La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1464 Culés

0

Apropos negocjowania nowego kontraktu przez Mendesa z Barca dla Fatiego, naszła mnie taka rozkmina, mianowicie...

Barcelona finansowo i sportowo jest w bardzo trudnej sytuacji i ten obraz nie zmieni się nagle, w ciągu roku czy dwóch... Opowieści scfi Laporty to jedno, bo on od opowieści fantasy jest TOP, jak widać od początku jego obecnej kadencji... ale realia to co innego i minie co najmniej 3-5 lat nim ( o ile... ) wskoczymy znowu do TOPu. Można powiedzieć że Barca jest w C klasie na chwilę obecną. Dlaczego C klasa? Podzielił bym to tak:

Klasa A: PSG, Real, City, United, Chelsea, Bayern, Liverpool
Klasa B: Juve, Inter, Atletico, Tottenham,
Klasa C: Barca, Arsenal, BVB, Milan, RB Lipsk, Leicester,
Klasa D: Porto, Ajax, Roma, Sevilla, Lyon, Marsylia, Benfica, Lazio,

Ktoś powie że C klasa? przesadzam, ale gdyby nie fuks z FFP to bylibyśmy na skraju degradacji z Primera Division przez ponad nadal 80% wydatków na płace... a gracze tacy jak Luuk, Brajtłajt czy Roberto, prawdopodobnie w większości wyżej wymienionych klubów nie łapali by się nawet do meczowej kadry...

Idąc dalej, jeśli sytuacja finansowa się mocno nie poprawi, oraz sportowo się nie odbijemy, obawiam się że agenci graczy takich jak de Jong, Pedri, Depay, Araujo czy Dest oraz ter Stegena, mogą zacząć przedstawiać im oferty innych klubów, dużo lepsze finansowo oraz niestety i sportowo...

To może być zaczęcie koła przeciętności w którym dekadę siedział/siedzi Arsenal oraz Milan...

Oby nie ale przykład Moriby czy Wijnalduma pokazał, że gdy w grę wchodzi $ to w chwili gdy jest kryzys to nie ma sentymentów.

0

@FC1899Barca Arsenal to najwyżej witaminę C może wziąć a nie byc w tej grupie xD

0

@FCBMati10 sportowo może leżą ale finansowo biją nas na łeb. Czy to trawisz czy nie xzd

0

@FC1899Barca BVB finansowo wyżej, Lipsk to również grupa A bo stoi za nimi potężny koncern. Także obie drużyny dałbym do grupy B, cała reszta ok.

1

@FC1899Barca ok, ale nic z tych pieniędzy nie mają tylko dosłownie wyrzucają je w błoto no ale dobra

0

@FC1899Barca Moim zdaniem Barca to klasa B, bo mimo wszystko mamy wiele bardzo dobrych graczy. Nie powiedziałbym że np. Inter czy Tottenham to lepsze drużyny. Budżet aktualnie mają lepszy, ale trzeba pamiętać, że mimo tego że Premier League ma ogromny kontrakt medialny to i tak z praw do transmisji Barca dostaje więcej niż Totttenham + mamy większe kontrakty sponsorskie, więc jakaś perspektywa jest dla Barcy. We Włoszech jest jeszcze mniej pieniędzy i nie można stwierdzić, że Inter jest teraz lepszy niż Barca. Co do podziału Milan, Arsenal moim zdaniem 4 koszyk. Marsylia w 4 koszyku dodana trochę na siłę, podczas gdy brakuje np. Napoli. Tottenham kadrowo zdecydowanie bliżej do klasa C, moim zdaniem w meczu z np. Lipskiem czy BVB to drużyny niemieckie będą faworytami. Klasa A 100% zgody.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?