- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1340 Culés
Gorące dyskusje
AmigoBlancos
14
Mozna mówić co się chce o Mbappe, że nie wygrał LM, że ma trudny charakter, ale jesli chodzi... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Danny Gaucho
18
Kylian Mbappe rozegrał łącznie 20 spotkań na Mistrzostwach Świata. Statystycznie przegrał... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
mekston
8
Francji marzyłaby się gruba sensacja i awans Belgii, wtedy nic nie mogłoby ich powstrzymać... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Kto wygra mistrzostwo świata?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1340 Culés
0
Pandemiczni eksperci w USA zastanawiają się, czy doszczepiać zaszprycowanych jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Pacjenci mieliby dostawać jednak specyfik produkcji Pfizer/BioNTech lub Moderny. Wszystko ze względu na wariant Delta. Tymczasem amerykański koncern Johnson&Johnson zapewnia, że nie ma takiej potrzeby, bo jego szczepionki chronią przed Deltą i wszelkimi innymi mutantami.
1
@Peszko07 Szczepionki mRNA są dobre jak się podaje w dwóch dawkach, głupota.
3
@barcelonaLM jak dla mnie to wszystko już dawno przestało się trzymać kupy.
3
@Peszko07 "Przeprowadzone badania i analizy potwierdzają, że obecnie stosowane szczepionki chronią także przed "indyjską" odmianą koronawirusa. Konieczne jest jednak pełne zaszczepienie dwoma dawkami (lub jedną przy szczepieniu preparatem Johnson & Johnson).
Badania wykazały, że w przypadku napotkania wariantów koronawirusa, skuteczność szczepionek spada tylko nieznacznie. Na przykład, z ustaleń Public Health England wynika, że po dwóch dawkach szczepionka Pfizer-BioNTech jest skuteczna przeciw wariantowi Delta w 96 proc., a szczepionka Oxford-AstraZeneca po dwóch dawkach jest skuteczna przeciw wariantowi Delta w 92 proc."