoś dowiesz
https://www.hoplofobia.info/grant-duwe-masowe-strzelaniny-w-ameryce/


0

@ObiwanKenobi
Zginęło kolego i to jest ważne
I że są takie strzelaniny !
Tj chore

Nie chodzi tu tylko o strzelaniny i zamachy ale także użycie nie zasadne

Jest tego stanowczo tam za dużo
Takie są fakty

A to co ty piszesz jest chore
Mało strzelanin i nic się nie dzieje
Dzieje się ! Giną ludzie z powodu za łatwego dostępu do broni i chorych przepisów !

Żegnam

0

@AbelKabel to jeszcze raz sprawdź ile było użyć broni w obronie własnej i pomyśl ile żyć zostało uratowanych przed bandytami

0

@ObiwanKenobi
Hehe
Tymi którzy mieli też legalną broń :)
A ilu kolego nie zdążyło się obronić :)
Żenujące

Zobacz u nas tego nie ma prawie wogole

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?