Athletic Club

ATH

Herb Athletic Club

0:0

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, BaroPodertos

90

• 9,5
  • 9,0

Swoją nieziemską postawą sprawił, że niewyraźna w tym meczu Barcelona przywiozła do Katalonii chociaż jeden punkt. Niemiec popisał się dwiema genialnymi interwencjami - w 17’, wzbijając się w powietrze niczym Superman obronił strzał Susaety z dystansu i w 82’, popisując się znakomitym refleksem przy strzale Williamsa. Do tego na plus interwencja z 86’ oraz dobre podanie do Vidala z 38’. Występ niemalże doskonały, jednak należy wspomnieć o złym wybiciu piłki w 24', po którym rywale przeprowadzili groźny kontratak zwieńczony strzałem z przewrotki. Pomimo tego Marc to bezapelacyjnie superbohater, bez którego drużyna zakończyłaby ten mecz na tarczy.

0 0 0 0 0 3
30 88% 0 5 0 5

90

• 5,5
  • 5,0

Niezły mecz pod względem gry defensywnej, jednak co jakiś czas wkradały się błędy. Zanotował kilka udanych interwencji (18’, 27’, 35’, 38’, 46’ czy 59’), aczkolwiek nie zawsze był pewnym punktem w obronie. W 27’ niepotrzebnie faulował rywala na wysokości własnego pola karnego, w 41’ nie miał pełnej kontroli nad przeciwnikiem, który oddał strzał (choć ostatecznie udało mu się go zablokować), czy w 78’ idąc na raz w środku pola. W grze do przodu nie wyglądał najlepiej. W pierwszej połowie nie wyróżnił się niczym pozytywnym, a do tego niesmak pozostawia groźna strata piłki w 31’. Po przerwie wyglądał odrobinę lepiej (np. niezłe podania do Suareza w 48’ czy 72’), jednak ostatecznie zabrakło konkretów.

0 0 1 0 4 3
71 97% 1 4 1 5

90

• 6,0
  • 6,0

Dobry ale nie bezawaryjny mecz 32-latka w obronie. Należą mu się brawa za liczne udane interwencje (3’, 20’, 60’, 64’ czy 91’) - przeważnie emanował przy nich pewnością siebie, choć kilka razy zawiódł. W 17’ złamał linię obrony i przegrał starcie w powietrzu, w 23’ przegrał pojedynek z Williamsem, który wbiegł w pole karne, a w 82’ w pewnym stopniu zgubił kontrolę nad rywalem, czego skutkiem był brak interwencji. Wykonał aż 66 celnych podań, ale pod względem wyprowadzania piłki nie pokazał nic ponadprzeciętnego.

0 0 0 1 1 4
70 94% 0 1 0 4

88

• 6,5
  • 5,5

Pod względem gry defensywnej zagrał na podobnym poziomie jak jego partner ze środka obrony. Ze względu na słaby mecz Barcy, zarówno on jak i Pique, zanotowali cały wór udanych interwencji (4’, 5’, 10’, 23’, 42’ i 57’). Na minus nieudana interwencja przy bocznej linii (żółta kartka) w 72’, brak przecięcia podania w polu karnym w 82’ i przegranie pojedynku z rywalem w środku pola w 86’. Francuz wyróżniał się od Hiszpana grą do przodu za co ocena minimalnie w górę. Brawa za ofensywne wyprowadzenie piłki w 9’, 34’ i 68’. Precyzją i decyzyjnością zawstydził niektórych graczy ofensywnych Blaugrany. Jeden z najlepszych na boisku.

0 0 0 0 0 12
62 81% 0 3 3 3

90

• 5,5
  • 6,0

Semedo stał się ofiarą przymusowego zastąpienia Alby na lewej strony obrony, co w obliczu znakomitego meczu Portugalczyka przeciw Los Blancos można uznać za nie tyle błąd Ernesto Valverde, co niesprawiedliwe potraktowanie bohatera ostatniego meczu. W defensywie nie popełnił znaczących błędów, choć powinien być bardziej dokładny przy wybiciach piłki (15’, 81’). Do tego do spółki z Rakiticiem mógł się bardziej przyłożyć przy zablokowaniu groźnego strzału Susaety z 17’. Przechodząc do pozytywów brawa należą mu się za udane interwencje (1’, 15’, 35’ czy 40’). W ofensywie zagrał podobnie jak Roberto tyle tylko, że lepszą połową w wykonaniu Nelsona była ta pierwsza. Dobrze wybiegał na pozycję, pokazując się do podań, jednak różnie się to kończyło (w 9’ wywalczył rzut rożny a w 26’ nie dobiegł do futbolówki). Kilka niezłych podań do kolegów (25’ i 42’), które pozwalały tlić się małemu płomykowi nadziei na coś więcej. Niestety w drugiej połowie zgasł, tak jak cała drużyna.

0 0 0 2 3 9
54 85% 0 2 0 2

90

• 5,0
  • 4,5

Dużo niedokładności w grze ofensywnej (7’, 19’, 40’, 47’ czy 86’). Podania warte uwagi to jedynie te z 21., 31 i 66’. W tym meczu kreatywność Chorwata generalnie nie istniała. Brawa jedynie za udane interwencje defensywne z 27’ (dwukrotnie) i 39’. Grając jednak wyżej od Busquetsa zwracamy w ocenie większą uwagę na jego wpływ na grę ofensywną drużyny, a tego, jak jest wyżej napisane - nie było. Bardzo toporny mecz w wykonaniu Chorwata.

0 0 2 0 1 13
88 88% 1 2 1 3

90

• 6,5
  • 4,5

Z powodu absencji Arthura Busquets trzymał się swojej dawnej roli pivota, grając głęboko, często między dwoma środkowymi obrońcami. Efektem była nagła poprawa dyspozycji wychowanka Barcy. Razem z Rakiticem miał najwięcej celnych podań, choć jego rola, w przeciwieństwie do Chorwata polegała bardziej na operowaniu krótkimi podaniami, stąd też niewiele zagrań wartych odnotowania (jedynie te z 47’ i 57’). Czyścił w środkowej strefie tak jak nas do tego przyzwyczaił (1’, 2’, 22’, 52’, 76’). Na minus przegrany pojedynek 1 na 1 z Williamsem, co skutkowało żółtą kartką, nienadążenie za rywalem w 81’ oraz nieudana interwencja w powietrzu w 83’. Zagrał jak Busquets będący w nie najwyższej formie, ale w swojej optymalnej dyspozycji i gdyby nie Ter Stegen, to biłby się z Langletem o tytuł zawodnika meczu.

0 0 0 0 3 5
82 94% 0 2 2 4

Arturo Vidal

64

• 3,0
  • 3,0

Zaczynając od pozytywów to na pewno pochwała należy się Chilijczykowi za tradycyjnie pozostawione serce, które udzielało się grą w obronie (12’, 31’, 32’, 45’). Niestety ze sprzyjających momentów z występu Arturo byłoby już na tyle. Na duży minus nieudane podania (12’, 14’ czy 54’), które w Barcelonie po prostu nie mogą mieć miejsca. Słaby występ, stąd też zrozumiała zmiana w 63’.

1 0 0 0 1 5
47 89% 0 2 1 2

90

• 6,0
  • 5,5

Leo bardzo rzadko schodzi poniżej pewnego poziomu - niezłe piłki (22’, 26’, 62’), z których oddzielnie warto wyróżnić to z 50’ - bardzo dobra piłka do Roberto. Nie uniknął złych podań (chociażby w 78’, po którym gracze Athleticu wyszli z kontrą). Oddał kilka strzałów (37’, 42’, 57’), ale żaden nie mógł znaleźć drogi do siatki. Messi nie wygląda na piłkarza będącego w pełni sił.

4 1 2 0 4 21
72 79% 2 5 0 0

90

• 3,0
  • 2,5

Oczy już zaczynają boleć od kaleczącej gry Suareza. Liczył że los się do niego uśmiechnie, gdy zakładał pressing na rywalach (chociażby 16’) i mimo, że gracze Athleticu popełniali błędy, to nie przełożyło się to na dogodne sytuacje dla Luisa. W 74’ oddał strzał zewnętrzną częścią stopy, jednak bez poważnego zagrożenia. Jedynym wartym odnotowania podaniem jest to z 19’ do Roberto. Reszta zagrań kończyła się niepowodzeniem, jak te z 46’ czy 69’. Mały plusik za dobrą interwencję na wysokości własnego pola karnego w 29’. Kolokwialnie mówiąc wygląda na piłkarza totalnie zajechanego.

2 0 0 0 1 13
33 70% 2 0 2 0

Philippe Coutinho

75

• 3,5
  • 2,5

Na pewno był to lepszy mecz w wykonaniu Coutinho od tego zaprezentowanego w środku tygodnia. Brawa za chociażby podania z 25’, 44’ czy 46’, kiedy w trudnych sytuacjach potrafił przyspieszyć akcję. Niestety jak na piłkarza kosztującego grubo ponad 100 mln euro oraz posiadającego takie umiejętności to jest zdecydowanie za mało. Po raz kolejny ma niewielki wkład w grę, a jak już jest przy piłce to niewiele z tego wynika. Na jego obronę można napisać, że nie otrzymał zbyt wielu wartych odnotowania podań od kolegów, ale sam też niekoniecznie pokazywał się na pozycję. W 49’ oddał strzał z pierwszej piłki, który został zablokowany. Zaciął się w grze do przodu, stąd pozytywnym aspektem jest, to że pomaga w defensywie (zablokowanie podania w 14’ czy powrót i przejęcie piłki w 23’). Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wytrwale czekać na lepszą dyspozycję Brazylijczyka.

1 0 3 0 2 9
45 87% 1 1 0 1

Carles Aleñá

26

• 5,0
  • 5,0

Wszedł na boisko w 63’ i do końca spotkania zanotował 34 celne podania (dla porównania Vidal którego zmienił, zanotował takich podań 42). Szukał gry i często był przy piłce, lecz summa summarum nic z tego nie wynikło. Na plus gra defensywna w 70’ i 95’.

1 0 0 0 0 1
35 97% 1 1 0 1

15

• 5,0
  • 4,5

Wszedł na plac gry w 75’ i większość czasu spędził na lewej stronie boiska. Oddał jeden celny strzał (94’), który nie sprawił żadnych kłopotów bramkarzowi. Cieszy powrót Francuza po kontuzji, bo przed nami ciężkie spotkania na trzech frontach. Oby tylko szybko wrócił z formą sprzed kontuzji.

1 100% 0 0 0 0

Semedo 4. Wciąż wielki hype zarówno z strony userów jak i redakcji. Pompowanie balonika trwa w najlepsze. Po tym jak w meczu z Sevillą zawalił bramkę przy drugiej nie wrócił, 5-6 razy dał dośrodkować i odebrano mu piłkę w własnym polu karnym i dostał ocenę wyjściową to dalej trwa fala ramblowskiego oddziaływania na oceny i opisy. Tutaj już kuriozum „w defensywie nie popełnił rażących błędów” Gdy Roberto w przedostatnim meczu wypomniano na dwie linijki jedno miniecie przeciwka w środkowej strefie, nie skutkujące nawet sytuacją pod bramkową, tutaj jednak karnawał trwa w najlepsze. W meczu z Realem wypomniano Busiemu strate 25 metrów od bramki Realu nazywając ją „stratą w newralgicznym punkcie boiska”, tu Nelson w 81 traci na własnej połowie i tylko cud Ter Stegena ratuje Barcelonę przy tej kontrze, a redakcja komentarz „powinien być bardziej dokładny przy wybiciach”. Jeśli w ataku jeszcze zagrał na dobrym poziomie, tak zadania defensywne wykonywał bardzo słabo. W większości przypadków Ter Stegen zawdzięcza tytuł MotM właśnie Nelsonowi, gdyż większość groźnych strzałów wynikało z jego błędów, braku powrotów czy strat. Oczywiście znowu poleje się niezła fala ataku w moją stronę, cóż życie. Nękany przez Susaetę nie był w stanie mu się przeciwstawić, słabo bronił, zostawiając zawodnikom Bilbao 4-5 metrów tak, że mogli dokładnie dograć w pole czy przed pole karne. W ofensywie pozytywnie – gdyby się nie przestraszył bramkarza szybciej by od niego doszedł do piłki po podaniu Leo w sytuacji z poprzeczką (dzióbnął piłkę przed bramkarzem, mimo że już od kilku kroków zwalniał), poza tym kilka wejść na skrzydło ale podobnie jak Roberto bez wymiernych efektów. Lubię Semedo jak każdego zawodnika, po prostu nie lubię moim zdaniem krzywdzących lub handicupowych, niesprawiedliwych ocen, jak i niezgodnych z rzeczywistością opisów.
9 strat, 3 odbiory, kilka kluczowych błędów ale dobry z minusem być musi :)
Defensywa minusy
2’ źle oblicza tor piłki, mija się z nią, powodując przejęcie przez Bilbao i kontrę, nie nadążył za Susaetą, jeszcze zagrał przypadkowo ręką, sytuację wyjaśnia odbiorem w polu karnym Busquets.
6’ strata na połowie Bilbao
17’ Semedo kryje Susaetę, daje mu bardzo dokładnie przymierzyć i tylko linie lotnicze Ter Stegen Airways ratują Barcelonę od utraty bramki.
24’ – Sytuacja z przewrotką Raula Garcia, chyba jedyna groźna sytuacja Bilbao w której Nelson nie był bezpośrednio zaangażowany, jednak po stracie Ter Stegena czeka zamiast, od razu biec do krycia Susaety.
26’ – Semedo nie blokuje dośrodkowania po ziemi, Roberto blokuje strzał Williamsa
46’- drugą połowę zaczął od straty i początkowo truchtania do obrony.
64’ – kontra Bilbao, Semedo najpierw najwolniej wraca, potem źle kryje zawodnika Bilbao, biernie przyglądając się, gdy ten spokojnie dogrywa w szerz boiska do wychodzącego San Jose - strzał mija o centymetry bramkę Barcelony.
70’ – mimo, że lepiej ustawiony Semedo przegrywa walkę o piłkę z Muniainem
71’ błąd w ustawieniu Semedo, Rakitić próbuje naprawić jego błąd, dośrodkowanie i zablokowany strzał Iniakiego przez Lengleta
81’ – strata Semedo na własnej połowie, skutkująca bardzo groźną kontrą i intuicyjną obroną Ter Stegena.
83’- zbyt bierna postawa Semedo, kryje Inakiego i spokojnie daje mu dośrodkować na głowę Raula Garcii, broni Ter Stegen
83’ – strata Dembele, Nelson minięty piłką, nie wraca, truchta do obrony, w polu karnym dobrze interweniuje Busquets
86’ kontra Bilbao, Semedo w polu karnym kryje Iniakiego, który groźnie strzela pomiędzy nogami Nelsona, znów Ter stegen świetnie broni.
Defensywa plusy
1’ odbiór i faul na Semedo
14’ przechwyt Nelsona
14’ wybicie z boku na środek obrony
40’- wybicie głową
60’ odbiór Semedo
71’ przecięcie podania ale bez przejęcia
90’- zablokowana wrzutka
9’ – dobre wejście na skrzydło, ale powstrzymany wslizgiem Yaraya
20’ wejście na skrzydło ale podanie do tyłu
23’ – dobre wejście na skrzydło i dobre podanie do Suareza
25’ – dobra podanie Coutinho do Semedo na skrzydło ten dobrze do Suareza
26’ – dobre wyjście do podania Leo, mógł byc szybciej przy piłce od bramkarza, ale zwolnił na ostatnich metrach, dobra akcja zakończona poprzeczka Leo
42’ – dobre wejście na skrzydło, niezłe choć niecelne podanie do Leo
51’ faulowany na połowie przeciwnika
59’ niezła piłka Nelsona do Suareza na skrzydło

@pax: Naprawde lubie czytac te twoje wypociny o Semedo, czesto poprawiasz mi humor

@Kinol: Lubię czytać te niemerytoryczne komentarze :)

@pax: Grałeś kiedyś w piłkę tak na poważnie?

@Yomek7: To tak w temacie? Czy poza tematem ?

@Yomek7: Co to ma do rzeczy?

@pax: Nie zauważyłeś ze grał na nie swojej lewej obronie? To jest kolosalna różnica i tak jak kolega wyżej napisał zadaj sobie pytanie czy grałeś kiedyś w piłkę

@FCBleo: Ale jak oceniamy grę zawodnika w danym meczu to oceniamy jego grę i nie bierzemy pod uwagę tego czy grał na swojej nominalnej pozycji. To drugie bierzemy pod uwagę by usprawiedliwiać zawodnika i tłumaczyć czemu zagrał słabiej, ale przy wystawianiu oceny za dany mecz to nie ma znaczenia.

@pax: Jak ostatnio się z tobą całkowicie nie zgadzalem tak tutaj się zgadzam, nie wiem, ale uważam że naprawdę semedo zagrał średnie spotkanie, zarówno w ofensywie i w defensywie, do tego to on dał obejść się dla williamsa jak dziecko w sytuacji gdzie mats nas uratował. Tutaj się zgadzam, średnie spotkanie semedo

@ngif: Oczywiście ze bierzemy, to jest właśnie pokaż jak buduje mentalnie zawodników Valverde. Po jednym z lepszych meczy Semedo z realem zostaje wyciśnięty na lewą stronę choć obecnie jest dużo lepszy od Roberto. Jeśli grałbyś kiedyś w piłkę na jakimś poziomie wiedziałbyś jak jest ciężko w takiej sytuacji zawodnikowi

@Qaz123: Faktycznie jak on mógł wsadzić Semedo na lewą stronę, mam nadzieję że się Portugalczyk nie załamie po takiej potwarzy ze strony Valverde.

@pax: Sorry po za tematem tylko pytam z ciekawości... No to grales?

@Qaz123: A co miał innego zrobić Valverde? Alba nie mógł zagrać i trzeba było kogoś wystawić, a Semedo mimo, że nie gra dobrze na LO, to gra lepiej na tej pozycji niż Roberto czy Miranda. I czemu mamy brać pod uwagę to na jakiej pozycji nominalnie gra dany piłkarz?

@Yomek7: Pytasz czy tak na POWAZNIE grałem, rozumiem że na poważnie to za poważne pieniądze. Przyznam, że niestety nie, obserwowali mnie z premier i la liga ale kontraktu za poważną grę nie zaproponowali. Więc przyznaje, na poważnie nie grałem :)

@Kinol: Ale skoro krytykujesz go za tak jasng opis gry Semedo to czemu nie uargumentujesz tego ze sie z nim nie zgadzasz ? Niewiem czy zauwazyles ale pax w kazdym swoim komentarzu argumentuje i analizuje poszczegolne minuty. To skoro sie nie zgadzasz z nim to syp mu argumenty. Ale nie lepiej napisac "czesto poprawiasz mi humor"

@pax: Poważnie to ja się zapytałem chodzi mi czy w ogóle grales?

@Yomek7: Coś kopałem ...
Tylko nie rozumiem pytania, bo ma wydźwięk intencjonalny

@pax: To teraz proszę o rozpiskę wszystkich minut w których robili wiatrak z Roberto :)

@pax: Nie chce byś nie miły ale skoro kopales to powinieneś wiedzieć coś o piłce fajnie piszesz rozpisujesz wszystkie minuty ale czasami co piszesz to asz oczy bolą i dzięki tobie podzililes ludzi między Roberto a Semedo, jesteśmy kibicami i wszyscy tu kochamy jeden klub i powinniśmy się cieszyć z obydwu bo jeden i drugi coś od siebie daje i zabiera... także bez spiny i pozdrawiam!! :)))

@pax: Semedo często się pcha bez sensu do przodu. Trener zwrócił mu uwagę w meczu z Bilbao, uwaga została przekazana przez Pique. Ręką pokazał Semedo cofnąć.
Swoją drogą, zawsze podziwiam ludzi którzy zarabiajac 1000 euro miesięcznie, chcą być mądrzejsi od tych którzy zarabiajac milion euro miesięcznie .

@Riders66: To, że po meczu analizujemy poszczególne sytuacje i wytykamy błędy nie znaczy, że jesteśmy od tych piłkarzy mądrzejsi. Oni również na spokojnie po meczu bez problemu by to wyłapali, a cała trudność polega na tym, że te decyzje trzeba podejmować na boisku nie mając czasu na zastanowienie się.

@pax: Jak zwykle Panie pax twoje komentarze az milo sie czyta. Popieram twoje analizy bo to jest pewnie masa roboty. Milo sie czyta. Tylko szkoda ze twoi hejterzy to sa takie ślepe mnichy i widza tylko te + a nie -. Ale ja nie bede krytykowac bo nie mam ani jednego argumentu na twoja dobra robote

@vadner: Robili wiatrak z Roberto?? Naczytałes się komentarzy na rambli ?? Jeśli uważasz, że robili z niego wiatrak to opisz te sytuacje. Jednak jesli nie robili a Ty kłamiesz na temat takich wydarzeń, tylko po to aby oczernić grę zawodnika, tak jak się często zdarza. Smutne, ale prawdziwe.

@Yomek7: Ja nie podzieliłem ludzi między Roberto i Semedo. Podział i to niesłuszny powstał z powodu pewnych komentarzy negatywnych i pozytywnych. Ja zacząłem jedynie walczyć z niesłusznymi ocenami i kłamliwym opisem, który wywyższał jednego kosztem drugiego. Za ostatni mecz chwaliłem Semedo, bo zagrał bardzo dobrze. Ja nie przywiązuję wagi do tego kto jest lubiany a kto nie.

@Qaz123: Z drugiej strony przypomnij sobie jak różne role dostawał Roberto (w szczególności za kadencji LE).... no ok-na bramce jeszcze je grał

@vadner: Rozpiskę tą przecież Kinol szykuje...

@pax: 17 minuta to jest zart :D
Po pierwsze Semedo dobiegal do niego wiec mial utrudnione zadanie, tym bardziej, iz Sasueta jest prawonozny a przelozyl sobie na lewa. Jesli juz tak sie czepiamy to jak nazwac zachowanie Rakiety, ktory nie kryjac nikogo i bedac blisko ledwo co dotruchtal do miejsca oddania strzalu.
24 minuta to juz w ogole "czepializm" najwyzszych lotow. Gdybys swego czasu tak skrupulatnie ocenial Alvesa to pewnie nie wychodzilby z "dwojki". Gosc w ostatnich 2 sezonach u nas, praktycznie non-stop zapominal sie wracac, czy doskoczyc do centrujacego lub strzelajacego zawodnika (m.in. pamietna bramka Ronaldo gdzie Dani patrzyl sie jak mlody na Pornhuba).

Ogolnie zawsze szanowalem, Twoje analizy i zdanie, choc zazwyczaj jest inne od mojego ale to co przedw chwila przeczytalem to mi na jakas obsejse wyglada.

@pax: Spoko masz prawo do swojej opinii i bardzo to szanuje! Pozdro :)

@El dominatore: 17' Dobiegał i zdążył, Susaeta nie strzelał z pierwszej piłki tylko przyjał, przełozył w sposób zasygnalizowany na lewą nogę i strzelił. Ivan miał troche jednak dalej, ale faktycznie dość wolno się zbierał.
24' - napisałem mimo, iz sytuacja była grozna Nelson nie był w niej bezpośrednio zaangażowany (bezpośrednio winny). Zwróciłem jedynie uwage, że widząc stratę Ter Stegena, kontrę Bilbao i nie obstawionego zawodnika w swojej strefie on się "zawiesza" i nie rusza do powrotu od razu tylko gdy już piłka leci do tego zawodnika. Chodzi głównie o samo zachowanie przy przejęciu piłki przez przeciwników na połowie Barcelony a nie o sama akcję.

@Kinol: Popieram, coza grafomanstwo

@fcbarca12zer: Wskażesz co jest niezgodne z prawdą, czy tylko też czekasz na lajki ??