Herb Valencia CF

1:1

• Ezequiel Garay 2'
  • 23' Lionel Messi

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: ViscaBarca123, Ściah

90

• 6
  • 5.5

Nie miał absolutnie żadnego wpływu na straconego gola. Poza tym dobrze zachował się przy okazji interwencji z 6., 12. oraz 83. minuty. W grze nogami bezbłędny. Solidny występ.

0 0 0 0 0 0
19 100% 0 3 0 0

90

• 6.5
  • 6.5

Dobre spotkanie w wykonaniu Potugalczyka, co nie zdarza się zbyt często. Już w 2. minucie zablokował dośrodkowanie. W 22. minucie zaliczył dobry powrót i interwencję, w 27. odbiór, a w 32. wywalczył rzut rożny. Generalnie był bardzo uważny w defensywie - w 6. minucie Pique przeszkodził mu w powrocie. Wychodziły mu rajdy ofensywne, ale znów brakowało precyzji w ostatnich podaniach. Bardzo dobrze z minusem.

0 0 1 0 1 5
63 95% 0 0 1 5

90

• 5.5
  • 4.5

Trudno winić go za straconego gola - został zupełnie zmylony przez Vermaelena. Nie mógł otrząsnąć się, bo już w 6. minucie fatalnie wbiegł w tor biegu wracającego Semedo i na dodatek minął się z piłką. Na szczęście później było lepiej. Interwencje w 18., 23., 56., 57., czy w 82., minucie. Na minus głupia strata z 55. minuty. Słaba forma trwa.

0 0 0 0 0 5
93 95% 0 0 0 10

Thomas Vermaelen

90

• 4.5
  • 5

Pechowo zawinił przy golu Garaya, walcząc o piłkę z Kondogbią - błąd to jednak błąd. Poza tym trudno go za cokolwiek wyróżnić bądź zganić. Partnerował Pique i nie wychylał się w rozegraniu lub przerywaniu zapędów rywali.

0 0 0 0 0 5
79 94% 0 0 1 2

90

• 5.5
  • 5.5

Do bólu jednowymiarowy. Kiedy w ofensywie otrzymywał futbolówkę, na ślepo z pierwszej piłki, grał ciągle w to samo miejsce, szukając Messiego - rywale z łatwością go odczytywali. W defensywie bez większej historii - nie musiał się wysilać. Niczego nie zepsuł.

1 0 1 0 1 14
121 91% 0 0 0 4

90

• 6
  • 4.5

W przeciwieństwie do Busquetsa zagrał całkiem odpowiedzialnie. Już w 16. minucie zanotował dobre prostopadłe zagranie, a chwilę później niezły przerzut. W 19. minucie odebrał piłkę i dobrze zachował się w obliczu pressingu Kondogbii. W 29. minucie celnie zagrał do Semedo. W drugiej połowie warty uwagi dobry przerzut z 57. minuty i przerwane akcje z 69. I 70. minuty. Na minus niecelne dogranie z 62. minuty. Dobrze i nic ponad to.

0 0 0 0 1 7
122 95% 1 4 0 2

90

• 5
  • 5

Mamy dopiero październik, a Sergio już zdaje się oddychać rękawami. Trudno wytłumaczyć aż szesnaście (!) niecelnych podań w tym meczu - nie będziemy wszystkich wyliczać, ale przynajmniej pięć dało rywalom okazje do przeprowadzenia kontr. W opozycji niezłe odbiory (10., 49. oraz 51. minuta) i dobre otworzenie akcji w 80. minucie. Mimo wszystko zadaniem DMa jest przede wszystkim nie szkodzić, a z tym było słabo.

0 0 0 0 2 16
136 88% 1 7 0 5

Arthur Melo

88

• 6
  • 6

Z pewnością przyzwoicie. Drugi raz z rzędu pokazał to z czego słynie, a więc ze świetnej kontroli piłki, balansu, gry pod pressingiem, czy rozgrywania. W 21. minucie odebrał piłkę i dobrze zachował się w polu karnym, w 30. przeciął podanie, a pod koniec pierwszej połowy próbował zagrania górną piłką. W 61. minucie zaliczył dobry przerzut, a w 85. dobrze przyspieszył i zgrał piłkę do Messiego. Na minus niecelne podania z 61. i 91. minuty. W pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że kilkukrotnie mógł pokusić się o zagranie prostopadłej piłki do wychodzących partnerów. Mamy nadzieję, że odwaga przyjdzie z czasem. Czekamy na więcej.

0 0 0 0 4 9
142 95% 0 1 0 1

90

• 7.5
  • 7

Zdecydowanie najaktywniejszy zawodnik Barcelony. Pokazał dobre przerzuty w 10., 20. oraz 45. minucie. W 23. minucie dobrze zaczął akcję i po odegraniu Suareza, posłał piłkę do bramki precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. W 70. próbował dostarczyć prostopadłą piłkę do Urugwajczyka, podobnego zagrania próbował w 88. minucie do Dembele. W 72. minucie dość słabo uderzał z rzutu wolnego. Klasa wyżej od kolegów i Zawodnik Meczu.

6 4 4 1 0 19
85 84% 2 4 1 0

90

• 5.5
  • 4.5

Przede wszystkim brawa za przytomną asystę przy golu Messiego. Musimy również podkreślić jego świetne podanie do Coutinho w 75. minucie, które ten zmarnował. Z drugiej jednak strony Luis był jeszcze bardziej "koślawy" niż zwykle. Kilkukrotnie psuł akcje (26., 32., czy 42. minuta) i poruszał się niczym słoń w składzie porcelany, spowalniając rozgrywanie. Dobrze z minusem, to głównie zasługa konkretów.

2 0 1 0 0 12
36 72% 1 1 1 3

Philippe Coutinho

84

• 5
  • 5.5

Bardzo statyczny i mało efektywny. Próbował gierek na niewielkiej przestrzeni, jednak niewiele z nich wychodziło. Kibicom w pamięci wyryła się akcja z 50. minuty, kiedy jedyny raz minął rywala i celnie uderzył - niestety za słabo. Najbardziej jednak szkoda zmarnowania sytuacji z 75. minuty - powinien uderzać z pierwszej piłki. Nie leży mu gra na lewym skrzydle.

1 1 1 1 2 12
80 86% 0 0 1 1

6

• -
  • 5

Przypuszczamy, że Valverde wprowadził go w celu rozgrzania przed meczami Francuzów w Lidze Narodów. Niestety oceniamy tylko mecze Barcelony, a tutaj Ousmane nie miał zbyt wiele czasu na wejście w spotkanie - obrona korzystnego i niewątpliwie zwycięskiego, z punktu widzenia Ernesto, remisu przeważnie odbywa się kosztem ofensywy.

0 0 0 0 0 2
10 90% 1 0 0 0

Rafinha

2

• -
  • 4.5

Wczesna zmiana na utrzymanie fantastycznego remisu i umocnienie się w fotelu wicelidera. Niestety, o dziwo, bez oceny - jak 90% rezerwowych w tym sezonie.

0 0 0 0 0 0
7 100% 0 0 1 1

"Dobre spotkanie w wykonaniu Potugalczyka, co nie zdarza się zbyt często."
Ja już naprawdę mam dość. Droga redakcjo, co wam ten chłopak zrobił, że się tak na niego uwzięliście? Stronniczość w jego ocenach(ta negatywna) wylewa się dosłownie po każdym meczu. Mam propozycję. Oceniajcie piłkarzy tak jak wcześniej, a Semedo oddajcie innej ekipie. Piłkarzy trzeba oceniać obiektywnie, a patrząc na takie pierdoły, jak te w cudzysłowie nie sądzę, że będziecie w stanie przełamać swoją nieuzasadnioną niechęć.

Szkoda sobie psuć oceny i rzetelność takimi rzeczami, tym bardziej, jeśli w artykule znajduje się tak genialny diss, jak ten przy ocenie Rafinhi.

@Bartek22: Napisz merytorycznie. Pisz co konkretnie jest źle oceniane. Semedo od miesięcy gra słabo a w poprzednim meczu był najsłabszy na boisku. Napisz które zagrania były źle oceniane, jaka gra ofensywna niewłaściwie wypunktowana itd. Co do Semedo nie widziałem w tym sezonie aby źle go oceniali. Fajnie że zagrał teraz jeden mecz dobrze po kilku słabszych, ale jeszcze nic wielkiego nie pokazał.

@Bartek22: Tez mnie irytuja te docinki do Semedo...tym bardziej, ze w ostatnich meczach tylko on obok Messiego trzyma jaki kolwiek poziom i chęć gry

@Bartek22: Przesadzasz oceny sa jak najbardziej odpowiednie

@Bartek22: Zacytowany przez Ciebie fragment miał na celu podkreślenie niezłego meczu Nelsona, co nie jest zjawiskiem częstym. Nie została użyta ironia, sarkazm, żaden diss, tylko stwierdzenie faktu: Semedo ogólnie gra u nas poniżej oczekiwań, ale ten mecz mu wyszedł. Zdaniem oceniających gra najczęściej słabo lub przeciętnie, gdyż:

- popełnia błędy w ustawieniu w kreacji. Nie wybiera optymalnych pozycji, nie ma wyczucia odnośnie pozostania oraz ewentualnych rajdów i oczekiwania na przerzut
- ma tendencję do holowania piłki w pojedynkę, czym spowalnia grę - zamiast być elementem układanki i wybić się w odpowiednim momencie, próbuje szybko przemieszczać się z piłką, gdzie natrafia na dwóch rywali, po czym najczęściej cofa piłkę do Rakiticia.
- jeśli już wyjdzie na pozycję i postara się odegrać piłkę, robi to bardzo niedokładnie - nie ma czucia pozycji partnerów i precyzji zagrań - gra u nas już drugi sezon i nie zaliczył ani jednej asysty (wg whoscored)!
- w defensywie potrafi mieć problemy z powrotami na czas (to najmniej) oraz co gorsza, jest dość łatwo mijany przez rywali. Na szczęście w tym sezonie poprawił się znacznie w tym aspekcie (na razie na jego 1 ogranie przez rywala przypada statystycznie 8 odbiorów wykonanych przez Nelsona), ale w zeszłym sezonie na jego jedno ogranie przypadało jedynie 2,27 odbioru. Nie są to ogólnie złe liczby - zestawiamy je bardziej z wpływem na ofensywę. Taki Alves w najlepszych czasach miał 1 ogranie co powiedzmy 3-4 odbiory, ale jednocześnie notował kilka do kilkunastu asyst w sezonie i niemal 2 KP na mecz - co zepsuł w defensywie, często nadrabiał z przodu - Nelson niestety na razie niemal w ogóle nie nadrabia - jak już wspomnieliśmy zero asyst i 1 KP co 2-3 mecze - zdecydowanie za mało.

Ogólnie rzecz biorąc Semedo ma duże problemy z wpasowaniem się w barceloński styl - nie ogarnia właściwie ustawiania się, poruszania między formacjami, nie czuje tempa, nie wie kiedy zostać z tyłu i odgrywać z pierwszej do tyłu do Rakiticia, a kiedy wystrzelić na pełnej szybkości w oczekiwaniu na przerzut za linię. Najlepiej wygląda w defensywie, kiedy nie musi wracać. Wtedy jest uważny, trzyma linię, raczej nie daje się ogrywać, choć ostatni gol Kane'a pokazuje słabości Nelsona.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, proszę o pytania. Za pochwałę opisu Rafinhi dziękujemy.

@pax: Panuje jakieś dziwne przekonanie że Semedo jest genialny i dużo daje w ofensywnie tylko się nie podłącza bo koledzy go nie lubią i mu nie podają. Serio - ciężko coś takiego nawet napisać nie wyjąc z braki logiki i nie waląc przy tym głową w ścianę. Ale tak myśli tutaj całkiem sporo osób.

@ściah: a ja sie nie zgadzam z takim opisem gry Semedo jaki przedstawiles. Ok statystyki sa jakie sa tu nie da sie zaprzeczyc. Ale zauwazmy jak na boisku traktowany jest Semedo a jak Alba.

Jak Alba ma pilke przy lini to cala druzyna idzie z nim do przodu. Nagle pojawia sie do zagrania Cou nagle wystawia sie Suarez a czesto tez Messi. Dlatego Alba albo sobie poklepie z nimi i wyjdzie na czysta pozycje albo ma co najwyzej jednego do miniecia na szybkosci.

Zauwaz co sie dzieje jak Semedo idzie do przodu. Oprocz Rakitica ktory z wiadomych wzgledow ustawia sie z tylu WSZYSCY stoja w miejscu. Suarez nawet nie schodzi na krotki slupek gdy Semedo jest pod linia koncowa, Luis sobie stoi gdzies tam z Messim na 16-18 metrze. Messi stoi i nawet nie wierzy ze cos z tego moze byc. I co wtedy ma robic Semedo? Albo gra do tylu do Rakitica albo idzie w drybling (ktory swoja droga relatywnie czesto sie udaje jak na PO) a w najlepszym wypadku stara sie zagrac gdzies na 16m. Tylko ze skoro Suarez nie schodzac na krotki slupek nie zabiera ze soba ze dwoch obroncow to cala obrona wlasnie jest na 16m i wtedy trudno zagrac dokladnie.

Gdyby Semedo gral tak jak kazdy normalny BO czyli wzdluz bramki to by to inaczej wygladalo. Moze i tez nikt by nie doszedl ale umowmy sie: jak jest grane wzdluz bramki i nikt nie dojdzie to sie chwali BO za kasliwe grozne podanie, natomiast jesli pilke wycofuje i ktos ja przejmie to juz wina BO i jego strata. Tak wlasnie jest za kazdym razem jak Semedo gra w ofensywie. Wiec to nie jest brak jego wyczucia czy niezrozumienie druzyny. To fakt ze druzyna olewa cala prawa strone i sobie stoi i dlubie w nosie a potem sa pretensje ze Semedo umie tylko do Rakitica podac

@Azi: praktycznie moge skopiowac moja odpowiedz do @ściach jako odpowiedz na twoj komentarz. Zachecam do przeczytania jeden wyzej i do dyskusji

@barteq: Widzisz tylko to co chcesz. I dopasowujesz rzeczywistość do teorii. A na grę trzeba patrzeć racjonalnie - bez uprzedzeń i faworyzowania ulubieńców.

Semedo nie czuje tempa gry. Jeżeli wychodzi wyżej to często dużo za późno, kiedy rywale już zdążą się przesunąć. Akcji w stylu Alby - wyjście na wolne pole bez czekania aż piłka przejdzie bliżej jego strony - Semedo nie wykonuje chyba w ogóle. Ktoś próbuje tutaj pisać o asekurowaniu obrony - co nie ma sensu jeżeli my mamy piłkę. Rywale i tak dość utrudniają nam grę - nie musi tego pogłębiać jeszcze prawy obrońca.

Rozgrywanie przez skrzydło, gdzie rywal już jest gotowy do obrony - mija się z celem. Dlatego Messi mądrze nie pcha piłki w ten sektor - to byłaby - jak mówi Szpaku - niepotrzebna strata. W dodatku niemal umyślna.

W meczu z Valencią Semedo dwa razy wychodził na pozycję - wchodząc w pole karne - i dwa razy dostał piłkę. Tyle ze w drugiej połowie wrócił do starych grzeszków i nie dawał już nic.

Pisałem to już wiele razy - Semedo ma doskonałą technikę i motorykę. Ale ma dwa wielkie minusy, które praktycznie skreślają go jako naszego prawego obrońcę: pierwsze to to co pisze wyżej i czego się czepiacie w tym artykule - nie daje nic w ofensywie. Drugi minus to kiepskie radzenie sobie z presją rywala. Nie wiem czy się stresuje czy nie umie tak się ustawić aby mieć opcję odegrania do kolegi.

On ma naprawdę potencjał do tego aby zostać wahadłowym na długie lata. Ale sam swoją grą przyczynia się do tego, że na prawej stronie będzie grał S. Roberto (też nie jest ideałem).

@Azi: jakim moim ulubiencem wielkim ma byc Semedo ktory jest od 2 lat w klubie i zagral moze z 10 pelnych meczy. To raczej ty patrzysz na jego sytuacje z uprzedzeniami 'bo nie jest Alvesem'. Messi pcha akcje lewa strona bo schodzac z prawej strony zamyka sobie cale prawe skrzydlo do rozegrania. Latwiej mu z lewej nogi puscic rogala na lewa strone. Semedo na prawej stronie jest sam za to Alba ma miliony rozwiazan.

@barteq: Nie ma drugiego Alvesa - ten koleś był (zapewne nadal jest) niepowtarzalny.

Messi ma też prawą i - wiem że Cię to zdziwi - nie używa jej wyłącznie do podpierania się.

" Messi pcha akcje lewa strona bo schodzac z prawej strony zamyka sobie cale prawe skrzydlo do rozegrania." - nie mam pojęcia co to znaczy. Jak to zamyka skrzydło do rozegrania? Co to znaczy? I co ma do tego schodzenie z prawej do lewej strony? Już pomijam fakt, że niedaleko Semedo jest zwykle Rakitic - potrafiący jak mało kto sprawnie i celnie przerzucić piłkę. I jest prawonożny.

"Semedo na prawej stronie jest sam za to Alba ma miliony rozwiazan." - też nie rozumiem o jakich rozwiązaniach piszesz. Rozwiązań czego?

@Azi: jesli schodzisz do srodka z prawej strony to naturalnie jestes obrocony tylem do prawego skrzydla i tam mniej widzisz. proste. Messi sila rzeczy prowadzac pilke lewa strona jest bardziej nastawiony na podanie na lewe skrzydlo bo jest to bardziej naturalne. Tam tez jest wiecej graczy ofensywnych bo jest tez Cou albo Dembele a tak jak wspomnialem na prawej Semedo jest sam.

miliony rozwiazan rozegrania akcji. Przez brak ruchu i graczy na prawej stronie Semedo sila rzeczy jest zmuszony wycofac pilke do Rakitica

@barteq: A na lewej stronie jest prawonożny Cou, który schodząc do prawej ma za plecami Albe (co jakoś nie przeszkadza mu wymieniać z nim podań). Proste.

Wymyślasz naprawdę dziwne teorie, żeby usprawiedliwić niemrawość ofensywną Semedo...

"Przez brak ruchu i graczy na prawej stronie Semedo sila rzeczy jest zmuszony wycofac pilke do Rakitica" - dokładnie. Spóźniony ruchu Semedo powoduje, że kiedy już dostaje piłkę to nie ma wolnego pola i musi piłkę wycofać. Widzę że rozumiesz tylko czemu sądzisz że za ten stan rzeczy winni są wszyscy a nie młody Portugalczyk? O.o

@Azi: jak spozniony ruch? Semedo wlasnie ma wolne pole bo podbiega pod sama linie koncowa. Skoro on jest 10 metrow przed reszta to to inni sa spoznieni. Dostal ostatnio prostopadla pilke od Rakitica i co? Normalnie kazdy obronca gralby to wzdluz bramki tam gdzie powinien byc napadzior a u nas nikt sie nawet nie ruszyl. To inni nie podazaja za akcje gdy ta idzie prawa strona.

@barteq: Jak zacznie wychodzić na to wolne pole to może się z Tobą zgodzę. Może Ty jakiegoś innego Semedo oglądasz?

@Azi: przy podaniu Rakitica nie wszedl na wolne pole? Przy sytuacjach gdzie gral na jednej stronie z Dembele nie wychodzil na wolne pole?

@barteq: Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Nie. Nie wychodził. W tym problem. I dlatego nie ma szans wygrać rywalizacji z S. Roberto.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

@Azi: Wielokrotnie nie jest dostrzegany przez chocby Messiego. Lewa strona-tam najczesciej operuja Messi, Coutinho, Suarez, Alba. Prawa jest jak sierotka. Kto m aż tam pograc szybciej z Semedo? Rakitic? Litosci. W wielu meczach wychodzil na dobre pozycje to najczesciej inni mieli "lepsze" rozwiazania. Na szczescie dostaje wiecej szans itowykorzystuje. Przyzwyczaja sie, uczy. Na pewno lepiej wie jak bronic niz Roberto. Nowi zawodnicy cierpia kosztem i to cholernie widac, a niektorzy z Was porownuja go do gry Alby. Miejcie choc odrobine powagi i wyczucia. Kolego Barteq widac po ocenach komentarzy ile osob podziela Twoje zdanie. Calkiem mozliwe, ze to cos znaczy;)

@ramon59: Każdy może mieć swoje zdanie a dyskusja jest dyskusją i realnie nie ma żadnego znaczenia.

Co do tego nie podawania. To jest Barcelona. Piłkę podają tam gdzie widzą większą szansę na ukąszenie rywala. Nigdy nie odniosłem wrażenia że Semedo jest celowo ignorowany. Wystawianie go mijałoby się z celem w stakiej sytuacji.

@Azi: Ale ty nie masz pojęcia o piłce nożnej. Grałeś w nią kiedyś? Stój na prawym skrzydle, a dla swoich ziomków powiedz, że mają grać na lewym skrzydle i sobie klepać. Potem mają Ci podać tę piłkę i sam przejdź 3 gości. Albo lepiej. Niech Ci z lewego skrzydła zagrają na wolne pole na prawo, przyjmij ją i coś zrób. No ale co masz zrobić skoro od razu podbiega 2-3 gości i musisz wycofać piłkę, bo nikogo na twojej stronie nie ma? Nikogo kto może zwrócić uwagę obrońcy? Zobacz w tamtym sezonie jak Semedo grał na prawej z Dembele. Od razu było inaczej. Było więcej miejsca.

To jest naturalne, że na lewej stronie będzie więcej miejsca skoro obrona przeciwnika ma do pokrycia 3-4 gości, a Semedo tylko jednego.

@robsesh: Im więcej ludzi tym więcej miejsca...
No genialne!
Na tym wspaniałym wniosku może zakończmy.

@Azi: Ty takiego udajesz? Ok ok. Stój sam na skrzydle i zrób sobie miejsce. Potem zaproś swojego kolegę i powiedz, że ma Cię obiegać, a 3 kolega ma wbiegać środkiem. Jak myślisz... Będzie więcej miejsca wtedy czy nie? Obrońcy pobiegną za twoimi kolegami czy nie? Wykorzystasz wtedy moment zastanowienia się obrońcy?

@robsesh: "Stój sam na skrzydle i zrób sobie miejsce."

Teraz stanie w tym samym miejscu to szukanie sobie miejsca? Facet - o czym Ty do mnie piszesz? Piłeś coś?

@Azi: Ty nie udajesz? SAMEMU na skrzydle nie da się zrobić miejsca. O to chodzi XDDDD Jak ma Semedo dobrze atakować, dryblować tam, podawać, gdy on tam sam stoi i nic nie może zrobić? Teraz zrozumiałeś?

@robsesh: Nie zrozumiałem. Nigdy nie widziałem Semedo samego na skrzydle a mam problem z wizualizowaniem sobie czyiś bezsensownych fantazji. Tak więc - baw się sam :)

@robsesh: Czyli mowiac w skrocie wy fani Semedo uwazacie, ze koledzy traktuja go jak stierote? Nie podslaja mu, nie wychodza na pozycje, jak ma pilke, nie nadazaja z jego akcjami...jakas wielka teoria spiskowa. Pilkarze zli, trener beznadziejny, zarzad skorumpowany, nie wiedzacy co robic. Ciezkie zycie kibica