RC Celta Vigo

CEL

• Ousmane Dembélé 10'
  • Lionel Messi 45'

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ściah

90

• 6,0
  • 7,0

Mecz bez większej historii dla Niemca, choć może to zawdzięczać ofiarności Semedo w  77. minucie. Trzy, dosyć łatwe interwencje (24., 78. i 83. minuta). Na minus można  mu zapisać dwa wznowienia gry w 50. i 60. - powinien być dokładniejszy.

0 0 0 0 0 2
26 89% 0 6 0 1

90

• 4,0
  • 6,0

Po progresie w ostatnich tygodniach, mamy sporą wtopę Nelsona. Zaliczył w tym meczu kilka fatalnych strat (2., 24., 32., 48.), z których ta druga była karygodna. W ofensywie okazał się przydatny tylko jeden raz (67. minuta), kiedy oddał celny strzał na bramkę. W defensywie również zanotował tylko jedną godną uwagę interwencję (77. minuta), kiedy zablokował rywala tuż przed linią bramkową.

1 1 0 0 3 8
55 89% 0 2 2 6

90

• 6,0
  • 7,0

W pierwszej połowie widzieliśmy prawdziwego Piquebauera. Świetny przerzut do Alby w 8., dobre wyprzedzenie w 28. asekuracja Semedo w 34. Jego jedynym błędem było niedokładne wyprowadzenie piłki w 35. W drugiej połowie przestało mu się chcieć, podobnie jak reszcie drużyny i oglądaliśmy jego drugą twarz - człowieka z głową w chmurach. Straty w 49. i 94. oraz niekontrolowany obrót przez ramię w 56., który pozwolił rywalowi oddać strzał na bramkę ter Stegena. Nierówny mecz, choć finalnie raczej dobry.

0 0 0 0 2 5
64 92% 0 11 0 5

90

• 5,5
  • 6,5

Znacznie bardzo "spłaszczony" mecz, niż w przypadku Pique - nie zaliczył zbyt wielu interwencji (7., 61.), ale również nie popełnił wielu błędów (11. i 77.). Ograniczał się raczej do wybijania piłki - do wyprowadzania piłki nic nie wniósł.

0 0 0 0 0 3
60 95% 0 1 1 7

90

• 8,0
  • 8,0

Pozamiatał. Jemu najbardziej chciało się grać na boisku. Pokazał szereg dobrych zagrań - sprytne wypuszczenie Dembele w 4., asekuracja Lengleta (11.), asysta przy golu Messiego, otwierające podanie do Suareza w 60. oraz dobra interwencja w 78. minucie. Na minus złe podanie przez środek w 89. oraz strata w 91., jednak to tylko drobiazgi na sam koniec meczu - świetnego meczu. Najlepszy.

1 1 0 0 1 13
65 83% 3 3 2 5

86'

• 7,0
  • 7,0

Świetne przerzuty (13., 26., 45. i 86.). Grał tuż przy rywalu, będąc blisko przechwytu (14.) albo po prostu odbierając piłkę (15.). Na minus zły przerzut w 41., zbyt ryzykowne zagranie w 82. oraz strata w 53. Podsumowując, jeden z najlepszych na boisku.

0 0 0 0 0 8
57 88% 0 9 3 7

90

• 6,0
  • 7,0

Nieźle w defensywie. Kilka dobrych interwencji (9., 14., 23. i 44. minuta), choć zdarzało mu się być ogranym (3.). Do tego na minus pechowe przepuszczenie piłki między nogami w 25. minucie oraz dwie straty w 44. i 83. Wykonał swoją robotę - jeden z najsolidniejszych graczy na boisku.

0 0 1 0 3 10
58 85% 1 7 0 5

Arturo Vidal

63'

• 5,0
  • 7,0

Tym razem brakowało mu jakości. Poza standardowym bieganiem nie wniósł wiele do drugiej linii. Brakowało mu czucia akcji i piłki - pokazują to zagrania z 14. i 57. minuty. Kluczowe podanie z 31. mocno naciągane i przewidywalne. Myślami był już raczej przy świątecznym stole.

0 0 0 0 1 6
35 83% 1 1 2 3

90

• 7,0
  • 7,0

Cały Messi. Pomimo notowania wielu strat (9., 14., 39. i 82.) oraz fatalnego zachowania się w kontratakach (39. czy 59.), wciąż jako jedyny ciągnął wózek w ofensywie. Zdobył gola, a po jego strzale wyplutym przez bramkarza, Dembele strzelił kolejnego. Dodatkowo wykonywał klasyczne dla siebie, genialne podania – 22. do Dembele i w 31. do Vidala.

3 2 3 1 0 20
43 74% 1 2 2 0

90

• 2,0
  • 6,0

Kabaret. Nie zaliczył wielu strat, ale większość miała miejsce w kluczowych momentach. Komiczne podanie w 6., pomyłki w 21., 41. i 84. W 60. zmarnował "setkę", a minutę później poprawił beznadziejnym podaniem. W 59. w iście irytujący sposób czekał uparcie na Messiego, przez co nie podał do wychodzącego na czystą pozycję Dembele - akcja spaliła na panewce. Jego bieganie w pressingu w tym meczu było sztuką dla sztuki.

2 0 0 2 1 8
26 73% 0 2 1 1

68'

• 6,0
  • 7,0

Gol i tyle. Przez cały swój występ był dość nieobecny i nieskuteczny w dryblingach (0% wygranych pojedynków). Musimy jednak pamiętać o dwóch momentach (39. i 59.), w których dobrze wychodził na pozycje, ale został w skandaliczny sposób pominięty przez kolejno Messiego i Suareza. Mecz do zapomnienia.

1 1 0 2 1 8
27 85% 0 0 0 0

Arthur Melo

27

• 4,5
  • 5,0

Ja do ciebie, ty do mnie. Kółeczko. Ja do ciebie, ty do mnie. Kółeczko. Niestety w to wszystko wkradła się poważna strata w 81. minucie w polu karnym. Podobnie jak Coutinho pojawił się na murawie w momencie, kiedy wszyscy wydawali się biegać po boisku za karę. Nota wyjściowa z minusem.

0 0 0 0 1 1
14 93% 0 1 0 0

Philippe Coutinho

22

• 4,5
  • 5,0

Przeciętnie. Zepsuł akcję w 71. minucie - do tego straty w 69. i 78. Poza pojedynczymi podaniami nic nie wniósł do gry przez okres przebywania na murawie.

6 83% 0 0 0 0

Mam dziwne wrażenie, że Semedo nie rozwinął się tak jak powinien. Średnia gra w ofensywie, fatalna w defensywie, bojaźliwa gra z klepki na własnej połowie, na plus wg mnie jedynie współpraca z Dembele i szybkość. Nie chcę krakać, ale Barca powinna rozejrzeć się za kimś innym :/

Ocena użytkowników dla Suareza dość naciągane i zawyżona ale z drugiej strony ocena redakcji jak dla mnie zdecydowanie za nisko. Urugwajczykowi juz od dawna nie idzie i czesto robi głupie straty bądź niecelne podania ale jego presing i współpraca z Messim jest nieoceniona. Przy bramce Argentynczyka Suarez swoim ruchem zrobił mu mnóstwo miejsca. Pomimo braku formy Valverde wystawia go do składu głównie dla tej chemii, ponieważ taki Munir na pewno nie nie da tyle co on. Lepszej 9 nie mamy.

Wreszcie ze strony redakcji soczysta ocena gry Suareza, który przecież na podobnym poziomie gra nie od wczoraj. Ten kabaret trwa od dłuższego czasu, co w najmniejszym stopniu nie przeszkadza Valverde wystawiać Suareza praktycznie w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty.

Poziom gry Suareza przebijają tylko oceny forumowiczów. Szóstki dla Suareza nie warto nawet komentować.
Skoro dzieci tu pisały i piszą, że to najlepsza "9" na świecie, to wszystko jest możliwe.

6 dla Suareza od uzytkownikow to chyba tak na Święta ;) bo na pewno nie za gre

Semedo na pewno zaliczył dwie bardzo ważne interwencje w obronie, co nie oznacza że zmienił bym jego ocenę, po prostu uważam że tu redakcja przeoczyła jedną. Bardzo martwi mnie jego zrozumienie gry, momentami wygląda jak ciało obce, dramatyczny wskaźnik skutecznych dośrodkowań w tym sezonie.

Następnie było by fajnie gdyby redakcja była konsekwentna jeśli komuś wypominamy raz 12 strat to wypominajmy je już wszystkim zawsze, chyba że ktoś naprawdę zagrywa piłki bajeczne i wtedy akceptujemy ryzyko takich zagrań. Tyle strat pewnych panów z pomocy powinno znacząco obniżyć ocenę.

Momentami "dwójko-wanie" na siłę jest doprawdy denerwujące, kiedyś może się to skończyć tragicznie. Suarez to specyficzny zawodnik momentami niczym junior by za chwilę zagrać nieziemską piłkę, ale gdy nie ma formy to patrzenie na jego poczynania to mordęga dodając symulacje i machanie rękami czasami ciężko gościa lubić.

Cou musi zaprzestać ciągłego szukania tej swojej "kępki" trawy bo jak widać w LL niektórych już tym nie nabierze, zwłaszcza teraz kiedy słabo wychodzi mu kreowanie sobie sytuacji.

Tą 3 dla Luisa można było dać :)

Przy okazji.
Przypominam o głosowaniu na najładniejszą bramkę w historii FC Barcelony.
Dzisiaj między innymi bramka Bakero z sezonu 91/92 strzelona w 90 min meczu przeciwko Kaiserslautern.
Bramka na 1:3 dająca awans do dalszej fazy. Pierwszy mecz wygrany 2:0.

Kto wie, co by było teraz gdyby nie ten gol. Może by nie było Dram Teamu Cruyffa? Może by nie było stylu obecnej Barcy?

Warto pamiętać o takich momentach, ponieważ nie zawsze idzie dobrze, ale mimo wszystko można ostatecznie sięgnąć po upragniony Puchar.

VeB!
Będzie dobrze :)

Brawo dka redakcji za dobre oceny, w szczegolnosci Suareza i Dembele.

Bardzo lubię Suareza, ale od jakiegoś czasu bardziej przeszkadza niż pomaga. Gra, bo są przyjaciółmi z Messim.
Niegdyś Suarez potrzebował pół sytuacji, żeby strzelić dwa gole, dziś marnuje setkę za setką a do tegk irytuje swoją niedokładnością. Mówię to z przykrością, ale Barca musi zacząć szukać nowej 9.

Redakcja ogolnie ciezko ocenia graczy, porownujac oceny meczow gdzie Barca tracila 2-4 gole a teraz gdzie zespol, szczegolnie obrona wspolpracuje swietnie i brak straconych goli, ciezko nie zauwazyc podobienstwo... oceny obronne 5-6 i teraz podobnie... na prawde? Zostawiajac same noty z boku widac znacznie lepsza wspolprace i brak przejacia przez obrone. Celta nie mogla praktycznie nic zrobic w ataku poza kilkoma malymi interwencjami bramkarza przez co widac bylo w 2giej polowie ich podirytowanie...

Strasznie ostro redakcja ocenia Semedo, nie wiem czy to jest niechęć do niego czy o co chodzi, ale zawsze moim zdaniem zaniżają mu ocenę. Sergi Roberto często gra słabiej a ma wyższe noty. Rozumiem miał dużo głupich strat i to na własnej połowie, ale miał też bardzo dobre momenty, a krytyka idzie na niego bardzo ogromna. Moim zdaniem trochę za surowo.

No wiadomo że Jordi, sorki, to najlepszy obrońca tego roku, a występ z Celtą to podsumował dosadnie, gracias Jordi

Semedo 2 razy bronił za ter stegena. Nie pamiętam w której minucie, ale zszedł głeboko w lewą stronę i uniemożliwił strzał graczowi Celty. Fakt jednak sporo niezrozumiałych strat, w ofensywie też raz wrzucał, nie tylko ten strzał.

Strasznie nierówne ma występy, chciałbym go zobaczyć w meczu w którym naszym będzie się chciało grać.

Widać po ocenie, że nie tylko mnie Suarez wkur... swoją grą i to dosłownie. Gdyby nie Jego "miłość" do Leo, było by 3:0 i druga bramka na koncie Dembele.

Piękna i wejścia ocena Suareza, dosłownie sabotował ataki.

Suarez kabaret ale uważam że przynajmniej pół oceny w górę za bardzo inteligentny ruch bez piłki przy bramce Messiego. Jak tylko Alba dostał piłkę to Suarez zbiegł w jego w stronę zabierając za sobą obrońcę i zostawiając cały wolny środek dla nabiegającego Messiego.