La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1506 Culés

7

Cudze chwalicie a swego nie znacie. Mam tu na myśli polskiego geniusza futbolu, grającego przed wojną a mianowicie Ernesta Wilimowskiego. Maj, można powiedzieć jest miesiącem właśnie Wilimowskiego. W swoim trzecim meczu ligowym w barwach Ruchu Hajduki Wielkie(3 maja 1934), Wilimowski strzela 5 goli(!) a jego zespół gromi Podgórze Kraków 13:0! Jakim potencjałem dysponował Wilimowski możemy się dowiedzieć choćby od Św.P. Kazimierza Górskiego: ,,Z drzewa na stadionie Pogoni Lwów oglądałem jego popisy. Wspinałem się na konar, aby lepiej widzieć. Był niesamowity, potrafił przedryblować kilku rywali, położyć na murawie bramkarza i jeszcze tuż przed linią bramkową poczekać, aż wszyscy się pozbierają, po czym strzelał do siatki. Miał przy tym szelmowski uśmiech na twarzy" – to słowa wybitnego trenera Kazimierza Górskiego. O genialnym ,,Ezi" będzie jeszcze nie raz. Ja tylko przypomne że fantastyczną kariere piłkarską Wilimowskiego przerwała II Wojna Światowa a wówczas na koncie miał 112 goli ligowych w 86 meczach...

5

@FCBparasiempre Można gdybać,ale jeśli nie II wojna światowa,Polacy szybciej przywieźli by do kraju medal niż dopiero w 1974.Ernest Wilmowski,to był kimś bardzo wybitnym dla ówczesnej piłki,4 gole w jednym meczu na mundialu,robią swoje.

1

@FCBparasiempre Ogólnie spoko filmik na temat Wilimowskiego nagrał Konrad Szymański na kanale Historie z boiska.


4

@FcPortoFan1999 To raczej więcej niż prawdopodobne że gdyby nie wojna to mielibyśmy medal jak nie mistrzostw świata, to przynajmniej igrzysk olimpijskich. Trzeba również sobie zdawać sprawe że Wilimowski mógł pod koniec lat 40-tych a nawet w połowie lat 40-tych spokojnie grać już z samym Cieślikiem! A wtedy....?

1

@FCBparasiempre A wtedy może to Polska miałaby mistrzostwo świata już zdobyte w latach 40 XX wieku.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?