La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1272 Culés

3

Obejrzałem właśnie Czarnobyl po raz drugi i ostatnie zdanie po serialu tylko mnie utwierdziło w przekonaniu ze wszystkie liczby które podaje Rosja to zapewne ogromne kłamstwo. W katastrofie w Czarnobylu zginęło od 4 tysięcy do 93 tysięcy osób. Według oficjalnego komunikatu władz zginęło 31 osób…

konto usunięte

0

@Janas11224 Skąd taka rozbieżność w potencjalnych ofiarach?

11

@AdamaTraore jedni liczyli wzorem hajty, drudzy liczyli delte

0

@AdamaTraore większość umarła przez chorobę popromienna. Ciężko tak naprawdę stwierdzić czy osoba miała raka przez promieniowanie czy po prostu, jednak po katastofie bardzo wzrosła zachorowalność

1

@AdamaTraore ZSRR liczyło bezpośrednie ofiary (poza tym to lepiej wyglądało na papierku), a ofiar było nieporównywalnie więcej. Generalnie bardzo ciężko jest oszacować, bo skutki Czarnobyla rozciągnęły się w czasie - bardzo ciężko stwierdzić ile osób "dzięki" katastrofie zachorowało i zmarło na raka etc. Stąd takie rozbieżności i szacunki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?