- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1168 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
20
Nie wiem jak to się stało, że po 4 latach wojny ruscy mają w Polsce w sondażach prawie 8%. To... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
macio_944
21
@Moderacja jeśli promowanie własnej treści jest niezgodne z regulaminem, to radzę ten przepis... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
gumaz
4
https://x.com/DudekPL4/status/2065364735575351595no zapraszam do rozmowy.
18 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1168 Culés
4
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Święto ustanowione przez polski parlament w 2018 roku. Data nieprzypadkowa.
24 marca 1944 roku w Markowej Niemcy zamordowali całą rodzinę Ulmów, a także dwie ukrywające się u nich żydowskie rodziny. Łącznie zginęło 16 osób: Józef i Wiktoria Ulmowie, a także ich szóstka dzieci. Najstarsza Stanisława miała niecałe 8 lat, najmłodsza Maria półtora roku. Imiona pozostałych dzieci: Barbara, Władysław, Franciszek, Antoni. Wiktoria była w zaawansowanej ciąży. Saul Goldman i jego czterej synowie (nieznane imiona), a także Genia (Gołda) Grünfeld oraz Lea Didner z córeczką (imię nieznane).
Małżeństwo Ulmów zostało pośmiertnie odznaczone medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Oni jak i wielu innych bohaterów zaangażowanych w pomoc Żydom wykazało się ludzkimi odruchami w nieludzkich czasach. Ryzykowali własnym życiem, a mimo to pomagali. Chylę przed takimi osobami czoło. Tymi znanymi z nazwiska jak i tymi nieznanymi. Nie zapominajmy o nich. Powinni być dumą naszego kraju.
https://sprawiedliwi.org.pl/pl/historie-pomocy/historia-rodziny-ulmow
0
@magister97r a co z dniem pamięci kogokolwiek ratujących chrześcijan czy ateistów?
Skąd gloryfikowanie żydów i manipulowanie historią jakoby oni byli jedynymi ofiarami wojny.