- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1739 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
147
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1739 Culés
0
Czy jest tu ktoś kto orientuje się w temacie forex i zarabianiu na swap? Jeśli przy obecnych stopach dzienny swap przy depozycie 10 000 zł i otwarciu krótkiej pozycji na kurs EUR/PLN wynosi ok 13 zł dziennie, to w skali roku wychodzi to ponad 30%. Gdzie jest w tym haczyk? Ryzyko to tylko kurs wzrostu waluty przy zamknięciu pozycji? Czy jeszcze na coś innego trzeba uważać?
0
@maroon Punkty Swapowe się zmieniają. Teraz możesz mieć +13 zł, a za miesiąc możesz mieć -13 zł ;)
0
@TheNekro94 Ale te zmiany następują tylko przy zmianach stóp procentowych czy jeszcze coś na nie wpływa? Jak często w praktyce te zmiany następują?
0
@maroon Dochodzą do tego spready. Otwierająć pozycję długą czyli w parze EUR/PLN grając na spadek złotówki kupujesz po cenie ask. Natomiast sprzedajesz bo cenie bid. Różnica między nimi to ten spread(zazwyczaj będzie około 0.002).W drugą stronę analogicznie jak otwierasz krótką to najpierw bid, a kupujesz potem po ask. Natomiast uważałbym bardzo na CFD jak się w pełni nie rozumie ryzyka tam, bo można skończyć z ujemny saldem(tzn. że wartośc depozytu będzie mniejsza niż strata) z uwagi na mechanizm dźwigni.
0
@priest9999 Tak - widzę, że momentami jest ujemne saldo i to dość znacznie. A ile czasu można trzymać te pozycje otwarte? Czy przy jakimś limicie ta pozycja może się zamknąć automatycznie - tzn. czy broker się jakoś zabezpiecza, są tego typu zapisy w regulaminach?
0
@maroon Po 365 dniach broker Ci automatycznie ją zamknie i otworzy taką sama na nowo po aktualnym kursie wtedy o ile saldo pozwoli. Nie kojarzę żadnych dodatkowych zapisów.
0
@priest9999 A te swapy to często się zmieniają? Przy każdej zmianie stóp procentowych? Czy z jakiegoś innego powodu też mogą się zmienić?
0
@maroon Stopy procentowe w strefie Euro i Polsce. Może też wpływać rating danego kraju z daną walutą gdy się zmienia. Może wpłynąć sytuacja geopolityczna np. kryzys na Ukrainie wpłynął na swapy.
0
@priest9999 Aha. Dzięki za wszelkie info. Na razie otworzyłem sobie konto demo w XTB i zanim się na coś zdecyduję, to posiedzę i poobserwuję, jak to działa itd.