El Clásico w półfinale Superpucharu Hiszpanii?

Grzegorz Zioło

26 maja 2019, 12:30

Sport

22 komentarze

Po zwycięstwie Valencii nad FC Barceloną w finale Pucharu Króla 2018/19 wiemy już niemal wszystko o składzie Superpucharu Hiszpanii w pierwszej edycji po zmianie formatu.

Z LaLigi do final four awansowali mistrzowie i wicemistrzowie kraju: Barça i Atlético Madryt, zaś przez Puchar Króla prawo udziału w tych rozgrywkach wywalczyła Valencia jako zdobywca trofeum. Drugim finalistą pucharu była Barcelona, dlatego należne jej miejsce przypadnie kolejnej drużynie w tabeli LaLigi, którą jest Real Madryt. Udział Los Blancos musi jednak zostać jeszcze potwierdzony przez RFEF.

Turniej o Superpuchar Hiszpanii w formule final four zostanie rozegrany w styczniu 2020 roku. Ta data również nie jest jeszcze oficjalna, ponieważ nie zgadza się na nią LaLiga i decyzję będzie musiała podjąć Najwyższa Rada ds. Sportu (CSD). Jeśli ten scenariusz dojdzie do skutku, mecze półfinałowe odbędą się 8 i 9 stycznia. Zgodnie z drabinką mistrz LaLigi zmierzy się z finalistą Pucharu Króla, a wicemistrz kraju ze zdobywcą pucharu. Rolę finalisty Copa del Rey najprawdopodobniej przejmie Real Madryt, co oznacza, że już w półfinale może dojść do El Clásico.

W drugim półfinale zmierzyłyby się ze sobą Atlético Madryt i Valencia. Finał pierwszego Superpucharu Hiszpanii w formule final four jest przewidziany na 12 stycznia. W przyszłym sezonie dojdzie zatem do co najmniej trzech potyczek Barcelony z Realem, a w skrajnym przypadku może ich być nawet siedem, jeśli te drużyny wpadną na siebie także w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wolałbym spotkać ich w finale :)
« Powrót do wszystkich komentarzy