- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1395 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
1
Czy ja dobrze widzę, że deportowali Ukraińca za to, że złowił suma? Ja pierdziele co za chory... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
MirusAmisz
16
@Kgorecki2500 No ładnie ładnie kolego, to sobie nagrabiłeś. https://x.com/krulbijedame/status/20... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Piotrek1993
0
Nie wiem czy dzisiaj wygra, ale za kilka lat będziemy jako Polacy ją nienawidzić
18 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1395 Culés
2
Wiedzieliście, że odpowiednik "angielskiego wyjścia" w krajach anglojęzycznych to "an irish goodbye"? xD
Po tylu latach niewiedzy zostałem uświadomiony dopiero wczoraj przez jednego z Brytoli przy barze. Byłem przekonany, że to określenie jest zbieżne w innych językach.
0
@Kapitan_SW już niestety nie pamiętam przykładów ale jest więcej powiedzeń które w różnych językach mają różne wariacje narodowości szkockiej/angielskiej/irlandzkiej
0
@Kapitan_SW To raczej normalna sprawa. "Angielskie wyjście" jest raczej kojarzone jako coś negatywnego, więc wiadomo, że Anglicy nie będą mówić o sobie w ten sposób i podepną pod to inny naród. Pojedziesz do Irlandii i się okaże, że mają takie samo przysłowie tylko, że z Polakami :)