- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1540 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
39 odpowiedzi
Batys
11
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
31 odpowiedzi
Kgorecki2500
8
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1540 Culés
0
klub z przychodami ile w tym roku 800 mln EUR? czy jakoś tak z ogromnymi wydatkami na pensje a ciągle są tu ambarasy co zastanawiają się czy utracone przychody 20 mln uda sie zniwelować do zera?
ludzie a co ro za różnica czy to będzie ostatecznie 0 czy 2 czy 10 mln EUR?
problemem u nas były ogromne pensje i ich kumulacja na ten rok i oby to się jak najszybciej odbudowało to klub będzie mógł pracować normalnie
2
@lucca87 No tak, ale te 20mln od UEfy za LM to nie jedyne przychody, które stracimy. Na LE będą tańsze bilety jak i zainteresowanie. Przez co tracimy dosłownie na wszystkim. Mniej odwiedzających muzeum, mniej kupujących gadżety oraz mniejsze zainteresowanie klubem. W perspektywie długoterminowej stracimy pewnie na tym dziesiątki milionów więcej i to optymistycznie patrząc :D
2
@lucca87 "co ro za różnica czy to będzie ostatecznie 0 czy 2 czy 10 mln EUR?"
No właśnie spora.
To na podstawie przychodów klubu ustalany jest limit płacowy przez władze ligi. W kwestii ekonomicznej klubu odpadnięcie z LM (taki jest najbardziej realny scenariusz) nie jest aż takim problemem ale już brak tych wpływów ogranicza nam limit płacowy a wiadomo że gro piłkarzy w kolejnym roku swoje kontrakty będzie miało jeszcze wyższe niż teraz bo żaden z piłkarzy nie zrzekł się pensji a jedynie odłożyli wypłatę naleznych im pieniędzy na kolejne sezony. Kumulacja wypada chyba własnie w kolejnym sezonie. Dlatego tak ważne jest uzyskiwanie przez klub w tym sezonie jak największych przychodów.
1
@Bobo25 jeszcze jest BLM do sprzedania w razie czego. Właśnie z sama kasa problemu nie ma, jest problem z FFP. Gdyby nie to, to Bernardo mógłby u nas grac
0
@hayek
no nie masz racji bo te 20 mln minus to co ugramy w LE a tam też możemy ugrać kilka mln
czy mniejsze zainteresowanie meczmai i zespołem i mniej odwiedzane muzeum?
to wszystko zależy, jeśli zespół będzie grał dobrze w lidze i LE to kibice i tak będą chodzili i wspierali klub
od razu setki mln EUR xD
0
@Bobo25
no nie masz racji, bo kulminacja wypłat przypada na ten sezon, zresztą sam CFO Barcelony mówił że od sezonu 2023/2024 powinno się to unormować płace
a po tym sezonie odchodzi Busi ( z ogromną pensja w tym odroczoną), Pique (też ogromna pensja odroczona w tym sezonie), S. Roberto i pewnei Alba jak nie będzie grał
więc pod tym kontem nie masz racji to w tym sezonie są te płace horrendalne
0
@lucca87 No przecież były podawane informację że Alba, de Jong i Pique w kolejnym sezonie bedą zarabiac horendalne sumy. Nie chce mi się teraz tego szukać.
Tak czy siak jak najwieksze przychody są istotne własnie pod kontem limitu płac a nie samej sytuacji ekonomicznej klubu.
0
@Bobo25
no nie masz racji nie kłóć się w tym sezonie
w tym sezonie, Busi ma kontrakt do 2023 roku, stąd nie mogli mi odroczyć pensji z tego roku na 2024 bo już u nas nie będzie grał a sam na obniżkę się nie zgodził ostatecznie
Pique też - ot tacy kapitanowie
i to w tym sezonie będę zarabiali krocie (pensja + odroczone pensje)
a co przychodów tak ale jeśli jest to różnica 600 a 800 mln to tak ma to znaczenie
a nie jak przychody będą wynosiły 750 czy nawet 720, tu już nie ma takiej różnicy i wpływu
u nas sedno to nadmuchane pensje, ale części problemu pozbędziemy się juz w te lato
0
@lucca87
dopowiadając o Busi
dokładnie to chcieli w negocjacjach nie było mowy o obniżeniu pensji bo Busi się na to nie godził ale o podzieleniu pensji na 2 sezony w tym 2024
ale skoro umowa obowiązuje do 2023 i w kolejnym sezonie nie będzie u nas grał to la Liga nie zgodziła się na taki zapis
Busi natomiast nie kwapił się na obniżenie pensji
tak więc w tym sezonie wypłacimy mu horrendalną pensję a za rok pozbywamy się ogromnego problemu w postaci tak dużej pensji
to samo dotycz się Pique, o ile zapis o ty % meczów obowiazuje
i mam nadzieje Alby - o ile on sam odejdzie bo kontrakt ma do 2024 roku