• 54' Josep Sene
  • środa, 5 grudnia 21:30
  • Camp Nou
  • Brak transmisji w Polsce

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, ViscaBarca123

Jasper Cillessen

90

• 6
  • 6

Przez niemal całe spotkanie był bezrobotny. Zanotował dwie dobre interwencje, odpowiednio w 6 i 54 minucie. Niestety przy drugiej z nich nie zdało się to na wiele - gościom udało się strzelić bramkę przy dość biernej postawie bloku defensywnego. Plus za świetne wznowienie w 61 minucie. Występ bez większej historii.

0 0 0 0 0 3
23 83% 0 4 0 3

62

• 6
  • 6

Solidne zawody. Zanotował cztery udane dryblingi, dobrze radził sobie w grze kombinacyjnej oraz nie bał się odważnych wejść ofensywnych (12' - zakończona "centrostrzałem", 47' - zakończona strzałem tuż obok bramki). W defensywie było różnie. W 15 minucie dwukrotnie jego zachowanie nie było najlepsze (najpierw zostawił dużo miejsca rywalowi, a potem przegrał pojedynek główkowy). Blisko kwadrans później (29') popełnił błąd, który na szczęście od razu naprawił.

1 0 4 0 0 8
36 83% 0 4 1 3

Chumi

90

• 6
  • 7

Dobry mecz. Grał na dużym spokoju, imponował pewnością w swoich poczynaniach, dobrze wyprowadzał piłkę. Przejście na bok obrony nie sprawiło mu żadnego problemu. Zanotował skuteczne interwencje w 64' i 81', a w 72' pokusił się o niezłe dośrodkowanie. Jedyny minus za brak bardziej zdecydowanej reakcji w 8'. Ogólnie jednak wykorzystał swoją szansę.

0 0 0 0 0 5
44 90% 0 2 1 3

Thomas Vermaelen

90

• 7
  • 6

Najlepszy z defensorów. Zanotował najwięcej odbiorów w zespole (10), z czego na największe brawa zasługuje blok z 45' oraz wślizg z 63'. Przy straconej bramce znajdował się najbliżej rywala, ale naszym zdaniem cała linia defensywy w tej sytuacji kompletnie przysnęła i obwinianie jednego gracza byłoby niesprawiedliwe.

0 0 0 0 0 3
58 94% 0 6 0 10

Juan Miranda

90

• 5
  • 5

Słabe spotkanie. Był mało produktywny w ofensywie i popełnił kilka błędów w obronie (6', 65'). Jego wejścia (4', 8', 75') nie powodowały zagrożenia pod bramką przeciwnika. W kilku sytuacjach zabrakło mu też szybkości, aby kontynuować akcję. Z czysto statystycznego obowiązku odnotujmy dwa udane dryblingi oraz żółtą kartkę.

0 0 2 0 2 8
42 86% 0 3 2 3

Oriol Busquets

55

• 6
  • 6

Nie widać u niego takiej lekkości w rozgrywaniu i poruszaniu się po boisku jaką prezentował wchodzący do pierwszej drużyny Sergio Busquets. Niemniej, młody Hiszpan jest bardziej dynamiczny i agresywny niz nasza '5', co na tej pozycji także może zdziałać cuda. W spotkaniu z Cultural Leónesa był drugoplanową postacią, ale z pewnością nie zawiódł. Popełnił jeden wyraźny błąd, niedokładnie podając w 29 minucie. Niespodziewanie był najlepszym dryblerem tego meczu (wespół z Semedo), notując cztery udane próby.

0 0 4 0 0 2
30 93% 1 2 3 1

46

• 9
  • 8

Nie mogło być inaczej. Chorwat zaprezentował się na tle trzecioligowca i swoich młodszych kolegów z drużyny niczym profesor. Asystował przy każdej z bramek w pierwszej połowie, regulował tempo gry całego zespołu, doskonale odnajdował się w każdej sytuacji podczas tych czterdziestu pięciu minut, które otrzymał. Zawodnik Meczu.

3 1 2 0 1 6
49 88% 3 5 0 1

Carles Aleñá

90

• 7
  • 7

Udane zawody nowego członka pierwszej drużyny. W pierwszej części spotkania nieustannie pod grą. Dwa razy (4', 8') klasowo uruchomił Mirandę na skrzydle. Stylem gry przypomina młodego Leo, choć nie jest tak dynamiczny jak nazywany niegdyś "Atomową Pchłą" zawodnik. W 6 minucie zanotował dobry powrót pod własne pole karne. Druga połowa nie była już tak udana, miał okres, gdzie zniknął nam z oczu, ale od czasu do czasu popisał się udanym zagraniem (67' - zmuszenie rywala do błędu, 75' - przechwyt). Występ jak najbardziej na plus.

0 0 0 0 1 6
59 89% 2 3 3 2

Denis Suarez

90

• 8
  • 7

Aktywny od samego początku. Widać było, że zależy mu na tym meczu. W 18 minucie przeprowadził podręcznikową akcję z Rakiticiem, która zakończyła się golem Munira. Precyzyjnym strzałem w 26 minucie rozstrzygnął losy tego dwumeczu. Trzy minuty później oddał bliźniaczy strzał , ale tym razem bramkarz gości popisał się lepszą interwencją. Znakomity ruch i wykończenie akcji w 70 minucie. Potrafił także świetnym podaniem uruchomić partnera (51', 75'). Na minus zdecydowanie największa w zespole liczba strat (13) oraz tendencja do przetrzymywania piłki i wybierania nieoptymalnych rozwiązań - niepotrzebnie momentami chciał się "na siłę" pokazać.

4 3 0 0 0 13
62 85% 2 1 0 2

Munir El Haddadi

90

• 5
  • 6

Słabe zawody. Rozpoczął z wysokiego C, kapitalnie wykańczając akcję w 18 minucie. Potem już było tylko gorzej. Nieumiejętność skutecznego rozegrania piłki, którą pozbawił nas kilku dobrych sytuacji możemy uznać za przewinienie mniejszego kalibru, wszak jest on środkowym napastnikiem. Natomiast nie wykorzystać żadnej z trzech (21', 67', 87') stuprocentowych sytuacji to już piłkarskie hara-kiri. Nie popisał się. Rozczarowanie.

5 3 0 0 0 6
25 76% 2 1 1 3

Malcom Silva

90

• 8
  • 7

Z meczu na mecz pokazuje coraz więcej. Bardzo odpowiedzialna gra, ale jednocześnie efektywna - cztery kluczowe podania, dwa udane dryblingi, tylko siedem strat. Doskonale wiedział kiedy podjąć ryzyko, a kiedy za wszelką cenę utrzymać się przy piłce i celnie wycofać ją do partnera. Dogrania z 39' (do Denisa) oraz 21' i 67' (do Munira) pokazują, że Brazylijczyk dużo widzi na boisku, a takie błyskotliwe podania jak w 5' pokazują, że komfortowo czuje się w grze kombinacyjnej. Brawo za bramkę na 3:0. Wykorzystał swoją szansę. Szkoda, że w pechowy sposób wykluczył się z gry w najbliższym czasie.

1 1 2 0 1 7
29 80% 4 0 1 1

44

• 6
  • 6

Solidna zmiana. Zrobił swoje i pozwolił innym na "piłkarskie fajerwerki", tak jak to mają w zwyczaju defensywni pomocnicy.

0 0 1 0 1 2
27 92% 0 1 3 2

Riqui Puig

35

• 6
  • 7

Wyczekiwany przez kibiców zgromadzonych na Camp Nou (i nie tylko). Wizualnie może sprawiać wrażenie juniora rzuconego "na pożarcie" dwudziestu jeden seniorom, ale to tylko pozory. Piłkarsko wielu starszych zawodników może mu pozazdrościć. Wszedł na boisko jakby to był jego kolejny mecz na Camp Nou i choć momentami młodzieńcza fantazja brała górę (proste straty; ogółem pięć), to pozwoliła ona także na zanotowanie świetnej asysty. Wielki talent.

0 0 1 0 2 5
28 85% 1 1 0 1

28

• 6
  • 6

Dostosował się poziomem gry do kolegów, nie pozwalając jednocześnie rywalowi na zbyt wiele.

0 0 1 0 0 0
8 100% 0 1 0 0

Meczu nie ogladalem. Jedynie bramki. Jak dla mnie wine za nie upilnowanie rywala i strate bramki ponosi ewidentnie Busquets. Nie cofnal sie za zawodnikiem Cultural. Jego spowolnione reakcje i brak asekuracji zdarzaja sie coraz czesciej.

Malcom 8 od użytkowników. Nic mnie ostatnio bardziej nie rozbawiło.

Nie zgodze sie z ocena Malcoma. Zasluzyl na maks 6. Pare razy mu wyszlo, malo aktywny, mozna to nazwac gra pod statystyki, genialne podanie i gol. Co do tego podania, to nie nazwalbym teego gra kombinacyjna, takowa gra polega na podawaniu miedzy soby bez przerwy, niezaleznie, czy to na malej, czy sredniej lub duzej przestrzeni, a jedno podanie mu wyszlo i tyle, nastelnie znikl do kolejnego podania, gola i malo widoczny w drugiej poloqie.

Czy tylko ja uważam, że przy straconej bramce winę przede wszystkim ponosi Jasper? Ewidentnie widać, że próbował łapać piłkę co ostatecznie mu się nie udało. Powinien albo dalej w bok ją wybić albo na rzut rożny.