La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1513 Culés

11

Barca nie zdobyła tytułu mistrzowskiego przez 2 sezony. Zdroworozsądkowo spokojnie można się nastawić, że te 2 lata wydłużą się o kolejne 5-10 sezonów.

- sytuacja finansowa klubu jest fatalna - uniemożliwi to spektakularne, a nawet jakiekolwiek topowe transfery
- fundusz emerytalny im. Busquetsa (dla zgranych kart ze szwankującą mentalnością) ma się doskonale i jest równoznaczny z zaniechaniem odcięcia się od przeszłości, oraz przejścia do nowego etapu.
- młody narybek potrzebuje min.3-4 sezonów by okrzepnąć, ale nie ma gwarancji, że jest to potencjał który ewoluuje w format mistrzowski. A nawet jeśli to punkt następny:
- popadanie w przeciętność może stopniowo zniechęcać zawodników do wybierania Barcy jako klubu nie dającego gwarancji sukcesu i wspomniane talenty to będzie grubo za mało

To wszystko napisawszy, pamiętajmy, że oś Stegen - Araujo - Pedri- de Jong - Depay (i być może Fati) to ciekawe zestawienie potencjału i umiejętności i z właściwym trenerem, który obuduje ich młodymi i zsynchronizuje, Barca może być dynamicznie grającym zespołem, dającym nam wiele radości.

Jednak perspektywy na sukcesy przegraliśmy w ostatnich kilku latach serią decyzji dewastujących klub finansowo. Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur (może z tym sznurem to jednak przesadziłem).

1

@Comentateiro sznur jako nawiązanie do pewnej konfederackiej retoryki rozprawiania się z ministrami :] We punkt Panie Komentatorze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?