La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1512 Culés

1

Mecze reprezentacyjne na dużych turniejach jak MŚ czy Euro mają to do siebie, że mają bardzo dużą wagę. Każda reprezentacja gra tylko kilka meczów i czuć to, że każdy gol ma znaczenie. Dodatkowo emocji dodaje fakt, że te puchary rozgrywane są w odstępie dwóch lat i do tego jako Polacy nie możemy być pewni czy następnym razem się zakwalifikujemy, a może będzie musieli poczekać aż 4 lata? Albo 6...

W piłce klubowej jest inaczej, bo raz że wszystkie rozgrywki rozgrywane są co sezon, to jeszcze pojedynczy gol czy nawet mecz w lidze to tylko statystyka. Nawet w Lidze Mistrzów grało się aż 6 meczów w fazie grupowej, więc jak się raz potknęło, to zostawało 5 kolejnych prób. A w fazie pucharowej są jeszcze rewanże. Może KMŚ w nowym formacie coś kiedyś zmieni, ale do tego musiałby być ten turniej rozgrywany raz na 4-5 lat, a nie co sezon. Obecnie nie zapowiada się, żeby zespoły miały traktować te rozgrywki całkowicie poważnie.

1

@KamQiX Nowe KMŚ co roku na pewno nie będą się odbywać przez Euro, Copa i Mundiale. Nieparzyste lata co 2 lata by wypadały. Jednak większy prestiż byłby raz na 4 lata.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?