• Jordi Alba 83'
  • środa, 24 października 21:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, Ero

90

• 6,5
  • 7,0

Po raz pierwszy od meczu z PSV Eindhoven Niemiec zachował czyste konto, co z pewnością doda jemu i całej defensywie pewności przed niedzielnym El Clasico. Nie miał zbyt dużo pracy - goście oddali jedynie dwa celne strzały na jego bramkę. Brawo za świetną, intuicyjną interwencję w 50. minucie. Chwilę później pewnie piąstkował przy rzucie rożnym, a w 57. minucie dobrze przeczytał intencje rywala i przeciął jego podanie. W grze nogami tym razem nie zachwycił. Długie podania zbyt często okazywały się niecelne, a największy błąd popełnił w 3. minucie - Perisiciowi zabrakło niewiele, aby posłać futbolówkę Ter Stegenowi "za kołnierz".

0 0 0 0 0 8
33 76% 0 8 0 3

90

• 6,5
  • 7,0

Dobre spotkanie. W defensywie nie pozwolił na zbyt wiele przeciwnikom. Zaliczył kilka skutecznych interwencji (6', 12', 14', 35', 51'), a w ciągu całego meczu uzbierał najwięcej odbiorów w zespole (7). W ofensywie udanie współpracował z partnerami, kończąc spotkanie z dwoma kluczowymi podaniami na koncie (31', 61').

0 0 0 0 0 13
67 85% 2 0 0 7

90

• 6,5
  • 7,0

Na poziomie. Razem z Lengletem zneutralizowali Icardiego. Imponował spokojem oraz pewnością w pojedynkach powietrznych. Na plus interwencje z 8' i 92'. W rozegraniu aktywny i bezbłędny. W defensywie z wyjątkiem przegranego starcia w polu karnym w 78. minucie bez zarzutu.

0 0 0 0 1 8
59 86% 0 6 0 3

90

• 7,0
  • 7,0

Jeszcze lepszy niż Pique w starciach powietrznych, a ponadto posłał kilka ciekawych piłek do kolegów z przednich formacji (23' do Suareza - minimalny spalony; 65' do Coutinho). W destrukcji pewny i nieustępliwy (25'), w ofensywie trzykrotnie sprawdzał czujność Handanovicia (18', 61' x2). Jedyny błąd popełnił w 16', gdy zgubił Icardiego. W 38' brak komunikacji z Albą, ale bez konsekwencji. Bardzo dobre zawody.

4 3 0 0 1 5
51 90% 0 7 2 3

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 9,0
  • 8,0

Świetne zawody. Kilka razy swoimi interwencjami zapobiegł groźnym akcjom gości, potrafił także zanotować klasowy odbiór (22'). W ofensywie zaprezentował pełen wachlarz swoich umiejętności - od znakomitych podań (59' do Arthura, 90' do Luisa) na świetnym golu kończąc. Zawodnik Meczu według Redakcji.

1 1 1 1 0 8
101 94% 1 3 1 5

90

• 7,5
  • 7,5

Jest Arthur, jest Sergio. Udany występ, w którym pokazał wszystko to z czego zasłynął odkąd pojawił się w poważnym futbolu 10 lat temu. Skuteczność w destrukcji, jakość w rozegraniu - z wyczuciem regulował tempo gry. Oprócz straty w 25. minucie bez większych błędów. Podwójne sombrero w 84' - wspaniałe.

0 0 3 0 1 1
77 99% 1 3 1 6

90

• 7,0
  • 7,0

Słabo wszedł w mecz, ale potem się "rozkręcił". Efektywny w odbiorze oraz przechwytywaniu wybijanych przez rywala piłek (7', 27', 40', 67'). W 31. minucie pięknym podaniem uruchomił Sergiego Roberto. Klasowa asysta przy bramce Jordiego Alby. Nasuwa się tylko jedno pytanie - kiedy Chorwat wreszcie odpocznie?

2 1 1 0 2 9
98 93% 2 5 0 2

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

Arthur Melo

78'

• 7,0
  • 8,0

Z przyjemnością patrzy się na grę tego młodego zawodnika. Długo czekaliśmy na pomocnika o takim profilu - Arthur jest nieustannie pod grą! Z nim w składzie możemy znowu stać się drużyną, która regularnie dominuje nad rywalem. Na początku drugiej części spotkania zanotował dwie straty w newralgicznych miejscach, ale to zupełnie nie wpłynęło na jego dalszą grę, co pokazuje, że Brazylijczyk jest mocny psychicznie. W 55' świetnie utrzymał się przy piłce i rozciągnął grę do prawej strony, w 70' błyskotliwie uruchomił Luisa Suareza. Kolejne udane spotkanie. Zawodnik Meczu według Kibiców.

0 0 4 0 3 6
87 94% 1 1 0 2

Philippe Coutinho

88'

• 6,0
  • 7,0

Obiecujący początek, ale im dalej w mecz, tym bardziej niewidoczny się stawał. Miał swoje szanse po groźnych strzałach (13', 45'), próbował nietuzinkowych zagrań (17'), precyzyjnie dogrywał do partnerów (18'). W 55. minucie w prosty sposób stracił piłkę, a w 82' podaniem na aut podsumował swój przeciętny występ. Natomiast doceniamy, że mimo niepowodzeń w ofensywie nie zapominał o obowiązkach defensywnych, z których wywiązywał się należycie (14', 23', 50').

3 0 1 1 3 12
71 84% 2 1 2 3

Rafinha

72'

• 7,0
  • 7,5

Pozytywnie. Dostał swoją szansę w prestiżowym starciu i wykorzystał ją w 100%. Nie tracił piłek, wiedział kiedy przyspieszyć, a kiedy uspokoić grę. W każde zagranie wkładał maksimum precyzji. Imponował odpowiedzialnością. Taktycznie bez zarzutu. Strzelec bramki na 1:0. Wydaje się, że tym spotkaniem wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce na El Clasico.

3 3 1 0 3 7
54 94% 1 0 2 2

90

• 7,5
  • 8,0

Pomimo tego, że nie zdobył bramki, chyba nikt nie może czuć rozczarowania po jego środowym występie. Walka do upadłego, determinacja, ciągłe wywieranie presji na rywalu - cały Luis Suarez. Pod nieobecność Leo wziął na siebie ciężar gry w ofensywie (4 KP). Piękna asysta przy bramce Rafinhi, świetna indywidualna akcja w 59. minucie, w 66' sprytnie próbował pokonać Handanovicia z rzutu wolnego. Oj, ciężkie życie będą z nim mieć w niedzielę stoperzy Realu Madryt.

8 3 1 2 4 8
38 87% 4 1 3 1

18

• 5,5
  • 7,0

Jedyna warta podkreślenia sytuacja miała miejsce w 87. minucie, gdy Portugalczyk popisał się skutecznym dryblingiem i groźnie dogrywał w pole karne. Poza tym nie wyróżnił się niczym szczególnym. Widać jednak, że po kilku spotkaniach z rzędu, nawet wchodząc z ławki potrafi pokazać dobry futbol.

0 0 0 0 0 1
7 100% 1 1 0 1

Arturo Vidal

12

• 5,5
  • 6,0

Ogień. Widać, że jest głodny i liczymy, że topór wojenny między nim a Valverde został już zakopany i od tej pory Chilijczyk będzie częściej pojawiać się na placu gry. Cztery odbiory, cztery straty, dołożył swoją cegiełkę do bramki na 2:0.