Herb CA Osasuna

0:2

• 30' Jordi Alba
  • 83' Ilaix Moriba

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos

90

• 8
  • 7.5

Świetny występ Niemca. Od początku do końca w pełni skupiony na wydarzeniach boiskowych, co widać podczas próby przelobowania przez Calleriego (2') czy licznych wrzutek graczy Osasuny w pierwszej części spotkania (24', 25', 28'). Do tego dwa razy uratował Barcelonę od straty gola. W 14. minucie doskonale obronił strzał z dystansu Kike Barji, a w 34. zatrzymał uderzenie Rubena Garcii, który świetnym przyjęciem piłki wyszedł na czystą pozycję w naszym polu karnym. Tytuł Zawodnika Meczu trafia do Marca.

0 0 0 0 0 2
30 93% 0 4 0 4

Óscar Mingueza

90

• 5.5
  • 6

Co najwyżej przyzwoity mecz Oscara. Z dobrej strony pokazał się w grze ofensywnej, z czego kibice mogą być zadowoleni. Brawa m.in. za idealne, kluczowe podanie przed pole karne do Messiego (16'), odpowiednie wypuszczenie Desta na prawej stronie (19') oraz celne zagranie ze skrzydła przed "szesnastkę" Osasuny (39'). W grze obronnej nie było już tak dobrze. Warto pochwalić go za jedną udaną interwencję (78'), grę głową (18', 24') oraz odbiory piłki (np. 6', 39'), lecz są też akcje, w których po prostu Mingueza nie sprostał wyzwaniom. W 14. minucie do spółki z Pedrim nie poradził sobie w odbiorze, przez co Calleri dalej kontynuował grę, w 34. nie upilnował rywala przy przerzucie, który świetnym przyjęciem piłki wypracował sobie pozycję pozwalającą na oddanie groźnego uderzenia w kierunku bramki, a w 70. ponownie nie upilnował jednego z rywali, tym razem przy wrzutce (Calleri oddał strzał głową obok bramki).

0 0 1 0 0 7
76 91% 1 1 2 6

90

• 5.5
  • 6

Sporo dobrej gry w defensywie, lecz błędów nie uniknął. Na plus kilka wybić futbolówki z pola karnego (7', 11', 69'), udana interwencja w polu karnym (61') oraz przy linii bocznej (56'), a także skuteczna gra w powietrzu poza polem karnym (31', 68'). Co na minus? Przede wszystkim "wsadzenie Umtitiego na minę" poprzez niedokładne podanie do Francuza w prostej sytuacji (26' - w konsekwencji nieudana interwencja wślizgiem i żółta kartka dla Samuela), nieudana pułapka ofsajdowa (23' - choć nie miał łatwego zadania, bo zawiodła również współpraca innych zawodników w kryciu rywali na prawej stronie) oraz nieupilnowanie jednego z rywali przy wrzutce, choć ten i tak nie miał wystarczająco dobrej pozycji, by oddać strzał głową (72'). Pod względem gry do przodu raczej cichy występ. Głównie pod koniec spotkania dał o sobie znać przy dobrych podaniach do Alby czy Braithwaite'a (77', 79', 84').

0 0 1 0 1 10
83 88% 0 1 2 6

Samuel Umtiti

46

• 6
  • 5

Zmieniony już po pierwszej połowie, gdyż w 26. minucie dostał żółtą kartkę. Jak do tego doszło? Clement niedokładnie odegrał mu piłkę, a Samu chcąc uratować sytuację szybko zdecydował się na interwencję wślizgiem. Nie udało mu się zatrzymać rywala przepisowo i sędzia pokazał Francuzowi żółtą kartkę. Poza tym brawa za udane interwencje w defensywie (10', 12', 23'), a także za górne podania do Griezmanna (2') i Alby (25').

0 0 0 0 0 2
51 96% 0 2 2 2

67

• 5.5
  • 5

Raczej spokojny występ Sergio, choć nie od początku do końca. Brawa za dobrą grę w defensywie w postaci przejęć piłki (9', 29', 55') czy udanych interwencji na własnej połowie (3', 26', 49'). Na minus przegranie pojedynku siłowego przy wrzutce, po którym rywal oddał strzał głową, na szczęście wyraźnie obok (15'). Powinien wystrzegać się również strat takich jak te z 2. i 25. minuty. Nic złego z nich nie wynikło, jednak w prostych momentach traciliśmy posiadanie, a w pierwszej sytuacji przeciwnik zdecydował się na przelobowanie Ter Stegena. Jeśli chodzi o kreowanie gry, to mało konkretów. Zanotował dwa długie, celne podania, a tak głównie skupiał się na prostej grze w środku pola.

0 0 0 0 1 7
65 89% 0 2 1 6

Sergiño Dest

90

• 5
  • 5.5

Aktywny na prawej stronie, lecz nie był skuteczny w pobliżu pola karnego gospodarzy. Potrafił rozegrać akcję z partnerem czy ruszyć do przodu prawą flanką, ale niestety nie wychodziły mu podania zwrotne oraz wrzutki (5', 7' czy 19'). Zanotował kilka strat w ofensywie, jednak nie były one dla nas groźne. Niemniej, szkoda m.in. nieopanowania dobrej piłki od Moriby w polu karnym Osasuny (75'). Co do gry obronnej, to różnie z tym było. Ogólnie radził sobie w defensywie, co przełożyło się na kilka przejęć piłki (5', 32', 44'), ale miał też słabsze momenty. W 65. minucie nieskutecznie wyszedł wyżej do jednego z przeciwników, przez co chwilę później rywale stworzyli sobie akcję, którą w polu karnym skasował Alba, a w 72. minucie nie zdołał zablokować wrzutki w "szesnastkę" Barcelony. Nie był to dobry występ Amerykanina.

1 0 2 0 1 9
48 90% 0 0 0 2

Frenkie de Jong

90

• 6
  • 6

Solidne spotkanie w wykonaniu Holendra. Z lepszej strony pokazał się w grze defensywnej, co możemy zobaczyć w 8., 53., 68., 72. czy 82. minucie. Nie popełnił żadnych rażących błędów, choć szkoda np. błędu w przyjęciu piłki w jednej z akcji, przez co piłka uciekła mu na aut (22'). Jeśli chodzi o grę w kreacji, to stać go na więcej. Brawa za dobra podanie do Leo (92') czy udział w kontrataku (61'), jednak niewiele więcej można wyróżnić. Raczej prosta gra, a gdy decydował się na jakieś odważniejsze zagranie, np. sposobem górnym, to po prostu mu to nie wychodziło (17' czy 18').

1 0 1 1 0 7
70 90% 1 2 0 2

Pedri González

87

• 6.5
  • 6

Udany występ młodego Hiszpana, choć momentami miał problemy w defensywie. Ogólnie był wyróżniającą się postacią w grze obronnej, co przełożyło się m.in. na 5 przechwytów, jednak z drugiej strony zanotował nieudany odbiór piłki do spółki z Minguezą na własnej połowie (14') oraz nieskutecznie zagrał wślizgiem na połowie rywala, gdy gospodarze rozpoczynali kontrę (45'). Pod względem kreowania gry był raczej najlepszy z trójki pomocników. Nie było to nic spektakularnego i, co naturalne, zdarzały mu się nieudane zagrania (np. 37', 52'), lecz znalazło się również kilka pozytywnych momentów, które można wyróżnić. Brawa za wymianę z Messim (12'), rozciągnięcie do Alby pod polem karnym rywala (13'), udany przerzut do Desta (16'), krótkie odegranie do Jordiego wysoko na połowie rywala (29'), zagranie między dwoma rywalami do De Jonga (64') oraz zgranie głową do Grieza w początkowej fazie budowania kontrataku (61').

1 1 1 0 1 9
85 89% 0 2 2 9

87

• 7
  • 7

Solidny występ w defensywie. Nie popełnił żadnych rażących błędów w destrukcji. Na plus m.in. przejęcie podania w nasze pole karne (22'), dobre wybicie futbolówki z "szesnastki" Barcy (65') oraz udana walka w celu odzyskania posiadania piłki (82'). Tak wyglądał w defensywie, a jak w grze ofensywnej? Brał czynny udział w kreowaniu akcji Barcelony i popisał się m.in. dobrym zagraniem w środku boiska do Leo, jednak ten spalił akcję (19'). Z czym niekiedy miał problem? Ze skutecznością podań do kolegów, będących w polu karnym gospodarzy, co widać w 13., 41. czy 43. minucie. Co najważniejsze, w 30. minucie zdobył bramkę na 1:0. Odpowiednio pokazał się do górnego podania Messiemu, a następnie nie zdecydował się na wycofanie piłki w polu karnym, którego być może oczekiwali rywale, tylko mocno huknął "pod ladę" i Sergio Herrera musiał wyciągać piłkę z siatki. Bardzo dobry występ 31-latka.

2 2 0 1 0 12
63 86% 1 1 0 4

90

• 7
  • 7

Jak zwykle był głównym kreatorem gry zespołu. Nie wszystkie zagrania mu wychodziły (np. 4', 12', 25'), a także mógł uniknąć kilku strat, jak np. tej w 55. minucie (powinien wypuścić Dembele na prawej), jednak zrobił wiele dobrego, by być istotną postacią, która przyczyniła się do wywiezienia 3 pkt. z El Sadar. Co najważniejsze, zanotował asysty przy obu bramkach, choć bardziej widowiskowa była ta przy golu otwierającym wynik spotkania. Firmowe i doskonałe podanie górą do wybiegającego Alby, który kilka sekund później odnalazł drogę do bramki Osasuny. Sam Argentyńczyk oddał kilka strzałów (np. 48'), jednak ugrał dzięki nim tylko dwa rzuty rożne (16', 44'). Warto wspomnieć również o sytuacji z 19. minuty. Alba wypuścił Messiego środkiem boiska, co zmusiło bramkarza Herrerę do interwencji poza polem karnym. Bramkarz Sevilli zagrał piłkę ręką i początkowo otrzymał czerwoną kartkę, jednak została ona anulowana, ponieważ chwilę wcześniej Leo spalił akcję.

5 2 5 1 0 12
71 87% 6 3 0 0

Antoine Griezmann

67

• 4
  • 4.5

Nie był to dobry mecz Francuza. Zdecydowanie zabrakło konkretów w grze z kolegami, choć na plus gra do Leo (25', 55') i udział w budowaniu kontry (61' - Frenkie uratował trochę jego zagranie). Można go również pochwalić za pracę w defensywie (18', 56'). Jak widać znalazło się kilka pozytywnych akcji, ale absolutnie nie zmieniają one ogólnego obrazu gry Grieza, który tego dnia był po prostu słaby. Zszedł z boiska w 67. minucie.

1 0 0 0 0 5
32 84% 0 0 1 0

44

• 5.5
  • 5.5

Rozegrał całą drugą połowę. Dał raczej pozytywną zmianę. Nie wszystko mu wychodziło (58', 62'), lecz udało mu się zanotować dwa kluczowe podania; do Messiego (48') i do De Jonga (61' - bardziej wymagające). W 51. minucie oddał strzał z dystansu, ale został on zablokowany.

0 0 0 0 0 5
21 90% 3 0 0 0

Martin Braithwaite

23

• 5
  • 5

Zostaje ocena wyjściowa. Nie było to zbyt przebojowe wejście z ławki, jednak warto pochwalić go za wybicie wrzutki z rzutu rożnego (70') oraz dobrą akcję z Messim, w której pokazał umiejętność gry tyłem do bramki pod polem karnym rywala (82').

0 0 0 0 0 2
7 71% 1 0 1 1

Ilaix Moriba

23

• 6.5
  • 6.5

Wszedł na boisko w 67. minucie i dał radość kibicom Barcy. W 75. minucie zanotował dobre podanie górą w pole karne do Desta, natomiast w 83. wypracował sobie miejsce przed "szesnastką" Osasuny i świetnym uderzeniem z dystansu podwyższył prowadzenie Barcelony. Tym razem to 18-letni Ilaix postanowił odpłacić się Koemanowi za kolejną szansę, brawo.