• 45' (k.) Lorenzo Insigne
  • Sobota, 8 sierpnia 21:00
  • Camp Nou
  • TVP 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński

Pomocniczy: BaroPodertos, Karol Chowański 'Challenger'

90

• 6
  • 6

Niemca od razu warto pochwalić za świetny przerzut z 7. minuty, który rozpoczął akcję Barcelony. W 53. minucie Marc bezproblemowo interweniował. Plus również za dobre długie podanie z 55. minuty i ważną obronę strzału Di Lorenzo w 94. minucie.

0 0 0 0 0 4
37 89% 0 3 0 3

90

• 7
  • 7

Naprawdę dobre zawody w wykonaniu Portugalczyka, który może się podobać w ostatnich meczach Barcelony. Wyróżnić na samym początku trzeba indywidulany rajd z 17. minuty, jednak Nelson niestety nie miał z kim rozegrać akcji i został zmuszony do wycofania. W 19. minucie plus za prostopadłe podanie w pole karne do Suareza. Pochwalić można też za przecięte podanie z 62. minuty, odbiór z 62. minuty czy też wybicia z 35., 45. i 76. minuty.

0 0 7 0 1 5
49 92% 0 4 0 5

90

• 7
  • 6

Na samym początku trzeba wspomnieć o sytuacji z 2. minuty, w której Gerard nadział się na rykoszet od Semedo i nie wybił piłki, co stworzyło dogodną okazję dla Napoli. Jednak Hiszpan nie był na tę sytuację przygotowany i nie należy go za nią winić. W 20. minucie zanotował dobry przerzut do Messiego, a chwilę później interweniował i ponownie dobrze zagrywał do Argentyńczyka. W 36., 45., 50. i 52. minucie zanotował udane interwencje. Plus także za wybicie z 22. minuty i przerzut do Semedo z 66. minuty. Minus za zagranie do nikogo z 72. minuty.

0 0 0 0 0 5
64 92% 0 1 0 14

90

• 8
  • 7

Skała w obronie i jeden z najlepszych zawodników na boisku. Już w pierwszej minucie dobrze grał na wyprzedzenie i wybił piłkę na aut. W 9. minucie udało mu się wpakować piłkę do siatki i dać Barcelonie prowadzenie. W 14. minucie popisał się świetnym długim przerzutem do Jordiego Alby, a w 15. minucie przeciął podanie. W 37. minucie nieco spóźniona interwencja wślizgiem, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia. W 58. minucie zanotował kolejny odbiór, a w 85. minucie zablokował strzał Milika. Kolejnym istotnym blokiem Francuz popisał się w 90. minucie. Na plus można także dołożyć dobry przerzut do Semedo z 19. minuty czy też wybicie z 67. minuty. Na minus jedynie sytuacja z 71. minuty, w której Clement zgubił krycie Lozano, a ten oddał strzał głową na bramkę. Klasa.

1 1 0 0 1 4
74 95% 0 5 1 9

90

• 6
  • 6

Solidne zawody w wykonaniu Hiszpana. Szczególnie dobrze Jordi wywiązywał się z obowiązków w defensywie, gdzie już w 8. minucie przejął piłkę, a ważną interwencję zanotował w 24. minucie. Na plus także przecięte podanie w 30. minucie i zablokowane dośrodkowania Napoli w pole karne z 34. i 78. minuty. Warto pochwalić również za wyłożenie piłki Messiemu w 9. minucie, kluczowe podanie z 30. minuty, odbiór i wywalczony rzut wolny w 64. minucie, dobre dogranie do Leo w 66. minucie i przechwyt w 96. minucie.

0 0 0 0 1 9
52 85% 3 0 0 5

90

• 5
  • 5

Przeciętne zawody w wykonaniu Sergiego. Solidnie wywiązywał się z obowiązków w defensywie, jednak nie wniósł nic ciekawego w finałowej tercji. Wspomnieć należy na pewno o zablokowanym podaniu z 12. minuty, przejęciu z 26. minuty, odbiorze z 49. minuty, dobrym zagraniu głową do Griezmanna w 56. minucie i przechwycie z 88. minuty. Na minus dochodzi strata z 17. minuty. Pozostaje nota wyjściowa.

0 0 0 0 0 4
75 96% 0 0 1 3

90

• 5
  • 4

Trudne spotkanie do oceny. Z jeden strony asysta po ładnym dograniu z rzutu rożnego (10. minuta), a z drugiej strony bezmyślnie sprokurowany rzut karny pod koniec pierwszej połowy. Przytrafiło mu się także kilka niedokładnych zagrań i strat (28., 49., 61., 64. minuta). Na plus na pewno kilka interwencji w defensywie (55., 56., 66., 72. czy też 76. minuta). Wyróżnić można także niezłe zagranie do Griezmanna z 9. i 65. minuty. Nota wyjściowa.

1 0 1 0 2 5
65 94% 1 0 3 6

Frenkie de Jong

90

• 7
  • 7

Miło było patrzeć na tak grającego Holendra. Swoją formą przypomniał nam występy z czasów Ajaxu Amsterdam. Nie brakowało mu pewności siebie, luzu i kreatywności. Już w 12. minucie zanotował przechwyt, a chwilę później wybił piłkę spod nóg rywala i futbolówkę odzyskała Barcelona. Dobrze radził sobie także w grze pod presją, co może potwierdzić sytuacja z 45. minuty, w której Frenkie świetnie utrzymał się przy piłce. Najlepszy moment De Jonga przypadł na 30. minutę, kiedy to popisał się świetnym górnym zagraniem do Messiego i powinien mieć na koncie asystę. Sędzia jednak zdecydował się odgwizdać zagranie ręką. Bardzo szkoda. Na plus również podanie do Alby z 68. minuty i górne dogranie do Suareza w 77. minucie. Minus za niedokładne podanie z 21. minuty czy też przegraną przebitkę z 64. minuty. Oby tak dalej.

0 0 3 0 2 5
62 92% 1 1 0 5

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 8

Zawodnik meczu. Genialne trafienie w 23. minucie, wywalczony rzut karny w 41. minucie czy też anulowany gol z 30. minuty. Wyróżnić trzeba też niezłe podanie do Roberto w 56. minucie i próbę zagrania górnej piłki z powietrza w 66. minucie.

2 1 7 0 5 9
45 87% 0 0 1 1

90

• 6
  • 6

Przyzwoite zawody Urugwajczyka. W 9. minucie inteligentnie przepuścił piłkę do Messiego, który oddał strzał na bramkę. W 23. minucie przytomnie przeniósł ciężar gry na prawą stronę do Leo, a w 30. minucie oddał niezły strzał, jednak Ospina nie miał większych problemów z jego obroną. Na plus dochodzi oczywiście pewnie wykonany rzut karny. Na minus z kolei słabe podanie do Griezmanna w 62. minucie czy niedokładne zagranie do Argentyńczyka minutę później.

3 2 2 0 3 9
26 69% 0 1 1 0

Antoine Griezmann

84

• 4
  • 4

Nie był to łatwy mecz dla Francuza. Zaczniemy od pozytywów – w 5. minucie odebrał piłkę, w 9. minucie rozegrał akcję do Alby, a w 16. minucie zanotował udany przerzut do Semedo. Wspomnieć trzeba też o sytuacji z 28. minuty, w której dobrze utrzymał się przy piłce i odegrał futbolówkę do kolegi z zespołu. Na minus straty z 5., 48. i 58. minuty.

0 0 4 0 2 2
39 95% 0 2 0 0

Monchu

6

• -
  • 5

Wreszcie doczekaliśmy się jego debiutu w pierwszym zespole. Grał zbyt krótko, by otrzymać notę, jednak warto odnotować jego pierwszy kontakt z piłką. Hiszpan świetnie przyjął futbolówkę i przytomnie rozrzucił grę płaskim podaniem na skrzydło. Obyśmy wkrótce ponownie zobaczyli go w akcji.

1 100% 0 0 0 0

Messi i Suarez ocena niżej powinna być. Zawodnikiem meczu Pique z Lengletem bo to co bronili to szok :D Messi ocena niżej dlatego że w drugiej połowie już dreptał i do tego jeszcze przez niego byśmy brame stracili... Zamiast piłkę wywalić to on z nią dalej idzie... Suarez to oprócz bramy nic więcej nie pokazał albo ja nie zapamiętałem (to mnie poprawcie). Najbardziej boli właśnie ta akcja Semedo co poszedł jak swego czasu Dani Alves ale nikomu z tercetu się dupy ruszyć nie chciało i nie miał potem komu podać i od tamtego momentu przygasł i już takich rajdów nie robił, a szkoda bo z jego prędkością można by dużo mieć z tego korzyści...

Oglądam wszystkie mecze Barcelony i moim subiektywnym zdaniem zauważalny jest rozwój Griezmanna. Z każdym meczem gra lepiej, a tego, że się nie stara nie da się mu zarzucić. Miał ciężko na początku, ale teraz gra bliżej środka i jego gra wygląda lepiej. W meczu z Napoli nawet miał kilka fajnych dryblingów, ale drużyna jak zwykle nie nadążyła, tak jak miedzy innymi za akcja semedo gdzie przeszedł pół boiska i nie miał do kogo zagrać. Ogólnie Griezmanna na plus dla mnie.

Trzeba przyznać, że z większością ocen można się zgodzić.
Dotyczy to jednak tych najlepszych: Semedo, Messi, De Jong, Pique i Lenglet, chociaż moim zdaniem Semedo i De Jong zagrali na 8.

Nasz prawy obrońca zagrał z taką swobodą, że miło było patrzeć.
Szkoda tylko, że w osobie S.Roberto nie miał partnera.
Miejmy nadzieję, że jak wróci Dembele to prawa strona będzie pięknie wyglądała.

Jeżeli chodzi o grę Rakiticia to dziwnym trafem piłkarz ten zazwyczaj dostaje od redakcji wyższą ocenę niż wynika ona z ocen kibiców.
A co gorsza na siłę stara się znaleźć pozytywy w jego grze, wymieniając nawet najmniejsze przypadki pozytywnych zagrań tego piłkarza.

W meczu z Napoli Rakitić niczym się nie wyróżnił w stosunku do Griezmanna by otrzymał o 1 pkt wyższą ocenę.
Wartym zauważenia jest, że Francuz zagrał bez większych błędów, biegał, wracał do obrony, a prawda jest taka, że koledzy go też jakoś podaniami nie przemęczali.

Moim zdaniem Francuz winien dostać ocenę identyczną jak S.Roberto, Suarez, Rakitić.
Można zadać pytanie czym S.Roberto przewyższał Griezmanna.
Przecież nasz wychowanek nic kompletnie nie wnosi konstruktywnego do gry drużyny.
Jego gra to jak najszybsze pozbycie się piłki podanie do najbliższego partnera; najlepiej do boku lub do tyłu.
Czy ktoś widział w meczu z Napoli by Sergi zdecydował się pójść w drybling, podanie do przodu.

Jeżeli S.Roberto dostał „5” to taki De Jong winien dostać „8”

Nota wyjściowa za sabotaż drużyny? Można i tak

Messi 8 Haha :D Widzę, że nasz legendarny zawodnik w tej skali walczy sam ze sobą chyba :) Bo w porównaniu do innych zawodników którzy mieli takie oceny grali o wiele gorzej od Lionela :)

Griezmann, Coutinho i Dembele kosztowali nas prawie pół miliarda euro a równie dobrze mogło by za nich grać 3 gracz z rezerw, tyle samo by wnieśli.

Nie rozumiem tej krytyki wobec Suareza. Asysta+bramka, dobra gra plecami do bramki, potrafił się utrzymać przy piłce w przeciwieństwie do poprzednich meczów, oprócz tego przy bramce Lengleta przepchnął piłkarza kryjącego francuskiego obrońce.

Nie wiedziałem że wykorzystanie karnego daje +5 do oceny gry. Brawo Suarez. Chyba wynik jest oceniany a nie gra, Suarez i Rakitic najgorsi na boisku.

Z ocenami się zgadzam.

Może nie podniosł bym oceny, ale wyróżnił Leo w opisie za pressing, co jak widomo u niego różnie z tym bywa.

Messi,De Jong ocena w górę o jeden, Rakitic ocena w dół o jeden.

Antoine Griezmann : Nie był to łatwy mecz dla Francuza. Zaczniemy od pozytywów – w 5. minucie odebrał piłkę...
Jaja sobie robicie?

Lenglet, Semedo, De Jong i Leo, choć ten ostatni ma tak naprawdę sił na 30 minut grania. To nasi zawodnicy którzy dają nadzieję na piątkowe spotkanie. Trochę mało.
Rakieta 5? Przecież po za chyba 2 odbiorami i wykonanym różnym to wszystko zepsuł.
Suarez 6? Przecież tego gościa nie było na boisku. Chyba że karny daje plus 5 do oceny końcowej.

Bez względu na wynik w piątek zagrał bym Puiguem, De Jongiem i spróbował od 1 minuty Vidala.
Nie wiem jak ten kretyn Abidal odpuścił Thiago. To byłaby naprawdę fajna pomoc. Tył De Jong, Thiago na rozegraniu i Puig na pozycji Iniesty.
Rakietę dzisiaj sprzedać, wypożyczyć czy tam zrobić z gościa kucharza. Niech już nie zabiera nalitość boską minut tym którzy muszą grać.
No i musi grać częściej Fati jeśli poważnie to ma być nasza przyszłość.

Setien: Ocena 3 ze względu na fatalne zmiany.

Przed meczem pisałem, że z Matsem , Semedo i Messim możemy być spokojni. To najlepsi zawodnicy na świecie na swoich pozycjach. Brawo!

Czy Suarez ma jakas specjalna skale?

Podoba się gra semedo gdyby w obecnym momęcie miał obok siebie dembele w formie to mogliby wiele krzywdy wyrządzać przeciwnikom... Ale to chyba tylko marzenia :(

Roberto 5, Rakitic 5, Suarez 6, Griezmann 4...
Dziwne te oceny, gdzie Griezmann z klucza jak nie zabłyśnie to znaczy że rozegrał słaby mecz mimo że grał solidnie ale bez efektów w ofensywie (bo i za bardzo nie miał do tego okazji wykreowanych przez partnerów).
Z drugiej strony Roberto który też niczym nie zabłysnął ma lepszą ocenę, Rakitic który więcej rzeczy zrobił źle niż dobrze też ma lepszą ocenę no i Suarez który oprócz wykorzystania karnego był bezproduktywny a do tego zamiast pomagać Griezmannowi i z nim współpracować to częściej go olewał i mu przeszkadzał. I za taką grę dostał ocenę 6 czyli tyle samo co Ter Stegen.

Dla dużej części bo widzę jakby niektórzy oglądali inny mecz Griezmann wcale nie zagrał lepiej od Suareza, obaj powinni dostac jakies 3 ale Suarez ma bramke dlatego nalezy mu sie wyzsza ocena

Przy Suarezie wymagania tak się obniżyły, że niewiele mu potrzeba na 6.

Od dłuższego czasu zastaniam się kto te oceny wystawia. Suarez na 6 odczytuje jako prowokacje, uwielbiam go w pierwszych 3 latach u nas ale teraz gra tylko z powodu przyjaźni z Messim. W meczu Napoli widziałem co najmniej 15 strat, co zagranie to oddawał piłkę przeciwnikowi. W paru akcjach mógł zagrać do Griezmana ale totalnie ignorował tą możliwość. A najlepsza podsumowanie jest gdy Griezman wyprowadzał kontrę i zamiast ściągnąć obrońców i zrobić jakieś miejsce to praktycznie przesunął się do Griezmana i podwoił jego krycie. Ja rozumiem że oczekiwania wobec Griezmana są duże ale jeśli chcemy uzyskać jego dobrą wersję to gość musi mieć komfort na boisku czyli podania od kolego i pozycje przynajmniej zbliżoną do tej w której grał od lat i stał się gwiazdą.

Rakitic obiektywie słaby mecz a dostaje "5". Jak za grę wolną, asekuracyjną i sprezentowanie rzutu karnego Napoli jest 5 to gratuluję.

Ocena Suareza to chyba wystawiona przez fana Urugwajczyka. Griezman 4 gdzie biegał, walczył, efekt mizerny ale chociaż coś, a Suarez 6 bo przepuścił piłkę i wykorzystał karnego? Lubię tego zawodnika dużo dał Barcelonie ale w chwili obecnej to pierwszy gracz na ławkę a nawet na sprzedaż jakby jakiś klub go chcial

Pique nie był przygotowany na taką sytuację i nie należy go za to obwiniać... Zawodowy piłkarz z 15 letnim doświadczeniem, zarabiający > niż 10 mln za sezon nie był gotowy interweniować w 2 min spotkania. Rzeczywiście, od jakiś 3-4 sezonów królewna Pique coraz częściej nie jest gotowa. Jakby usiadł na ławce na miesiąc to byłby gotowy już w tunelu przed meczem

I tu przypomina się wczorajszy wpis @Janiama , który wykazał niezbicie w jednym z wpisów, że z Griezmanem w składzie Barca notuje znacznie lepsze rezultaty niż bez niego. A tu czwóreczka. No to jak to jest?

Ktoś się myli. Czyżby oceniający redakteiros i użytkownicy nie znali się na temacie i nie rozumieją zadań Griezmana na boisku? Czy zbieżność świetnych wyników i obecności Griezmana jest absolutnie przypadkowa?

Co do Griezmana - gra za nazwisko i sume. Niewiele daje druzynie. Jest na zlej pozycji i podcina mu to skrzydla tak jak Cou. Lawka i sprzedaz. Ale zaraza zaraz, siosta agentka zaraz zapuka. Liczy sie bardziej niz Puchar LM.
Puig - wiadomo czemu nie gral. To de Jong dostal nakaz rozgrywania... nie moze byc dwoch.
Roberto - gral ala Xaviego. Wiadomo z jakim rezultatem. Ale taka powinnosc.

Mam nadzieje, ze nasz pseudo trener, wymieji 2 najslabsze ogniwa na mecz z Bayernem, choc szczerze w to watpie

Wg mnie tez powinna byc ocena trenerska

W ocenach brakuje oceny trenera. Przynajmniej od użytkowników.

Oceny Luisa i Grizmana powinny być na odwrot, luis praktycznie poza karnym zero sytuacji zero walki, a to drugie bylo widać we francuzie