• 85' Lucas Moura
  • Wtorek, 11 grudnia 21:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

Jasper Cillessen

90

• 9
  • 9

Dwoił się i troił, ale nie wystarczyło to do zachowania czystego konta. Zaliczył kilka znakomitych interwencji (32' - sam na sam, 48' i 70' - po strzałach Eriksena, 75' - główka Moury), które uchroniły zespół przed możliwą porażką. Jedyne do czego możemy się przyczepić, to pojedyncze nieudane podania, które jednak nie mają wielkiego wpływu na ocenę.

0 0 0 0 0 6
27 74% 0 6 0 7

90

• 4
  • 6

Sporo skutecznych interwencji (14', 58', 72', 80', 90'), ale z drugiej strony w kilku sytuacjach zachował się wprost fatalnie. W 75 minucie zgubił krycie Lucasa, który miał "setkę". Po interwencji Jaspera dał sobie w prosty sposób zabrać piłkę, czym doprowadził do kolejnego zagrożenia pod własną bramką. Przy golu dla Tottenhamu był źle ustawiony - ani nie wyszedł do rywala, ani nie trzymał pozycji. W ofensywie nie zanotowaliśmy jego obecności.

0 0 0 0 3 8
56 93% 0 1 3 9

Thomas Vermaelen

90

• 3
  • 6

Kilka dobrych wybić + świetny blok strzału Kane'a (41'), ale nie moglibyśmy mieć pretensji do sędziego, gdyby Belg opuścił boisko po pół godzinie gry. W 31 minucie Vermaelen brutalnie sfaulował rywala, a minutę później "popisał się" rozpaczliwym wślizgiem, który nie okazał sieęskuteczny. Gdyby Son był bardziej cwany, to mógł "ustawić" mecz Tottenhamowi. Zamiast tego "Koguty" heroicznie walczyły o pozostanie w Lidze Mistrzów do końcowych minut. W 51 minucie przepuścił piłkę, którą powinien wybić. W 67 minucie zgubił krycie przy rzucie rożnym, a kolejny błąd popełnił przy straconym golu, najpierw łamiąc linię, a potem niepotrzebnie schodząc do Kane'a - powinien do końca być przy Lucasie.

0 0 0 0 2 8
37 78% 0 2 1 7

90

• 8
  • 6

Najlepszy z defensorów. Masa interwencji (16), z których niektóre były naprawdę znakomite (50', 67'). W 51 minucie sprytnie, choć także ryzykownie przeszkodził Kane'owi w skutecznym wykończeniu akcji. Jedyny błąd to nieporozumienie z Semedo i wejście mu w drogę w 41', kiedy sytuację ratował Verma. Zaraz po Cillessenie najlepszy na boisku.

0 0 1 0 1 6
45 87% 0 4 0 16

Juan Miranda

90

• 5
  • 6

Solidne zawody. Zaczął od niezłej interwencji w 3 minucie, a potem dołożył do swojego dorobku bardzo ważny blok w 67'. W 47 minucie nie zdążył wrócić za rywalem, a w 70' niepotrzebnie próbował naprawić błąd pomocników i wyszedł do krycia Lameli, zupełnie zostawiając lewą stronę i Eriksena. W ofensywie był bardziej widoczny niż Semedo, nawet jeden raz ładnie minął rywala zwodem, ale finalnie nic nie dał. Przy straconym golu nie mógł nic zrobić - Verma zostawił go na pastwę losu.

1 0 1 1 3 10
60 83% 0 4 1 8

46

• 6
  • 6

Zagrał lepiej niż wprowadzony w przerwie Busquets. Przez pierwsze czterdzieści pięć minut goście stworzyli sobie zdecydowanie mniej sytuacji po atakach środkiem pola. Plus za niezły strzał w 44'. Minus za zbyt dużą liczbę strat jak na swoją pozycję.

1 1 0 0 0 8
33 76% 0 2 0 2

Arthur Melo

90

• 5
  • 6

Spokojny powrót po kontuzji. Nie ryzykował, nie notował głupich strat, ale z drugiej strony bez wyraźnego wpływu na ofensywę - trochę kółeczek, parę wyjść spod pressingu i tyle. Zakończył spotkania z dwoma kluczowymi podaniami na koncie. W defensywie różnie - miał wyraźny problem z poprawnym ustawianiem się, ale zdarzało mu się także świetnie przechwycić futbolówkę (54').

0 0 0 0 4 5
59 91% 2 6 0 1

Carles Aleñá

90

• 6
  • 7

Dobrze jako element kreacji - w miarę poradził sobie ze swoim problemem, czyli znikaniem na pewne okresy. Unikał ryzyka, stąd mimo dwóch kluczowych podań i dwóch udanych dryblingów na koncie, możemy czuć pewien niedosyt związany z brakiem jakichkolwiek prób prostopadłych piłek ze strony Carlesa. Błyskotliwa akcja z 68 minuty pokazuje, że w tym zawodniku drzemie duży potencjał. Na plus groźny strzał w 27', na minus strata dwie minuty później oraz popsucie akcji w 72'.

2 0 2 0 0 3
55 96% 2 1 0 2

Philippe Coutinho

90

• 7
  • 6

Choć znikał z radaru, to jednocześnie zauważalny był progres w jego grze. Miał pecha, bo powinien zakończyć spotkanie z przynajmniej jednym golem na koncie - zabrakło centymetrów w obu akcjach bramkowych w jego stylu - super wejście i precyzyjny strzał (45' i 84'). Dwa razy posyłał kapitalne piłki do Munira (49' i 59'), który jednak w obu przypadkach był na pozycji spalonej. W 55 minucie dobrze wyszedł do podania Dembele, ale chyba niepotrzebnie uderzał dopiero po przyjęciu piłki - strzał z pierwszej piłki miałby większe szanse powodzenia. Minusik za przetrzymanie i ostatecznie stratę piłki w 68'. Pozytywny występ.

5 1 3 0 2 8
47 87% 1 1 2 2

76

• 7
  • 8

Cudowny gol i ... to by było na tyle. Poza tym, Francuz popisał się jeszcze groźnym, aczkolwiek niecelnym uderzeniem w 63' oraz indywidualną akcją zakończoną dograniem do Coutinho w 55'. Proste podania, trochę strat i niewielkie uczestnictwo w grze - tak można scharakteryzować dalszą część występu Dembele przeciwko Tottenhamowi. Miejmy nadzieję, że nasza '11' krok po kroku będzie wskakiwać na coraz wyższy poziom.

2 1 3 0 3 10
32 75% 2 1 0 1

Munir El Haddadi

63

• 2
  • 4

Fatalny występ. W 44 minucie zanotował pierwsze dobre zagranie w meczu (zgrał górną piłkę do partnera). W pressingu go nie było, w kreacji go nie było, mógł strzelić dwa gole, ale w obu przypadkach był łapany na spalonym. W całym spotkaniu uzbierał 11 podań, będą tylko 19 razy przy piłce. To wszystko mówi samo za siebie.

1 0 0 3 1 3
11 73% 2 1 0 1

44

• 5
  • 5

Od razu po wejściu (48') nie wrócił za Eriksenem, który oddał groźne uderzenie. W 67' do spółki z Lengletem blokował uderzenie w światło bramki. Razem z Arthurem i Aleną dali się kompletnie zdominować gościom w drugiej części spotkania. Tottenham dość łatwo przekraczał środek pola, zawodnicy znajdowali luki w prosty sposób - brylował w tym Eriksen, który choćby w 88 minucie minął Sergio jak juniora podaniem. Na plus zagranie do Dembele w 63' oraz wślizg w 65'.

0 0 0 0 0 4
25 84% 1 3 1 2

27

• 5
  • 6

Trzy dryblingi na plusik, ale paradoksalnie przez skłonność ku nim Leo "zabił" świetnie zapowiadającą się akcję w 75'. Oprócz tego raczej spacerował i oddał niecelne strzały. Występ bez historii.

2 0 3 0 0 3
21 90% 1 1 0 0

Denis Suárez

14

• 5
  • 5

Jedno kluczowe podanie oraz kilka strat i odpuszczenie Rose'a w 89' - to mogło zakończyć się bramką na 1:2.