La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1727 Culés

1

@Danny Gaucho Kto strzelił więcej goli głową, Luuk De Jong czy Peter Crouch, i ile ?

2

@Pawel13sz Jan Koller na 100% najwięcej. On do główek nie musiał skakać.

10

@Pawel13sz łysy to już powoli aplikacja w telefonie od statystyk a nie użytkownik xD

1

@Jakchcesz No, ale on wszystko wie ;)

2

@Pawel13sz a do tego w wolnych chwilach bije złodupców w Ameryce. Złoty człowiek.

2

@Pawel13sz https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona-2022-01-22-players-with-most-headed-goals-in-21st-century-luuk-de-jong-2nd/
Takie coś znalazłem, ale to stan na styczeń tego roku, więc de Jong kilka goli jeszcze dołożył.

0

@tristan87 Dzięki.

1

@Pawel13sz Oliver Bierhoff też rewelacyjnie grał głową

3

@Pawel13sz Post widziałem już wcześniej, ale nie chciało mi się odpisywać ^ ^

Może zacznijmy od tego, co zapodał @tristan87. Lista nie wydaje się zła, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że nie jest tutaj doliczana reprezentacja. Cristiano w całej karierze strzelił 140 bramek z główki z czego 28 w reprezentacji. 140-28=112. Danzel jak słusznie zauważył lista jest ze stycznia tego roku, a Portugalczyk strzelił dwa gole głową - jeden w marcu, drugi w kwietniu, czyli po stworzeniu tego rankingu. Jakby je odjąć, to wychodzi 110 goli, czyli legit.

Luuk de Jong w tym momencie ma 84 gole głową (tylko w klubie, bo również strzelał po styczniu). Zapewne jakby dodać piłkarzom headerki strzelone w tym roku (ale już po styczniu), to lista wydaje się sensowna. Myślę, że na 99% była tworzona na podstawie transfermarkt, bo tam posiadają taki filtr, że wyszczególnia bramki danego piłkarza na te strzelone głową.
https://www.transfermarkt.pl/luuk-de-jong/alletore/spieler/72522/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=&pos=&minute=&pos=&torart=203&stand=
Jednakże, wyszczególnia tylko te strzelone w klubie (repre trzeba liczyć ręcznie), więc autorowi rankingu nie chciało się tego robić :].
@P33ck @Jakchcesz

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?