La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1696 Culés

5

Liga Mistrzów
I runda eliminacji – 280 tysięcy euro (1,3 miliona złotych)
II runda eliminacji – 380 tysięcy euro (1,7 miliona złotych)
III runda eliminacji – 480 tysięcy euro (2,2 miliona złotych)
Faza grupowa – 15,25 miliona euro (70 milionów złotych)
Wygrany mecz w grupie – 2,9 miliona euro (13,3 miliona złotych)
Remis w grupie – 900 tysięcy euro (4,1 miliona złotych)
Udział w 1/8 finału 9,5 miliona euro
Udział w ćwierćfinale 10,5 miliona euro
Udział w półfinale 12 milionów eur
Przegrana w finale 15 milionów euro
Wygrana w finale 19 milionów euro

Liga Europy
Faza grupowa – 3,6 miliona euro (16,5 miliona złotych)
Wygrany mecz w grupie – 630 tysięcy euro (2,9 miliona złotych)
Remis w grupie – 210 tysięcy euro (965 tysięcy złotych)
1/16 - 500 tys
1/8- 1.1 mln
Ćwierćfinał- 1.5 mln
Półfinał- 2.4mln
Final porażka -4.5 mln
Finał wygranie- 8.5 mln

Liga Konferencji
I runda eliminacji – 150 tysięcy euro (700 tysięcy złotych)
II runda eliminacji – 350 tysięcy euro (1,6 miliona złotych)
III runda eliminacji – 550 tysięcy euro (2,5 miliona złotych)
IV runda eliminacji – 750 tysięcy euro (3,4 miliona złotych)
Faza grupowa – 2,9 miliona euro (13,3 miliona złotych)
Wygrany mecz w grupie – 500 tysięcy euro (2,3 miliona złotych)
Remis w grupie – 166 tysięcy euro (760 tysięcy złotych)

Mogą być minimalne różnice bo niektóre kwoty znalazłem z 2019 roku

3

@kaamil1910 Czyli 1/8 w LM, to w LE trzeba dojsc do finału by zarobić tyle co w 1/8 LM. Wygrana z BM to 9,5+2,9mln=12,4mln

4

@kaamil1910 Żeby brak awansu się jako tako zwrócił, to trzeba byłoby wygrać Ligę Europy. Ale o to się nawet nie martwię, bo my ogramy Baja.

0

@tbas No niekoniecznie. Zależy czy kwoty się sumują, czy nie.
Możliwe, że każda wypłata jest osobno. To by tłumaczyło, czemu zwycięzcy LM dostają łącznie koło 40 milionów euro za cały turniej.
Wtedy bardziej opłaca się wygrać LE niż odpaść w 1/8LM

1

@kaamil1910
tu masz nowsze kwoty



http://rankinguefa.pl/finanse-w-europejskich-pucharach-2021-22/

zasadniczo jakbyśmy wygrali LE to zarobilibyśmy wiecej niż w 1/8 LM, a grajac w finale tyle samo kasy,

awans do 1/4 LM to już więcej kasy niż wygranie LE, ale nie są to drastyczne różnice

i to jest kasa tylko z UEFA, market pool jest za faze grupoowe (sile ligi i miejsce w lidze w poprzednim sezonie)

0

@michal26
jakie 40 mln za cały turniej? koleś zobacz ile doataja zespoły w LM za cały turniej a potem pogadamy, z market pool najlepsze zespoły zgraniaja 80-100 baniek co sezon

tu masz za zeszłży sezon chelsea

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/941374/liga-mistrzow-wielka-kasa-dla-zwyciezcy-ile-zarobila-chelsea

i to sama kasa z UEFA pool

1

@michal26 policzyłem i wyszło 83.65 od fazy grupowej do wygrania, wygrywając przy tym każdy mecz w grupie.

0

@Rewolucja123
CHYBA COŚ ŹLE LICZYSZ

faza grupowa 2,8x6 = 16,8
1,8 -9,6
1/4-10,6
1.2-12,5
zwyciestw w finale 15,5+4,5=20

16,8+9,6+10,6+12,5+20=69,5

0

@lucca87 No to tym bardziej ;)
My 1/8 nie przekroczymy. Trzeba liczyć to co dostają zespoły ZA SAMĄ FAZĘ PUCHAROWĄ w LM i w LE. Za fazę grupową hajs dostaniemy.
Prawda jest taka, że mamy o wiele większe szanse na wygranie LE niż na dojście do 1/4 LM. Zdziwię się jak pokonamy kogokolwiek z pierwszego miejsca w dowolnej grupie...Z drugiej strony mecz dopiero na wiosnę, to...kto wie.
Natomiast jeśli rozpatrujemy te mecze wyłącznie w kategoriach czysto finansowych oraz co bardziej się opłaca czy 1/8 LM czy wygranie LE - to 2/3 razy bardziej opłaca się wygrać LE.

0

@michal26 trzeba pamietac jeszcze o dniu meczowym. Kilka dodatkowych meczow w LE w porownaniu do jednego w LM (w przypadku odpadniecia w 1/8) to tez kilkanascie mln sie uzbiera.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?