• Antoine Griezmann 7'
  • Lionel Messi 17', 41', 83'
  • Luis Suárez 43'
  • 35', 64' Ante Budimir

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: BaroPodertos

Pomocniczy: Gaspar, wpwelement, ściah

90

• 6
  • 6

O solidnym występie Marca powinno świadczyć to, że pomimo błędu przy drugiej bramce Budimira ostatecznie i tak został zapamiętany przez kibiców jako pozytywna postać tego spotkania. Zaraz na początku meczu obsłużył Griezmanna fantastycznym podaniem, które Francuz zamienił na drugą asystę Niemca w tym sezonie. Do tego, nie można przejść obojętnie wobec sytuacji z 77. minuty, gdzie 27-latek wykazał się dużym refleksem i obronił trudny strzał po rykoszecie.

0 0 0 0 0 1
23 96% 1 3 0 2

90

• 7
  • 7

Przyjemna dla oka "popisówa" ze strony Sergiego. Jako jedyny z obrońców nie jest obarczony winą za utratę żadnej z bramek. Niejednokrotnie dobrze interweniował, chociażby w 6. minucie, gdzie wyciągnął się jak struna i wybił na rzut rożny mocno zagraną piłkę z głębi pola. Jedyny błąd wkradł się chwilę później, przez co musiał faulować Kubo, za co obejrzał żółtą kartkę. W ofensywie mógł podobać się jeszcze bardziej. Aktywnie rozgrywał futbolówkę, czego obraz mamy m.in. w akcji bramkowej na 4:1, gdzie płynnie odegrał piłkę do De Jonga, a także zanotował 2 kluczowe podania, z których jedno było naprawdę bliskie przemiany w asystę, jednak uderzenie Suareza zatrzymało się na słupku.

1 1 1 0 2 13
90 91% 2 2 1 4

90

• 6
  • 6

Udany występ Hiszpana, jednak nie bezbłędny. Na początku spotkania bardzo dobrze interweniował wślizgiem, a pod jego koniec spiął wszystko klamrą - najpierw zablokował strzał z dystansu, a kilka chwil później dobrze przeczytał zamiary rywala i po profesorsku odebrał piłkę. Pierwsza awaria miała miejsce w 64. minucie, w której Gerard źle zareagował na dynamiczną akcję rywali i nie zauważył, że przeciwnik uciekł mu spod krycia. Drugi błąd miał miejsce 3 minuty później, gdzie 32-latek wyskakując do piłki uderzył łokciem rywala w twarz (żółta kartka). Chwila rozstrojenia i łatwo o pomyłkę, jednak oby tych poważnych było jak najmniej w kolejnych meczach, a najlepiej w ogóle.

1 1 0 0 0 5
65 92% 0 3 2 8

90

• 4
  • 6

Mimo wszystko zacznę od bronienia 24-latka, bo to naprawdę nie był dla niego łatwy mecz. Często musiał łatać dziury na lewej stronie i niejednokrotnie stawał twarzą w twarz z rywalami, którzy z piłką przy nodze czują się co najmniej dobrze. Jednak od obrońcy Barcelony powinno się niekiedy wymagać czegoś więcej w kryzysowych sytuacjach, czegoś "wow". Oczywiście o coś ponadprzeciętnego nie jest łatwo, jednak Clement na za dużo pozwalał m.in. Kubo, który nieraz potrafił wyjść górą z pojedynku. Francuz nie zawsze podejmował dobre decyzje (np. 35'), a potwierdzeniem tego, że nie był to jego mecz, niech będzie fakt, że gdy wykonywał wślizg, by uratować drużynę przed utratą gola w pierwszej połowie, i tak los zaśmiał mu się w twarz.

0 0 0 0 0 5
74 95% 0 2 2 6

Junior Firpo

90

• 5
  • 5

Niekiedy brakowało go w obronie, co zostało już wyżej nadmienione. W defensywie potrafił zaprezentować się solidnie, wygrywając chociażby kilka pojedynków główkowych, jednak wrażenie po końcowym gwizdku było mieszane, gdyż rywale potrafili nam zagrozić, operując futbolówką w strefie należącej do młodego Hiszpana. W ofensywie nie pokazał nic wielkiego, a jedynym zagraniem wartym uwagi jest wrzutka w pole karne, po której Pique oddał strzał głową.

0 0 0 1 2 4
52 92% 1 1 5 5

72

• 7
  • 7

Bardzo dobre zawody ze strony Chorwata. W pierwszym kwadransie spotkania rzetelnie popracował w defensywie, prezentując przy tym swoje umiejętności czytania gry. Zanotował 4 długie podania, a także asystę (poprzedzoną odbiorem piłki) przy drugim trafienu Messiego. Został zmieniony w 72. minucie.

2 1 1 0 1 4
62 97% 2 4 0 4

90

• 8
  • 7

Doskonały mecz w wykonaniu Sergio. 4 kluczowe podania oraz 4 długie piłki, z których należy wyróżnić znakomite zagrania górą z głębi pola za plecy obrońców Los Bermellones (23', 83' czy 88'). W defensywie również pokazał się z solidnej strony, co przełożyło się na 7 odbiorów. Na minus, strata piłki w 19. minucie, gdzie kompletnie się pogubił. Takiego Busquetsa ogląda się z przyjemnością.

1 1 0 0 3 4
86 95% 4 4 0 7

Frenkie de Jong

64

• 7
  • 8

Imponuje jego gra na małej przestrzeni, Holender dobrze czuje się z piłką przy nodze. Zanotował kilka niezłych podań, jednak to, co skradło serca kibiców, to rozegranie futbolówki przy bramce Suareza. Najpierw szybka wymiana podań z Busquetsem, później z Roberto, a wszystko zwieńczone asystą. Chapeau bas!

0 0 2 0 0 2
52 96% 3 2 0 3

90

• 10
  • 10

Hat-trick i to nie byle jaki! Co gol, to piękniejszy! Do tego, 4 kluczowe podania, a także 6 udanych dryblingów. Złota Piłka bez wątpienia trafiła w dobre ręce, a wybranie zawodnika meczu to tylko formalność.

7 4 6 0 2 22
73 84% 4 0 1 0

90

• 8
  • 8

Kilka kluczowych podań? ☑ Asysta, będąc ustawionym tyłem do bramki? ☑ Pomoc przy stałych fragmentach we własnym polu karnym? ☑ Ale przejdźmy już do crème de la crème w tym meczu ze strony Luisito. Akcja De Jonga zwieńczona przepięknym, podkręconym strzałem piętą - jedna z najpiękniejszych bramek, jakie widziałem.

8 5 3 1 0 15
41 66% 4 3 1 1

Antoine Griezmann

85

• 7
  • 7

Bramka podcinką już w 7. minucie oraz symboliczna asysta przy jedym z goli Leo Messiego. Szkoda niewykorzystanej sytuacji w 52. minucie, jednak cieszy to, że był o wiele bardziej aktywny niż w poprzednich meczach. Widać było lepsze zrozumienie z kolegami z boiska, czego przykładem może być np. odegranie piętą do Messiego w 23. minucie. Oby tak dalej.

2 2 1 0 0 11
44 84% 1 1 0 5

Arturo Vidal

26

• 5
  • 5

Wszedł na boisko w 64. minucie za Holendra. Kilka chwil później zanotował kluczowe podanie, dużo biegał, jak to on, jednak z jego gry nie wynikało nic więcej.

1 0 0 0 0 2
24 96% 1 0 1 0

Carles Aleñá

18

• 5
  • 5

Tak jak w przypadku Chilijczyka zostaje ocena wyjściowa. Wszedł na boisko w 72. minucie i pokazał trochę umiejętności. Zaraz po wejściu poradził sobie z mocnym pressingiem rywali i dobrze odegrał piłkę do Roberto oraz nieźle rozumiał się z kolegami na boisku.

8 100% 0 0 0 0

Sporo z nas krytykuje grę Firpo i uważam, że słusznie, pomimo, że prawda jest że nie miał on zbyt wielu minut na ogranie się, lecz ten obrońca kosztował Barce ponad 30 mln, a od takiego piłkarza należny wymagać.
Moim zdaniem chłopak zagrał słabo w defensywie i nie wiele lepiej w ofensywie. Co gorsze można było zaobserwować problemy z kryciem oraz zbyt wolne powroty do obrony co narażało nas na problemy na lewej stronie obrony. taka sytuacja miała miejsce od początku meczu i można zadać pytanie czy trener zwrócił piłkarzowi na to uwagę?

Co do oceny De Jonga i Rakiticia, powiem tylko tyle - gdyby De Jong zagrał taki mecz jak Rakitic a Rakitic taki jak De Jong, to Rakitic miałby o 1 albo i o 2 punkty lepszą ocenę od Frenkiego. Nie mam cienia wątpliwości :)

Suarez - ustawienia, pretwndent do gola roku?!?! I nie tylko. Ten gol jest przepiekny. Asysta? I wy mu dajecie 8? Idealnie nie zagral ale 9 powinien dostac.
Jak DeJong moze dostac co Rakitic? Roznica byla zauwazalna a Wy dajecie ta sama ocene...

Cieszy fakt swietnej gry tria ofensywnego rozumieja sie coraz lepiej, i wciaz jak mantre bede powtarzal ze Griezman od kilku juz meczow spisuje sie bardzo dobrze, ma utrudnione zadanie bo Firpo w ataku nie pomaga mu wcale ale nie przeszkadza to Antkowi miec spory wplyw na gre kazdej formacji, potrafi znalezc sie wszedzie przy kazdym etapie rozgrywania piłki, jest pod gra caly czas, i zanim dostanie pilke od razu wie co robic i nie jest to zazwyczaj przetrzymywanie jej a od razu podanie, i to mi sie bardzo podoba, jak dla mnie to ogromnie pozyteczny element, strzelil ladna bramke udowadniajac ze swietnie czuje sie w kontrach i Barca powinna czesciej grac szybkim wyjsciem z obrony,
Wyroznie rowniez Ivana dla mnie to dzis wlasciwie pilkarz meczu(wiadomo nic nie strzelil wiec nie moze tak byc) ale to jak swietnie wspolpracowal z Messim de Jongiem i przede wszystkim z Sergim to wow, szybkie podania, czesto prostopadle otwierajace wolne przestrzenie na skrzydle, swietne odbiory, dobrze zrobila mu swiadomosc ze nie jest nietykalny, mysle ze obudzila sie w nim ambicja, i teraz nie wyobrazam sobie sprzedania Chorwata, pptrzebowal 3 meczow z rzedu w pierwszej 11 i od razu pokazuje swietna forme
Chce podkreslic tez forme Sergiego Roberto, mysle ze pasuje do Barcy duzo bardziej niz Semedo, swietne wejscia ze skrzydla, doskonale porozumienia z pomocnikami i Leosiem, swietny wystep
Martwi mnie Firpo musi poprawic sie w ofensywie, i tradycyjnie niesolidny srodek obrony,

Ocena de Jonga to jakaś kpina. Gość jest czarodziejem w środku i taki mecz zagrał.

ma ktoś link do zapisu meczu?

Co może zrobić de Jong, żeby być ocenianym tak dobrze jak Rakitić?

Wiadomo, przeciwnik mało wymagający ale Busi to jest chodzący mózg Barcelony. Jak czytam te rewelacje że Rakieta powinien grać za Busqetsa to mnie smutek ogarnia. Rakieta nigdy, nawet na ułamek procenta nie zbliży się do Hiszpana jeśli chodzi o wizję gry i zrozumienie czym jest odpowiednie tempo dla tego zespołu. Busi non stop szuka zagrania do przodu. Non stop. Dobre ustawienie się i odbiór w przypadku defensywnego pomocnika to nie wszystko (w Barcelonie w szczególności). Busi to najważniejszy rozgrywający w drużynie.
I jeszcze słowo o Roberto. Trzeba zauważyć jego naprawdę dobry feeling z Messim. Leo lubi inteligentnych zawodników. Gdy taki zawodnik zaczyna na ciebie grać to twoja pewność idzie do góry. Takie coś mamy obecnie w przypadku Roberto. Wyjątkowo dobrze wygląda na PO.

Ocena dla Juniora Firpo to chyba tak na zachętę, co? :) W ofensywie niestety za wiele nie pokazał, ale dobra, można powiedzieć że nie jest łatwo młodemu LO w Barcelonie, zwłaszcza gdy gra tam z również nie do końca przystosowanym Griezmannem. Do tego błędy w ustawieniu, jak chociażby ta sytuacja gdy idzie atak Barcelony, Antek bodajże ma piłkę w środkowej strefie boiska, na lewej jest otwarty korytarz i Francuz już chce zagrywać, ale orientuje się że Junior nie pofatygował się do ataku. W obronie również nie pamiętam ważnych interwencji, generalnie występ Firpo zapamiętałem z niepotrzebnych fauli na rywalach.

Dla mnie Firpo dużo słabiej niż Lenglet. Po pierwsze, fakt że tak często Lenglet miał do czynienia z Kubo, świadczy o tym, że Firpo już bywał mijany po drodze.
Po drugie braki ustawienia Firpo aż kuły w oczy.
Pique też poważny błąd - przy drugiej bramce dla Mallorki, nie krył strzelca gola, tylko zostawił 2-3 metry za swoimi plecami i Roberto kryjącego jeszcze kolejnego zawodnika. Błąd Ter Stegena, wynikał tylko z chęci naprawienia błędu Pique, wybicia piłki przed strzałem, od początku było jednak za późno.
No i Suarez. Bramka poezja, doskonałość, cudeńko.... ale ileż sytuacji zepsuł kiepskimi podaniami, złymi strzałami... brakiem decyzji, kiepskim dryblingiem, jednocześnie pokrzykując i mając pretensje do wszystkich.... to ze 3 słabe mecze by wystarczyło obdzielić. Trochę nie w porządku, że jeden cudowny gol i jedna dobra połowa wystarczą do aż 8, bo 8 :2 to powinna wygrać Barca, gdyby w drugiej połowie Suarez choćby zbliżył się do poziomu z pierwszej połowie.

Wymyśliłem sobie zabawę. Będę zawsze wchodził w ten artykuł ale nie czytał ocen i sprawdzę ile się myliłem względem ocen redakcji.

Całą pomoc i atak oceniłem identycznie :) Trochę się różnią oceny w obronie

A moich ocen znów nie zapisałem.Chyba muszę przerzucić się na warzywa, bo pamięć coraz bardziej zaczyna szwankować.Aż mi wstyd przed samym sobą,że niespełna godzinę po meczu pomyliłem kolejność goli strzelonych przez Mallorkę, bo przecież przy drugiej Marc niefortunnie interweniował.Ale wybaczam sobie, byłem pod takim wrażeniem gola Suareza, że do dziś mi nie przeszło.
Z ocenami trudno się nie zgodzić,rywal lichy, to każdy miał swoje 5 minut.Szkoda tylko,że Marc musiał 2 razy wyciągać, mogło się obyć bez dekoncentracji.

Wnoszę o zmianę ocen Rakiticia lub De Jonga. De Jong rozegrał znacznie lepsze spotkanie niż Rakitic. Rakitic zasłużył na solidne 6 za grę defensywną i brak szczególnych błędów ale mało dał ofensywnie i momentami spowalniał grę i był trochę niewidoczny dłuższymi momentami.
Frenkie stworzył właściwie w pojedynkę dwie sytuacje 100 procentowe, w jednej sytuacji genialnie rozpykał obronę przeciwnika niczym Xavi czy Iniesta za najlepszych lat i po tej akcji padł gol Suareza, później wykiwał przeciwnika i posłał idealną piłkę do Griezmanna który powinien był zamienić to na bramkę.
Ta sama ocena dla ich dwojga jest po prostu niedopuszczalna, albo Frenkie powinien dostać notę wyżej albo Rakitic notę niżej, to już pozostawiam redakcji.

Bałem się tych ocen, ale na szczęście są ok. Dwóch, trzech piłkarzy można by może dyskutować +-1, ale aktualnie krzywdy wielkiej też nie ma. Oceny oddają przebieg meczu i grę zawodników.

Griezmann z reguły dobrze gra na Camp Nou. Trzeba to przerzucić na mecze wyjazdowe.. No już bardzo długo czekamy na poprawe

To mało pięknych bramek autor chyba widział :D Ale fakt trafienie Lusito wyborne.

Wiem ze sie czepiam ale 8 dla Suareza to za duzo. Bramka swietna, asysta w swoim stylu no ale powiedzmy sobie szczerze ze Luis zepsul ze 3-4 swietne okazje. Przyjdzie lepszy rywal w LM i co wtedy?
I jeszcze co do Aleni i Vidala. Jak dla mnie nalezy im sie po 6. Dlaczego? Barca zaczela grac w trybie eko, jak ma to juz w zwyczaju gdy prowadzi mecz. Wejscie tej dwojki ozywili gre Barce przez co ten mecz ogladalo sie przyjemnie do ostatniej minuty a nie jak dotychczas ze od 70min mozna wylaczyc bo nudy.

Bardzo dobra analiza, gratulacje

Świetny mecz całej drużyny - świetny Busquets.

De Kongowi dałbym 8. Świetnie wykreowana sytuacja dla Griezmanna, asysta po ładnej akcji z Suarezem i oczywiście mnóstwo pracy na całym boisku. Cieszę się, że w końcu mogę oglądać pomocnika, który odważnie gra do przodu, a nie klepie wkoło.