Josep Vives: Real Madryt nie jest liderem dzięki sędziom

Julia Cicha

7 lipca 2020, 11:30

COPE, Onda Cero

24 komentarze

Fot. Getty Images

Po wczorajszej konferencji prasowej na temat audytu w sprawie afery Barcagate rzecznik prasowy Barcelony Josep Vives zgłębił temat systemu VAR i sędziowania w rozmowie z hiszpańskimi radiostacjami.

- Real nie jest liderem dzięki sędziom. Nie istnieje kampania przeciwko Barcelonie, ale pojawiają się decyzje, które mają dużo większe znaczenie w kluczowym momencie sezonu. Naszym obowiązkiem jest dobra gra i wygrywanie, więc nie możemy obwiniać innych, ale kryteria aplikowania systemu VAR nie są równe. Pokrzywdzonych jest wiele drużyn, nie tylko my. A skorzystał Real.

- Debata polega na obronie narzędzia poprawiającego piłkę nożną. Musimy poprawić aplikowanie kryteriów. Możemy się poskarżyć, ale nie będziemy wchodzić w dyskusje sędziowskie. Rozumiemy, że to niekorzystne dla arbitrów. LaLiga nie jest ustawiona.

- Konkretnych decyzji sędziowskich nie będę oceniał z szacunku dla sędziów. Prawdą jest natomiast, że pojawiały się decyzje kontrowersyjne lub nawet uważane przez niektóre kluby za błędy.

- Ukaranie Josepa Marii Bartomeu za jego słowa o sędziowaniu? To byłoby niesprawiedliwe i naganne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Real Madryt nie jest liderem dzięki sędziom, Real Madryt jest liderem dzięki systemowi VAR.

A w mojej ocenie, akurat wypowiedział się w sposób stonowany, rozwiał burzę którą Bartek niepotrzebnie rozpętał, dał jasno do zrozumienia, że to gra Barcy powoduje że nie ma szans na tytła, natomiast są błędy VAR i niejasności w kryteriach jego użycia i to jest do poprawy. Jasny czytelny przekaz. Tak to powinno od początku wyglądać.

Jest takie Świetne powiedzenie, a mianowicie ,, Winny się Tłumaczy''

Barca nie zasłużyła swoją marną grą ma mistrzostwo.

Najlepiej szukać dróg wyjścia trzeba walczyć nie lawirować . Tabela pokazuje że Real jest liderem.

Halowce mają ogromne profity dzięki sędziom.

Cała Hiszpania przeciw Barcelonie.
Nie dość że nie chce jej dać niepodległości, to jeszcze ligi piłkarskiej nie pozwoli wygrać!
Paskudny ten Madryt.

Real pomaga sędziowaniu

Real jest liderem niestety dzięki Barcelonie bo większość sezonu grali padaczkę. Gdyby grali tak jak w ostatnim meczu to by Realowi nawet var nie pomógł.

Nakeży to skomentować "xD"

Nie zgodzę się z Panem Vivesem. Real jest liderem dzięki pomocy sędziów, którzy varu używają nieumiejętnie - tylko wtedy kiedy pomoże to Realowi.

Prawda jest taka, że jeśli Barca przegra ligę to będzie sama sobie winna grając tak jak na wyjazdach w obecnym sezonie. Bartek i zarząd mówią to co chcą usłyszeć od kibiców i cules, by troche opinie polepszyć i zyskać uznanie przed wyborami. Od początku sezonu 18/19, czyli kiedy weszła ta technologia były spory w obie strony. W innych ligach także zauważam mniejsze, czy większe błędy. Jakby Barca wygrywała regularnie, a nie patrzyła na innych to nie byłoby polemiki!

"VAR nie pomaga Realowi" przy jednoczesnym "Pokrzywdzonych jest wiele drużyn, nie tylko my. A skorzystał Real."
Ciekawa retoryka.

Nie ma problemu rasizmu ale nie podoba nam się że obraża się czarnoskórych.