- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 986 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
169
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 986 Culés
0
Co do samej podróży samolotem i organizacji, to pozwolę się podzielić minusami, które zauważyłem:
Ogólnie mówiąc czas, mając lot np. o 1:00, rekomenduje się, by było np. o 21/22 już na lotnisku: pierwszy poziom to zostawienie dużego bagazu i miejscówka, tutaj irytujące było np. to, jak mój bagaż miał o ... 400 gramów za malo i musiałem na siłę coś przekładać - rozumiem jeszcze w drugą stronę, ale robienie komuś problemu bo np. coś ma za mało to taka trochę żenada. Przechodząc dalej mamy słynne bramki bezpieczeństwa, tutaj idiotyzm to 100 ml płynu - wiec masa butelek z wodą, pepsi itp stoi na stoliczku do zmarnowania, tylko po to, żeby 5 minut później skorzystać ze sklepu na lotnisku i wybulić np. 9 zł za małą wodę.
- Przy bramce irytowało też to, że musieliśmy wypakować bagaż podręczny - czyli np. jak miałem laptopa w torbie, a z nim myszkę, zasilacz itp - to miałem to wypakować osobno wszystko do skrzyneczki. Później jak to przejdziesz to masz np. ponad 1h przed samym wejściem na samolot i możesz skorzystać ze sklepów z cenami 300%, albo iść do restauracji, gdzie np. pierogi z mięsem 7 sztuk ... kosztuje 40 zł.
2
@okiemtypera_lucaxx95 Witamy na lotniskach, tak jest na calym swiecie i dozwolona pojemnosc plynow oraz obowiazek wyciagania wszystkiego do skrzynki sa podyktowane wzgledami bezpieczenstwa.
0
@JimMorrisonFCB o ile to drugie na tak, to jednak z tą wodą trudno mówić o bezpieczeństwie, bo np. dajesz na bramkach 1 litr wody - powiedzmy jedynej którą masz, po to, by kupić ten sam litr wody 2 minuty później za 3-4 większą cenę, tu mnie to nie przekona ;p
2
@okiemtypera_lucaxx95 Serio masz tak ograniczoną wyobraźnię, że nie potrafisz przewidzieć, że płyn w butelce może posłużyć do wybuchu? Dlatego nie możesz wnieść SWOJEJ butelki. I ty jesteś kierownikiem pociągu?
0
@Hosh akurat trudno doszukiwać się tutaj jakiejkolwiek analogii w pociągach, gdzie ludzi w żaden sposób się nie sprawdza pod kątem bagażu i ktoś swobodnie mógłby przewozić ładunki wybuchowe mogące wysadzić i cały dworzec, no ale każdy pretekst do wrzuty na kogoś jest dobry :p
Woda jako podstawowa rzecz - niezbędna do przezycia powinna być łatwo-dostępna i nawet zakładając, że pozostawienie jej przed bramką ma głębszy sens, tak zdzieranie akurat na niej aż takich sum to już żenada i nie ma usprawiedliwienia, ze mała woda kosztuje np. 9 zł, a nie 2.50 :)
0
@okiemtypera_lucaxx95 Jak juz pisalem to jest podyktowane wzgledami bezpieczenstwa, a nie marketingiem bezposrednio.
PS: w pociagu zdaje sie tez woda nie kosztuje tyle co w Biedronce.
1
@okiemtypera_lucaxx95 Tu nie chodzi o analogię do pociągów, tylko o problem z przewidzeniem tak prostej sytuacji jak przeprowadzenie zamachu za pomocą butelki z "wodą." A człowiek odpowiedzialny za kierowanie środkiem transportu typu statek, samochód, pociąg powinien jednak umieć przewidzieć wiele sytuacji, aby wcześniej im zapobiec. Niestety jak widać nie każdy to rozumie.
PS. Na wielu lotniskach masz darmowe krany z wodą do picia i uwaga, możesz wnieść swoją PUSTĄ butelkę przez bramki i napełnić ją wodą na lotnisku za darmo.
0
@JimMorrisonFCB Tam gdzie jest Wars ceny są duże, ale też nikt nie zabrania Ci przewożenia własnych płynów czy jedzenia - w Pendolino np. przy dużej cenie biletu dają Ci wodę niegazowaną za darmo, niby nic - ale jednak
2
@okiemtypera_lucaxx95 ograniczenia związane z płynami to nie głupota tylko względy bezpieczeństwa. Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby latać bezpiecznie i nie zastanawiać się, czy ktoś przewozi jakieś niebezpieczne płyny? Porównujesz to do pociągu, ale przecież łatwiej jest zatrzymać pociąg i przeprowadzić ewakuację niż w samolocie, czyż nie?
Co do cen na lotnisku w strefie bezcłowej. W teorii powinny być niższe niż w normalnym sklepie, bo nie są objęte podatkami, akcyzami, itd. Ale teraz porównaj koszty prowadzenia sklepiku osiedlowego czy marketu do sklepu w takiej strefie. Czynsz, popyt, itd. itp. Brak konkurencji to również powód aby właściciel tegoż sklepu podniósł ceny, to również prawo rynku. Każdy ma prawo sprzedawać za tyle, ile chce. To tak w skrócie, żeby poszerzyć Tobie nieco horyzont... :) nie każdemu musi się to oczywiście podobać, również bym wolał, żeby ceny były niższe, ale może gdyby takie były, to ludzie by wychodzili z pełnymi reklamówkami z alko, perfumami, itd. :D
2
@okiemtypera_lucaxx95
Jednak ryzyko przeprowadzenia zamachu w samolocie jest wyzsze niz w pociagu stad wlasnie takie a nie inne srodki bezpieczenstwa.
Ciekawostka: dawno temu gdy pracowalem na odprawach na lotnisku to musialem przechodzic przez bramki po kilkanascie razy dziennie i za kazdym razem wszystko wyjmowac z kieszeni - taka specyfika branzy.