Problemy zdrowotne Samuela Umtitiego trwają już rok

Julia Cicha

10 października 2019, 10:30

Mundo Deportivo

68 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Problemy Umtitiego z kontuzjami ciągną się już od roku
  • Zawodnik zagrał w zaledwie 15 z 70 meczów Barcelony w tym okresie
  • Gdy Francuz wyleczył kontuzję kolana, doznał urazu prawej stopy

Od dolegliwości lewego kolana, przez które nie zagrał w siódmej kolejce sezonu 2018/19, do problemów ze stopą na początku kampanii 2019/20. Ostatnie problemy zdrowotne Samuela Umtitiego ciągną się już rok. W tym czasie Barcelona rozegrała 70 meczów, a Francuz wystąpił jedynie w 15 z nich, w tym w 14 od pierwszej minuty.

Obrońca opuścił 35 spotkań z powodu urazu, a w 20 kolejnych zasiadł na ławce rezerwowych. To dużo czasu dla stopera, który był bardzo podziwiany w ostatnich latach. Klub zapewnia, że rekonwalescencja piłkarza przebiega bardzo dobrze. – Ma się coraz lepiej, jesteśmy optymistami. Chcemy, by szybko wrócił do gry – mówią osoby z wewnątrz. Zakłada się, że Umtiti może wrócić do gry nawet po przerwie reprezentacyjnej, choć to może jeszcze zbyt wcześnie.

Problemy Francuza rozpoczęły się pod koniec sezonu 2017/18 z powodu zapalenia chrząstki. Zawodnik stracił wiele spotkań, ale zdążył na czas na mundial. Z powodu ostrożności nie wyszedł już jednak na boisko po zapewnieniu sobie przez Barcelonę mistrzostwa Hiszpanii i rozegraniu El Clásico. Dolegliwości dalej prześladowały Umtitiego w Rosji, co doprowadziło do zwiększenia liczby sesji z fizjoterapeutami i treningów na siłowni. Francja została mistrzem świata, a wg Samuela było to warte poświęcenia.

Początek sezonu 2018/19 pokazał jednak, że z kolanem piłkarza wciąż było coś nie tak. We wrześniu Barcelona ogłosiła, że Umtiti nie zagra w meczu z Athletikiem, a jego powrót będzie zależał od postępów w leczeniu. Później trzy miesiące nieobecności, wliczając w to nawrót kontuzji oraz rekomendację przejścia operacji. Francuz wolał jednak zastosować leczenie zachowawcze, poleciał nawet do Kataru w poszukiwaniu rozwiązania. Wrócił do gry w lutym 2019 roku, kiedy sezon wchodził w decydującą fazę, a Valverde postawił na Lengleta.

Koszmar wydawał się dobiec końca. Tymczasem po pierwszej przerwie reprezentacyjnej w obecnej kampanii Umtiti wrócił do Barcelony z urazem prawej stopy, który teoretycznie nie był poważny. Okazało się jednak, że doszło do uszkodzenia drugiej kości śródstopia, co oznaczało 5-6 tygodni przerwy. Na razie Samuel nie rozegrał w tym sezonie ani minuty i nie wiadomo, kiedy dokładnie wróci na boisko.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Debilna decyzja, że nie poddał się operacji kontuzjowanego kolana na początku tamtego sezonu!!! Teraz chłop ma praktycznie rok w plecy i zapowiada się na dalszy rozbrat z piłką!!! Gość do szybkiej sprzedaży i krzyż na drogę...sad but true

@sanmartean Co ma Kolano do śródstopia?

@SkN Może mieć dużo, uważając na kolano przeciążasz inne części ciała.

@wyrek Ja już widziałem na La Rambli księgowych, trenerów, asystentów, a nawet wróżki. Dobija mnie także to, że połowa użytkowników tej strony jest również specjalistą od medycyny. facet ma koło siebie cały sztab specjalistów i doskonale wiedzieli jakie wyjście będzie dla niego najlepsze. Nie znasz w ogóle szczegółów tak jak ja i ktokolwiek inny na tej stronie, a mimo to są tacy co za brak decyzji o operacji mogliby zmieszać go z błotem.

@wyrek Przeciążając głowę też masz problemy z całym ciałem.
Co ja właśnie czytam... Sam nie wierzę. xdd Kontuzji doznał na treningu reprezentacji, a typ sugeruje, że duża szansa przez problemy z kolanem, których pozbył się jeszcze w zeszłym sezonie. Przecież na końcu grał i w presezonie też grał, więc problemów z nim nie mógł mieć.
Pomyślcie trochę zanim coś napiszecie.

@SkN Przepraszam bardzo, ja nie zmieszalem go z błotem nigdy za taką a nie inną decyzję. Skoro nie jesteś specjalistą w tym temacie to skąd możesz wiedzieć, że nadmierne przeciążenia innych części nogi nie jest spowodowane własnie urazem kolana?

@wyrek A czy ja gdziekolwiek zanegowałem Twoje słowa na ten temat? Nie przypominam sobie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że ludzie jak zwykle wiedzą lepiej co powinna zrobić druga osoba. Jakbyś nie widział to w powyższej wypowiedzi napisałem, że ma koło siebie specjalistów i ani JA ani nikt inny z tej strony nie wiedza jak powinno przebiegać jego leczenie więc daruj sobie.

@wyrek 90% z nas nierównomiernie obciąża konczyny. Umtiti ma teraz uraz KOSTNY które doznał w czasie treningu. Specyfika jego urazu polega na tym że do urazu mogło dojść zarowno na skutek źle postawionej stopy jak i wejścia przeciwnika. Wiesz jak to się stało? Co do kolana to Umtiti miał problem ze stanem zapalnym. Wytłumacz mi proszę jak operacja wpływającą na krążenie i ciśnienie w obrębie stawu kolanowego miała mu pomóc? Voltaren mieli mu w kolano władować? Bardzo dobrze że nie operował kolana.

@VenoM no tutaj z głową to akurat uważaj bo potylica ma dużo wspólnego z kością krzyzową, a dalej z ustawieniem miednicy, a w jeszcze dalszej kolejności ze wszystkim co poniżej i powyżej w tym ciśnienie w obrębie jamy brzusznej :P
« Powrót do wszystkich komentarzy