- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1767 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1767 Culés
4
Chory kraj
Jechaliśmy z żoną autobusem (ja chyba pierwszy raz od kilku lat). Jakaś naćpana/ pijana babka po 15 min wyzywania innej w końcu uderzyła ją w twarz. Na policję trzeba było czekać 15 min. Dodam, że ta ćpunka terroryzuje całe osiedle. Na zmianę wyzywa, grozi, dochodzi do rękoczynów. Raz łaziła z siekierą po osiedlu. Co najlepsze osiedle bardzo porządne, nie wiadomo skąd ona się tam wzięła. Pytam policjanta, a on od razu znał jej nazwisko mimo, że nawet jeszcze w monitoring nie zajrzał. Mówi, że ją zawijają, a potem po kilku dniach jest wypuszczana i na to mówi, że nie ma wpływu co oczywiście rozumiem. O co chodzi w tym pojebanym kraju? Sam osobiście widziałem od maja z 15 akcji z jej udziałem. Kto decyduje o wypuszczeniu takiej osoby? Sąd? Prokuratura? Sam policjant powiedział mi, że jest bezradny.
@IronSanHybrid jakiś komentarz? Kto wg Ciebie wydaje takie decyzje i dlaczego? Dlaczego ten człowiek jest wypuszczany?
0
@masq Ostatnio u mnie w sklepie naćpany czy tam pijany ziomek zniszczył celowo mienie, po czym uciekł. Zgłoszone, monitoring zabezpieczony. Koleś przez 3 następne dni ciągał się po starówce w tę i z powrotem, z browarem w dłoni jak gdyby nigdy nic, babki ze sklepu obok mówiły, ze bierze piwo i wychodzi bez płacenia. Po zgłoszeniu sprawy na policji, zeznaniach, dostał 24h prac społecznych, co daje 3 dni po 8 godzin. Poza naszą sprawą rzucał jeszcze butelkami z wiaduktu w samochody. Po dwóch miesiącach od akcji znowu łazi po starówce z butelką wódki...
Biegli stwierdzili, że nic mu nie mogą zrobić bo jest niepoczytalny, muszą go wysłać na badania a nie ma na to kasy. Pewnie do czasu aż coś komuś zrobi. Oczywiście policja go zna i koleś spisujący zeznania się śmiał, że co tydzień go za coś zawijają, on widzi dowód i nawet mówi "O, to ja!".
2
@kuz chory porąbany kraj
0
@masq Znaczy jeżeli nikt nie składa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa to nie wiem czy mogą zrobić coś więcej. To chyba ktoś po prostu by ją pozwać musiał.
Ale tak. Chore to.
0
@masq A wypij z kumplami browarka na ławeczce, od razu przyjedzie patrol i wlepi mandaty...
0
@masq Nie znam sprawy to i ciężko mi się do tego ustosunkować merytorycznie. Pewnie zostaje zatrzymana, aż dojdzie do siebie (jakiś mandat/pouczenie) i do domu. Nie wiadomo czy ktoś oficjalnie składa skargi w organach ku temu powołanych. Nie wiadomo czy jest zdrowa na umyśle etc. Tu przyczyn i wątków tysiąc.
0
@IronSanHybrid ale jak jest chora ale agresywna to może nękać ludzi?
@Kgorecki2500 dzisiaj ta babka złożyła. I gwarantuję Ci, że dalej nie pójdzie siedzieć.
1
@masq Zakładam, że oficjalnie nikt nie składa zawiadomień. Więc ciężko wymagać by zrobiono tu z nią porządek. Pewnie wszystko kwalifikowane jako zakłócanie miru, jakieś nieobyczajne zachowania etc. Jeśli coś Ci zrobiła to zgłoś to oficjalnie i obserwuj postępowanie. Nie mam wglądu to co mogę Ci więcej napisać?
EDIT: widzę, że odpisałeś do kolegi "dzisiaj ta babka złożyła. I gwarantuję Ci, że dalej nie pójdzie siedzieć." Co złożyła i czego to dotyczyło? Bo jak zakłócania porządku to za takie rzeczy nie idzie się do więzień (no chyba, że uzbierałaby się tego poważna kupa i jeszcze parę innych czynników).
Jeśli zawiadomiła o naruszeniu nietykalności cielesnej i powiedzmy sprawa zostanie umorzona itp. to zawsze można wnieść prywatny akt oskarżenia.
0
@masq Ja ostatnio jak wracałam pociągiem podziwiałam pana Żula, który popijając harnolda i puszczając muzyczkę, tańczył sobie na siedząco.
0
@IronSanHybrid zapytam wprost. Czy grożenie komuś przez 15 min + uderzenie w twarz to też tylko zakłócanie porządku? Mogę 1000x komuś walnąć w ryj i nie pójdę siedzieć?
0
@masq Przeczytaj to co napisałem wyżej, bo chyba nie zrozumiałeś. Zadałeś pytanie ja Ci odpowiedziałem, a Ty teraz przesadzasz.
0
@IronSanHybrid ale ja nie pytam złośliwie ani zaczepnie, serio się pytam czy jakbym codziennie losową osobę walił w ryj to nigdy bym nie poszedł siedzieć?
0
@masq Sam sobie odpowiedz na tak stawiane pytanie. Uważam, że temat wyczerpany.
0
@masq
No raczej nie porządne osiedle skoro takieobiekty tam są. Albo ty nie eidziakes pizadnego osiedla