- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1862 Culés
Gorące dyskusje
Zoker
16
Ale ten Konfitura strasznie mnie irytuje. Gość ma rację, ale sposób, w jaki zwraca się do... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Safrani
3
Dobra, bo muszę dzisiaj podjąć decyzję i zamówić telefon.Po przewertowaniu internetów wybór... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
NeroTFP1
27
Michał Wiśniewski potwierdził, że jest w trakcie sprawy rozwodowej ze swoją piątą... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1862 Culés
1
Oglądam tą Barcelonę Xaviego i nie mogę pozbyć się wrażenia, że taktycznie to najlepiej przygotowany zespół od lat. Generał wkłada bardzo wiele pracy żeby pomóc zespołowi i jego pomysły są zazwyczaj dobre.
Zaczynaliśmy sezon z taktyką opartą na ultradefensywnej linii obrony i dwóch szeroko rozstawionych skrzydłowych. Wyglądało to naprawdę dobrze, Lewy dostawał masę piłek, które świetnie wykorzystywał a zespół wyglądał imponująco. Później przyszło parę kontuzji, kluczowe mecze i ten plan gry zaczął być rozczytywany przez przeciwników. Przed meczem z Atleti, w którym nie mógł grać Lewy trzeba było znaleźć inne rozwiązanie więc Xavi wrzucił do składu świetnego de Jonga i Balde a także skupił się wyeksponowaniu ofensywnych walorów Gaviego i Pedriego. Pomysł siadł świetnie i kolejne mecze wygrywaliśmy mimo fatalnej formy Roberta.
Patrząc na to sądzę, że największy problem to przygotowanie zespołu pod kątem mentalnym. Nie ma tego luzu w ofensywie, który ma Real. Zawodnicy nie próbują dryblować i strzelać z dystansu przez co jak wczoraj zespół się męczy. Myślę, że presja, która rośnie już od wielu lat nie pomaga ale też Xavi ma problem żeby to przełamać.
Nie chcę tu na siłę bronić Hiszpana ale po prostu odnoszę wrażenie, że za tym zespołem stoi lepsze przygotowanie taktyczne niż w ostatnich latach
5
@nabial Ja uwazam np. ze nasz prezydent Andżej Duda ma super prezencje oraz wysmienity poziom jezyka angielskiego.
0
@nabial nieee, jego "najlepsza taktyka od lat" spaliła sie razem z odpadnieciem z LM, jemu wyniki ratowali w bardzo dobrej formie poszczegolni zawodnicy.. za duzo kontroli nad meczem Barca Xaviego tracila w meczach gdzie wygrywali po 1-0 i tylko dobra forma MaTSa i stoperow pozwolila te mecze wygrywac.