La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1098 Culés

5

#NBA - power ranking

17 miejsce - Toronto Raptors
Konferencja Wschodnia

Starter: PG: D.VanVleet, SG. G.Trent Jr.-
SF: OG Anunoby, PF: S.Barnes -
C: P.Siakam

2ND: PG: M.Flynn, SG: D.Banton -
SF: O.Porter, PF: C.Boucher -
C: P.Achiuwa

Dzisiaj na tapetę bierzemy zespół Toronto Raptors. Włodarze klubu z Kanady nie byli szczególnie aktywni na rynku transferowym, a ich skład nie różni się znacząco od tego z sezonu 2021/22.
Drużynę opuścili Svi Mikhaulik oraz Armoni Brooks którzy dołączyli do Knicks oraz Yuta Watanabe, który zasilił Nets. Do składu natomiast zostali dodani Juan Hernangomez, Josh Jackson oraz Otto Porter, który po kilku straconych sezonach spowodowanych kontuzjami, w minionych rozgrywkach dołożył swoją cegiełkę do mistrzostwa Warriors.
Są to oczywiście kosmetyczne zmiany, ale są one raczej na plus niż na minus.
W przypadku takich młodych, rozwijających się zespołów, nie jest to zła wiadomość.
Nie można byłoby się do niczego przyczepić gdyby nie wyraźne braki na pozycjach obwodowych, które dobrze byłoby jednak załatać. Za VanVleetem i Trentem Jr. dalej nie ma komu grać. Wydaje się że ta dwójka kolejny sezon będzie zmuszona grać pod 40 minut na mecz, a biorąc pod uwagę niepewne zdrowie VanVleeta może okażać się to sporym problemem.
Ekipa Toronto w głównej mierze oparta jest na defynsywie, kluczem w tym jest obecność wspomnianego Freeda Van Vleeta, który jest twardym, nieustępliwym obrońcą. Obok Freda zespół zbudowany jest z całego zastępu dominujących fizycznie atletów potrafiących kryć wszystkie pozycje i płynnie przechodzących ze skrzydeł, pod obręcz i z powrotem. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują Scottie Barnes, czyli Rookie of the Year poprzedniego sezonu, wielki talent którego Raptors nie chcieli wymienić nawet za Kevina Duranta oraz dobrze znany kibicom Pascal Siakam. Są też latający na trzech pozycjach Anunoby, Boucher i Achiuwa. To wszystko są goście o parametrach centra a mogący grać trójkami, czy nawet czwórkami obok siebie. Trener Raptors, Nick Nurse ma więc spore pole manewru i może kombinować róznymi ustawieniami w obronie.
Raptors nie byli bardzo aktywni na rynku wolnych agentów i ich skład nie różni się znacznie od tego z sezonu 21/22. Od 21-letniego Scottie’ego Barnesa powinniśmy jednak oczekiwać – i spodziewać się – wielkich rzeczy. Czołowa szóstka Konferencji Wschodniej jest w ich zasięgu, a dobre ruchy kadrowe i odpowiednie zarządzanie posiadanym talentem może sprawić, że w przyszłości oparty o Barnesa zespół z Toronto może znów powalczyć o najwyższe laury. Młoda i waleczna drużyna Raptors w nadchodzącym sezonie będzie niewygodnym rywalem dla każdego. Udział Toronto w playoffs jest niemal gwarantowany jeśli zdrowie zachowają kluczowi gracze.
@Keson @Comentateiro @FCB24 @MCPaRaCa @Roni/VEB @poskus

1

@kamiVeB szkoda Siakama na centra. Przydałby się nam w Portland

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: