La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1377 Culés

4

Chciałbym tylko podkreślić fakt ze jak Glapinski będzie się szczycił że inflacja spada to ceny nadal będąc ROSNĄĆ

Tylko nieco wolniej niż obecnie, niektórzy myślą ze wzrost cen nagle magicznie stanie w miejscu jak inflacja będzie niższa xD

konto usunięte

9

@Herato Uwierz mi że wiele osób tak myśli a zwłaszcza ci ludzie co chodzi ten gość z Superexpressu na bazary i pyta ludzi xD

0

@Herato Zależy też jak spojrzeć na to "wolniej".
Czysto statystycznie tak, w subiektywnym odczuciu przy kasie będziemy odczuwać spory wzrost nawet gdy inflacja zacznie spadać.
Przykładowo jeżeli coś kosztowało 500 zł to przy 20% inflacji zdrożeje o 100 zł w ciągu roku, w następnym roku wskaźnik inflacji pokaże 16,5%, NBP będzie huczało z zadowolenia, a konsument w sklepie zapłaci kolejne 100 zł więcej, na kolejny rok może być 14% inflacji a cena znowu o 100 zł do góry.
Czyli inflacja będzie spadać a na przestrzeni 3 lat cena i tak wzrośnie o 60%.

Niby to oczywiste, prosta matematyka, procentów uczą w podstawówce, ale patrząc jak wielu ludzi w ogóle nie rozumie czym jest inflacja, to takie rzeczy trzeba tłumaczyć.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?