La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1340 Culés

2

Póki co powiem tyle. Za mało ataków pomocników, jedyny atakujący, zwłaszcza półprzestrzenie, to Gavi. Z Villarealem Gavi bywał spóźniony, ale przez to, że grał na skrzydle czekając na Albę, De Jong półprzestrzenii nie atakował, tylko środkową strefę boiska, gdy Depay schodził na bok. Z Espanyolem pięknie to wyglądało, gdy Nico, czy Gavi regularnie wspomagali boki, a dzisiaj od początku nie widzę tego. Gavi regularnie atakuje te półprzestrzenie, Nico czeka z tyłu. Nie wierzę, że miał takie zadania, po prostu nie wierzę, Xaviemu zależy na zaangażowaniu w ofensywę pomocników przecież, a Nico nie atakuje. Nie obwiniam tutaj Xaviego, potrzeba czasu na wyłapanie automatyzmów, ale jeżeli przy ustawieniu w ofensywie 4-3-3 pomocnik nie atakuje półprzestrzenii, to nie świadczy źle o trenerze, a pomocniku. Obejrzałem dopiero 20 minut, a już wiem czego się spodziewam. Póki co słaba gra, pomysł taktyczny jest, ale wykonawcy nie robią tego najlepiej.

0

@Rewolucja123 No niestety Nico oraz Gavi to jeszcze jedną nogą juniorzy i będą grali w kratkę.
De Jong snuje się po boisku od dawna, powinien dawać więcej drużynie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?